Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » CSOK vagy piaci hitel? Ti a...

CSOK vagy piaci hitel? Ti a helyünkben melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Megyeszékhelyen szeretnénk 26-27 millió forint körüli lakást vásárolni, fiatal házaspár vagyunk, még nincs gyerekünk, de rajta vagyunk a dolgon, hogy hamarosan legyen.


Van 6 millió forint önerőnk, eddig az volt a terv, hogy e mellett babváró hitelből+piaci lakáshitelből finanszíroznánk a vásárlást. Az egy gyerekre használt lakásra járó 600.000 Ft CSOK-ot túl kevésnek tartottam a feltételekhez képest (ez nekünk 1 havi fizetésünk, de cserébe 10 évig nem költözhetnénk el és egy halom papírmunka), úgy meg azt mondtuk nem merünk bevállalni 2 gyereket, hogy még egy sincs.


Na de most bejelentették, hogy januártól azoknak akik csok-ot igényelnek nem kell illetéket fizetniük... és így azért már nem csak 600.000 Ft-ról van szó. Kiszámoltam, hogy ha 1 gyerekre igényelnénk csok-ot, akkor egy 27 millió forintos lakás esetében 1.680.000 Ft-ot "nyernénk rajta" ahhoz képest, mintha nem vettük volna fel.


Igen ám, de ha már lúd legyen kövér, kiszámoltam, mi lenne ha mégis bevállalnánk a 2 gyereket (ezt nagyon maximum úgy merném megtenni ha már legalább útban van az első), mivel úgyis kettőt szeretnénk, és 1 gyererekre is ugyanúgy 10 évre kötnek oda a lakáshoz mint 2 gyerekre... Így a csok támogatással és csok hitellel több mint 5 millió forinttal járnánk jobban, mintha sima piaci hitelt igényelnénk, de sokkal nagyobbak a kockázatai is...


Ti ebben az élethelyzetben melyiket választanátok?



2020. okt. 30. 18:35
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Ha kellően ügyesen forgatjátok a pénzetek és növelitek a bevételeket, az is simán lehet egy szcenárió, hogy a lakás mellett vegyetek egy házat is.... na úgy már nem lenne rossz a helyzet :D


Egyébként én vhol megértem azokat, akik szeretik a panelt, tényleg sokkal kényelmesebb, minden a szádban van, egyedül a szomszédok tudnak idegesítőek lenni.

2020. nov. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:

#29 csok-os lakást nem lehet kiadni, hivatalosan benne kell laknia az egész családnak (anya, apa, gyerekek, mindenkinek) 10 évig, vagy a gyereknek csak 18 éves koráig.


Most a piaci hitel felé hajlunk, köszi a választ. :)

2020. nov. 13. 14:01
 33/34 anonim válasza:

#29-es vagyok,


Nem lehet kiadni sem? 😅😅😅 hat ne is haragudj, min kell ezen akkor meg gondolkodni? :)

2020. nov. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a fenének akarnátok kiadni mikor a családnak kell. Piaci hitellel jól rákakaóztok, csomót vissza kell majd fizetni.
2020. nov. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!