Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ház eladásnál hogyan lehet a...

Ház eladásnál hogyan lehet a leghatékonyabb módon kiszűrni a turistákat, komolytalan érdeklődöket?

Figyelt kérdés

Van egy eléggé "exkluzív" ház amit eladásra szeretnénk kínálni és ha mi meghirdetnénk, nem szeretnénk nincstelen turistákra pazarolni az időnket.


Hogyan tudom megszűrni az érdeklődőket, hogy aki felhív telefonon, arról jó eséllyel tudjam, hogy nem csak körbenézni akar, mert épp nincs jobb dolga és rabolni az időnket?


Javasolták pl azt, hogy kérdezzem meg, hogy "Hitelből, vagy készpénzből tudná fizetni a vételárat?" vagy "Befektetésnek, vagy otthonnak szeretné megvásárolni az ingatlant?"


Csak attól tartok, hogy még ha meglepetésként is érik ezek a kérdések, akkor is simán improvizál, bekamuzik valamit.. ugyanakkor ha meg kérek tőle bankszámlakivonatot, vagy bank által lepecsételt hitel előminősítést (ha hitelre venné) akkor meg azt mondhatná, hogy hagyja a francba az egészet, neki nem ér annyit az egész és elúszhat egy egyébként komoly érdeklődő.. bár akit valóban komolyan érdekel, azt nem kellene egy ilyen eltánorítania, de ez csak az én véleményem.. kérdés, hogy mi a valóság...


Ti mit javasoltok?



#szűrés #eladás #érdeklődés #érdeklődő szűrés #vevőszűrés
2021. febr. 2. 21:05
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

10. Ezt tudom.


9. Nem azzal van baj, aki megnézi és végül nem kell neki, de egyébként komoly érdeklődő. A baj azzal van, amikor a 32 négyzetméteres lakásból felutazik a család hétvégén megnézni, hogy "na, milyen gazdagéknál, mit árulnak" és hozzák a családot.. eltöltenek 1-2 órát.. kipróbálják a liftet.. az úszómedencét, beleszarnak a budiba, szaladgálnak a kertben, összetapossák a virágokat és a végén benyögik, hogy ja.. mégsem kell, mert kicsit ferde a konnektor a konyhapult alatt...


Na, pl ha Lakatos néven mutatkozik be, töri a magyart és ha felteszem azt a kérdést, hogy miből szeretné fizetni majd akkor csak hebeg, meg improvizál, akkor jó eséllyel egy ilyen turistáról van szó.


Na, a kevésbé ilyen egyértelmű esetekre szerettem volna megoldást és mégegyszer hangsúlyozom, TUDOM, hogy nem lehet ezt biztosan kiszűrni, viszont a többi válaszoló által adott tapasztalati tanácsok jó támpontokat adnak pl..

2021. febr. 2. 22:36
 12/34 anonim ***** válasza:
93%

Mondjuk ez az "ingatlan turistáskodás" sem feltétlenül bűn.


Én magam is gondolkoztam, hogy elkezdek ingatlanokat nézni, nagyjából abban az árkategóriában ami érdekel. Már csak azért is, hogy lássam melyik hogy néz ki, legyen összehasonlítási alapom, tapasztalatom, hogy ne "álmaim lakásánál" állítsak oda felkészületlenül.


Az ingatlan az mindkét fél részéről nagy pénz és felelősség, mindkét félek rá kell szánni az időt. Ha valaki úgy áll hozzá, hogy "idő rablás" az ne áruljon ingatlant, vagy bízza ingatlanosra.

2021. febr. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
12: Bűn, mert feleslegesen rabolod az eladó idejét. Te sem örülnél ennek fordított esetben, főleg, ha 12 érdeklődőből mondjuk 11 ilyen és az ilyenek miatt mennek el napjaid. Hidd el, hogy zavarna téged is.
2021. febr. 2. 22:39
 14/34 anonim ***** válasza:
89%

" eltöltenek 1-2 órát.. kipróbálják a liftet.. az úszómedencét, beleszarnak a budiba"


Ne haragudj, de ez fantazmagória, nem életszerű. Csak rajtad múlik, mi történik a lakásban. Egy lakásnézés 15-25 perc, miközben végig az INGATLANRÓL beszéltek! Te vezeted körbe, te mesélsz neki mindenről, ő passzív, ha nem arról kérdez, amit mondtál neki. Nem költözhet be, nem próbálgathat semmit, de még csak nem is pisilhet.


"Na, pl ha Lakatos néven mutatkozik be, töri a magyart és ha felteszem azt a kérdést, hogy miből szeretné fizetni majd akkor csak hebeg, meg improvizál, akkor jó eséllyel egy ilyen turistáról van szó."


És akkor mit csinálsz?

2021. febr. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Teszem azt elakarod adni a Ford Mustang autódat, ami nem egy elérhetetlen autó egy középosztálybeli egyénnek mondjuk.. és mindenki azért hív, hogy tesztvezesse.. hidd el, nem azt szeretnéd, hogy ingyen elvigyék tesztvezetgetni olyanok, akik végül nem veszik meg, mert pont ez volt a céljuk, hanem igenis el fogod kérni az autó árát letétbe legalább, mielőtt kipróbálhatná.
2021. febr. 2. 22:41
 16/34 anonim ***** válasza:
88%

13: Ne haragudj, de minimális időről van szó.

Ha valaki egy teljes napra beveszi magét az ingatlanodba és te nem mondod neki, hogy legyen kedves távozni, az a te hülyeséged.

Ezt egy nyolcéves simán megteszi, te felnőttként hogy jutottál ilyen ingatlanhoz, ha nem vagy alap szociális dolgokra képes?

2021. febr. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

14-es.


Nem fantazmagória, konrkét történetek vannak ilyenekről. Rengetegen panaszkodnak, még olyanok is, akik nem egy spéci lakást árulnak, hanem egy hétköznapit.


"És akkor mit csinálsz?" Megmondom, hogy küldjön emailben egy bankkivonatot, és miután elhangzik az első "a rák egye ki a beledet", lecsapom a telefont és letiltom. Ezt csinálom.

2021. febr. 2. 22:44
 18/34 anonim ***** válasza:
94%
10 vagyok. Igaza van 12-nek. Mi is többször adtunk-vettünk ingatlant. Meghírdettük a házat és amíg nem kelt el ( hónapok volt, hogy 1 év ), hát bizony mi is jártuk a minket érdeklő ingatlanokat. Pénzünk, konkrét vételi szándékunk úgymond még nem volt, de ez volt a kifizetődő taktika, mert mikor nekünk lett vevőnk, napra készek voltunk a piacról. Nem akkor kellett össze-vissza futkosni.
2021. febr. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

13-as.


Miért ne lennék erre képes?


Illetve szerinted az a 20-30 perc is megéri a semmit? Az alatt bármit csinálhatok.


Emellett meg arra nem gondolsz, hogy vannak, akik kifejezetten azért nézik meg az ingatlant, hogy feltérképezzék egy betöréshez? Okoska...

2021. febr. 2. 22:45
 20/34 anonim ***** válasza:
82%

15: Senkinek nem adjuk tesztvezetésre az autót, a tulaj mindig benne ül, ha már arról van szó. Amúgy nekünk a kereskedő odaadta tesztvezetésre és nem kért el semmit. De magánszemélyként én sose adnám oda.


Te hány éves vagy? Olyan szinten tájékozatlan vagy az élet dolgairól, mint egy 7 éves...

2021. febr. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!