Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ház eladásnál hogyan lehet a...

Ház eladásnál hogyan lehet a leghatékonyabb módon kiszűrni a turistákat, komolytalan érdeklődöket?

Figyelt kérdés

Van egy eléggé "exkluzív" ház amit eladásra szeretnénk kínálni és ha mi meghirdetnénk, nem szeretnénk nincstelen turistákra pazarolni az időnket.


Hogyan tudom megszűrni az érdeklődőket, hogy aki felhív telefonon, arról jó eséllyel tudjam, hogy nem csak körbenézni akar, mert épp nincs jobb dolga és rabolni az időnket?


Javasolták pl azt, hogy kérdezzem meg, hogy "Hitelből, vagy készpénzből tudná fizetni a vételárat?" vagy "Befektetésnek, vagy otthonnak szeretné megvásárolni az ingatlant?"


Csak attól tartok, hogy még ha meglepetésként is érik ezek a kérdések, akkor is simán improvizál, bekamuzik valamit.. ugyanakkor ha meg kérek tőle bankszámlakivonatot, vagy bank által lepecsételt hitel előminősítést (ha hitelre venné) akkor meg azt mondhatná, hogy hagyja a francba az egészet, neki nem ér annyit az egész és elúszhat egy egyébként komoly érdeklődő.. bár akit valóban komolyan érdekel, azt nem kellene egy ilyen eltánorítania, de ez csak az én véleményem.. kérdés, hogy mi a valóság...


Ti mit javasoltok?



#szűrés #eladás #érdeklődés #érdeklődő szűrés #vevőszűrés
2021. febr. 2. 21:05
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
18-as. Korrekt válasz, köszönöm.
2021. febr. 2. 22:46
 22/34 A kérdező kommentje:

20-as.. "Senkinek nem adjuk tesztvezetésre az autót, a tulaj mindig benne ül, ha már arról van szó. "


Istenem... írtam olyat, hogy úgy adnám oda, hogy nem ülök benne?


Legalább az olvasás menne.. azt már egy 6 éves is tud...

2021. febr. 2. 22:47
 23/34 anonim ***** válasza:
92%
18: És ezt Magyarországon a vásárlók 95%-a így csinálja, mert majd' mindenki az eladott ingatlan árából veszi az újat.
2021. febr. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
78%
18 vagyok 23-as. Tudom, hogy így csinálják. Ezzel csak azt akartam mondani a kérdezőnek, hogy nem csak a "tuti vevő" van nagy felkiálltó jellel, a többi meg üres nézelődő. Mert ezekből a nézelődőkből lesznek a későbbi vevők. Két lehetőség van. Vagy megdolgozik a pénzéért vagy jó drágán átadja ezt egy ingatlanosnak.
2021. febr. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Jól mondjátok, ezzel nem is vitatkoznék. Tudom, hogy vannak komoly érdeklődök, akik végül mégsem lesznek vevők, ilyen van, nyilván a másik oldalon velem is előfordult már. Ezzel semmi gond nincs.


A gond azzal van, ha valaki tudja is magáról, hogy nem komoly vevő, de ennek ellenére rabolni akarja az eladó idejét, mert ő szórakozni akar.

2021. febr. 2. 23:11
 26/34 anonim ***** válasza:
67%

Elég sok értetlen válaszoló van itt.

Nem akarok a kérdező nevében nyilatkozni.

Szerintem is elfogadható, ha valaki körbenéz, hogy X millióért mit kaphat ebben vagy abban a kerületben. Az X milliója pedig akkor lesz meg, ha eladja az eddigi lakását, amit viszont tényleg árul.

Ez az ember ui. tényleg akar lakást venni.


Viszont van egy olyan réteg, amelyik úgy megy el ingatlant nézegetni, hogy esze ágában sincs (no meg lehetősége sincs) megvenni egy olyan kategóriájú ingatlant. Csak épp szeretné belülről megnézni, mint én az Eszterházi-kastély szalonjait. Mert neki egy kellemes tavaszi szombat délutánon jó program egy zöldövezeti villát és annak a kertjét megnézni. Rosszabb esetben családostul. Állítólag elég sok ilyen "lakásturista" van, és nem csodálom, hogy ezeket ki akarja kerülni a kérdező.


Meg van az a réteg is, amelyik már a küszöbön (netán már a telefonban) alkudozni akar. Az ilyet is elhajtanám az anyjába. Aki a ház megnézése előtt alkudozik, az nekem komolytalan.

2021. febr. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ez az albérletes troll lesz új fiókról, legalábbis a stílusa nagyon árulkodó. Nem bírja elviselni ha valaki nem nyal neki :D

Másrészt aki ennyire exklúzív az nem a GYIK-en fogja ezt megkérdezni.

Megint egy kamu kérdés, ti meg csak etetitek a trollt válaszaitokkal...

2021. febr. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
93%

Ha ennyire drága az időd, akkor hirdesd meg olyan áron, hogy rögtön elvigyék. Nagyjából ennyi.

A plusz haszonért meg pár órát bele kell tenni.

Ha ez nem megy akkor fizess ki 5 millát egy ingatlanosnak, hogy kalauzolja a turistákat.

2021. febr. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
82%

28-asnak teljesen igaza van. A másik lehetőség ha már lift, szauna, medencéről beszélünk, akkor nem okozhat gondot egy ingatlanos megbízása, aki intézi helyetted. Olyan ingatlanosé, aki foglalkozik exkluzív ingatlanok eladásával, így talán van is valamiféle emberismerő szűrője.

Szerintem az általad megfogalmazott kérdések nem életszerűek és nekem pl. emberileg taszítóak lennének már az első telefonbeszélgetésnél. Nagyjából semmi közöd ahhoz, hogy én mit szeretnék kezdeni az ingatlannal, amit megveszek tőled. Ugyanúgy ahogy én rabolom az idődet a megtekintéssel, te is az enyémet. Nekem ez komoly vevőként rossz szájízt generálna, így lehet, hogy elesnél egy korrekt, potenciális vásárlódtól. Ezzel szemben a "turista" hazudik, mint a vízfolyás, ha kell, így nem feltétlenül érzékeled, hogy na ők azok, akiket ki szeretnél szűrni... Azt tudod tenni, hogy a megtekintéskor az első adandó jelnél kitessékeled őket. Pl. nagycsalád érkezik nagyival és ránézésre is látszik, hogy nem a pénztárcájuknak megfelelő az ingatlan.

Nehéz megszűrni egyébként, hogy kiaz, aki felméri a piacot és ténylegesen keresi A házat és kiaz, aki csak nézelődni megy, mert lényegében a kettő lehetne egy és ugyanaz is.

Csak hogy egy példát mondjak, mi is elkezdtünk házat nézni. Van, hogy kicsit kategórián felüli ingatlanokat nézünk meg, mert úgy vagyunk vele, hogyha beleszeretünk, akkor hajlandóak vagyunk több hitelt felvenni, más forrást is bevonni, stb. Ettől már tűnhetünk is komolytalan vevőknek, hiszen nem a saját zsebünknek megfelelő ingatlant nézzük meg, tudatában vagyunk, mégis odamegyünk. Mégsem tartom magunkat annak, hiszen ha úgy érezzük, hogy az ár-érték arány részünkről tökéletes, akkor esetleg hajlandóak vagyunk mégis mélyebben zsebbe nyúlni, mint ahogy eredetileg terveztük. Ezt néhány kérdéssel nem fogod tudni kiszűrni, illetve megkérdezed, hogy hitellel vásárolnánk? Igen... És? Ez milyen információ tartalommal bírt? :)

2021. febr. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
68%

"12: Bűn, mert feleslegesen rabolod az eladó idejét."


Nem igazán vagy tisztában a bűn fogalmával, ugye tudod?


Ez nem bűn, ez üzlet.


Árulsz valamit, amire rá kell szánnod az időt. Ha sajnálod rá az időt, akkor ne árulj lakást, vagy hirdesd ingatlanossal. Vagy add áron alul az első szembe jövőnek.


Hobbiból senki nem fog lakásokat nézegetni, mindenki vásárolni akar előbb-utóbb. És aki vásárolni akar az meg fog nézni több lakást is, és megvesz belőle 1-et. Akkor ennyi erővel mindenki másnak csak az idejét rabolta feleslegesen.

2021. febr. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!