Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » CSOK vagy piaci hitel? Ti a...

CSOK vagy piaci hitel? Ti a helyünkben melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Megyeszékhelyen szeretnénk 26-27 millió forint körüli lakást vásárolni, fiatal házaspár vagyunk, még nincs gyerekünk, de rajta vagyunk a dolgon, hogy hamarosan legyen.


Van 6 millió forint önerőnk, eddig az volt a terv, hogy e mellett babváró hitelből+piaci lakáshitelből finanszíroznánk a vásárlást. Az egy gyerekre használt lakásra járó 600.000 Ft CSOK-ot túl kevésnek tartottam a feltételekhez képest (ez nekünk 1 havi fizetésünk, de cserébe 10 évig nem költözhetnénk el és egy halom papírmunka), úgy meg azt mondtuk nem merünk bevállalni 2 gyereket, hogy még egy sincs.


Na de most bejelentették, hogy januártól azoknak akik csok-ot igényelnek nem kell illetéket fizetniük... és így azért már nem csak 600.000 Ft-ról van szó. Kiszámoltam, hogy ha 1 gyerekre igényelnénk csok-ot, akkor egy 27 millió forintos lakás esetében 1.680.000 Ft-ot "nyernénk rajta" ahhoz képest, mintha nem vettük volna fel.


Igen ám, de ha már lúd legyen kövér, kiszámoltam, mi lenne ha mégis bevállalnánk a 2 gyereket (ezt nagyon maximum úgy merném megtenni ha már legalább útban van az első), mivel úgyis kettőt szeretnénk, és 1 gyererekre is ugyanúgy 10 évre kötnek oda a lakáshoz mint 2 gyerekre... Így a csok támogatással és csok hitellel több mint 5 millió forinttal járnánk jobban, mintha sima piaci hitelt igényelnénk, de sokkal nagyobbak a kockázatai is...


Ti ebben az élethelyzetben melyiket választanátok?



2020. okt. 30. 18:35
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
Igen, és ott a vége. Ha jó a házasság. A házasságok általában jók. Azért köttetnek meg. Főleg a gyerekek születése előtt.
2020. nov. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
Igen csak éppen nem azt jelenti, hogy 10 év múlva is jó marad. De akik úgy vágnak bele, hogy jaj 10 év múlva elválnak, akkor mi a fenének házasodik össze? Innentől meg evidens, hogy optimisták és megigénylik a babaváró hitelt, mert AZÉRT VAN.
2020. nov. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
73%

Mi a párommal külön vettünk lakást, pedig összeházasodunk. Ettől még együtt élünk, és szeretjük egymást, nem tervezünk szétválni sem, elválni sem, gyerekeket is tervezünk, csak vagyunk annyira racionálisak hogy beláttuk, hogy jobb ez így, mert HA mégis megtörténik a válás, akkor senki ne kerüljön szar helyzetbe.


Ez inkább normális öngondoskodás, bármi történhet.

2020. nov. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
90%

10: ezek a beszarik fogják megvenni az elvált csokosok ingatlanát 5 év múlva.


Én nem hiszek abban, hogy az embereket összetartja a pénz, jobban hiszek a válási statisztikáknak.

2020. nov. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
31%
Fő a pozitív gondolkodás, igaz? Attól, hogy elválási mániád van még nem kell a többieket is lebeszélni a támogatásokról.
2020. nov. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
73%
Szükséges a pozitív gondolkodás, de a reális gondolkodás a legcélravezetőbb. Mindenki azt csinál, amit akar, a kérdező nem lett lebeszélve, a válaszolók a lehetséges kockázatokat vették számba.
2020. nov. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem a támogatásokkal van baj, hanem ha az ember kimaxolja a kötelezettségeit a jövedelméhez képest még gyerek nélkül. Majd amikor ott van a költözés stressze, a családi fészek bebútorozásának problematikája és egyébként még ez is kéne, meg az is, mellette fájhat azon is a feje, hogy jönnie kéne még a gyerekeknek. Nekem ez így sok egyszerre.
2020. nov. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Aki olyan hülye, hogy megveszi az új házat, de bebútorozni nem tudja/nem gondol rá az meg is érdemli a sorsát.
2020. nov. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
77%

Lehet, hogy az embernek az alapvető bútorai megvannak. A funkciót végülis betölti, de ha semmi nem illik semmihez és sehova, illetve egyébként is ki kell egészíteni a meglévőeket újakkal, akkor reális vágy lehet az új bútorok beszerzése. Ez azért szerintem nem annyira megkövezendő dolog. De ha már a hitellel kiköltekezi magát az ember, akkor erre nincs reális esély.

Mi nem nyújtózkodtunk tovább, mint a takarónk ért, de így is kb. egy évig minden havi megtakarításunkat elvitte a lakás, mert kéne redőny az ablakokra, kéne oda egy beépítezt szekrény, amoda egy másik komód, itt jobban nézne ki egy normális nappali fal, stb. Nyilván lehetett volna ezek nélkül is élni, dehát na...

2020. nov. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Azért havi 140,000 hiteltörlesztés eléggé azalatt a bizonyos takaró alatt van. Nem tudom ennyibe ki rokkanik bele.
2020. nov. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!