Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ház eladásnál hogyan lehet a...

Ház eladásnál hogyan lehet a leghatékonyabb módon kiszűrni a turistákat, komolytalan érdeklődöket?

Figyelt kérdés

Van egy eléggé "exkluzív" ház amit eladásra szeretnénk kínálni és ha mi meghirdetnénk, nem szeretnénk nincstelen turistákra pazarolni az időnket.


Hogyan tudom megszűrni az érdeklődőket, hogy aki felhív telefonon, arról jó eséllyel tudjam, hogy nem csak körbenézni akar, mert épp nincs jobb dolga és rabolni az időnket?


Javasolták pl azt, hogy kérdezzem meg, hogy "Hitelből, vagy készpénzből tudná fizetni a vételárat?" vagy "Befektetésnek, vagy otthonnak szeretné megvásárolni az ingatlant?"


Csak attól tartok, hogy még ha meglepetésként is érik ezek a kérdések, akkor is simán improvizál, bekamuzik valamit.. ugyanakkor ha meg kérek tőle bankszámlakivonatot, vagy bank által lepecsételt hitel előminősítést (ha hitelre venné) akkor meg azt mondhatná, hogy hagyja a francba az egészet, neki nem ér annyit az egész és elúszhat egy egyébként komoly érdeklődő.. bár akit valóban komolyan érdekel, azt nem kellene egy ilyen eltánorítania, de ez csak az én véleményem.. kérdés, hogy mi a valóság...


Ti mit javasoltok?



#szűrés #eladás #érdeklődés #érdeklődő szűrés #vevőszűrés
2021. febr. 2. 21:05
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
87%

Nincstelen? Ennyire lenézed embertársaidat? Mégis mi a fészkes fenéért nézegetné más a te exkluzív palotádat, ha nem azért, mert érdekli?


És neked mi közöd van ahhoz, hogy befektetésnek veszi, vagy lakhatási célra?


A hitellel mi a problémád? Jelenleg annyira áll a piac, hogy annak is kell örülnöd, hogyha beesik egy hiteles. Egyébként az ingatlan adásvételek óriási hányada fűződik lakáshitelhez.

2021. febr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
94%

sok ingatlanom eladásán túl vagyok már, sajnos csak a tapasztalatoktól leszel tapasztalt. Érzed már egy emberen hogy komoly vevő vagy csak aki unatkozik és ingatlanokat nézeget. Saját tapasztalom, hogy az alábbi érdeklődök sosem akarják megvenni az ingatlant:


-Aki mindig azonnal akarja megtekinteni az ingatlanod. Pl. 4kor felhív hogy ott van 20 perc múlva, mutassam meg.

-Aki nagyon sokszor akarja megnézni az ingatlant. voltak érdeklődök akik 5-6-7-szer is megnézték, na ők sosem vették meg.

-A turista családok, akiknek a hétvégi program az ingatlanok megnézése, hozzák a gyerekeket, de volt hogy hozták a nagymamát, aki mondta hogy lefekszik a nappaliba aludni egyet amíg a család nem végez a körbenézéssel. De volt hogy ebédet hozott a nagymama és ott akartak ebédelni majd vérig sértődtek hogy nem engedtem.

-Erős alkudozók, mikor megjelennek már a küszöbnél elkezdik sorolni hogy mennyire fos ez a ház, értéktelen, eladhatatlan, 100 nemlétező hibát felsorolnak és a végén flegmán odadobják hogy a 30 milliós házadat megveszi 10-ért


Meg sokan fognak jönni hogy 0 ft-juk van ezért részletre vennék meg.

2021. febr. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
95%

1 : tényleg vannak olyanok akik ingatlanturistakent csak nezegetik a szep lakasokat de nem akarjak megvenni. bar nem tudom mennyire gyakori.


kerdezo : szerintem nem tudod sehogyan se kiszurni, benne van a pakliban. rogton az elejen ennyi kerdest feltenni a fizetessel kapcsolatban lehet hogy bizalmatlansagot szul a tenyleges erdeklodokben is, mert ugy tunik mintha tul gyorsan tul akarnal adni a hazon.

2021. febr. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
71%

" vannak olyanok akik ingatlanturistakent csak nezegetik a szep lakasokat de nem akarjak megvenni. bar nem tudom mennyire gyakori."


nagyon gyakori

2021. febr. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
26%

Bennem az merült föl: mi lenne, ha pénzt kérnél a ház megtekintéséért? Mondjuk alkalmanként ezer forintot. Aki 30-50 millióért vesz házat, annak akár húsz nézegetés esetén is bagatell összeg a vételárhoz képest. Viszont egy "turistának" kicsit drága belépődíj a kastélyba (igaz, van idegenvezetés :DDD).

Ha netán még számlát is tudtok adni, akkor végképp támadhatatlan.

2021. febr. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
86%

"Bennem az merült föl: mi lenne, ha pénzt kérnél a ház megtekintéséért? Mondjuk alkalmanként ezer forintot."


Az, hogy minden komoly vevö lelépne meg megtekintés elött.

2021. febr. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
96%

Sokszor adtunk el lakást, de sosem éreztük, hogy fölösleges mutatni.

Egy több tízmilliós bevételhez nem sok munka párszor fél órát rászánni, mindegy, hogy 4 vagy 45 érdeklődő jön.


Ismerünk egy párt, akik ebből élnek, felújítanak és eladnak drágábban lakásokat, negyedóránként 3-4 érdeklődő szokott lenni, egész nap mutatják pár héten, de sokszor 1-2 hónapon át.

Ezt a munkát bele kell tenni, vagy add ki ingatlanosnak, ha megér neked sok milliót az a pár óra, amit megspórolsz ezzel, de szerintem a világon a legjobban jövedelmező munka pár óráért pár millió.


De megteheted, hogy hetente egyszer egy fix időpontban mutatod mindenkinek.

2021. febr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

1. Ennél szarabb választ nem is írhattál volna. Olvasás megy egyébként?


Összes többinek! Köszi az értelmes válaszokat!

2021. febr. 2. 22:14
 9/34 anonim ***** válasza:
74%

Plusz nem nagyon értem, mit értesz kiszűrés alatt.

Ha valaki eljött, megnézte, te azalatt kiszedted belőle, hogy nincs pénze (jelenleg) rá, már nem mindegy, hogy utólag rájössz, hogy (szerinted) fölöslegesen mentél oda? Mit nyersz vele? Mindkét esetben csak azt a fél órát akarta tőled. Nem az a lényeg, hogy egyszer csak valaki tegyen egy megfelelő ajánlatot és elkeljen a ház?

2021. febr. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
91%
Sehogy nem tudod kiszűrni. Sosem tudhatod, kiből lesz aztán ténylegesen vevő.
2021. febr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!