Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi volna a helyes lépés...

Mi volna a helyes lépés jelenleg budapesti lakásvásárlás tekintetében? Albérletben maradás, azonnali vásárlás, kivárás? Konkrétumok bent.

Figyelt kérdés

Sok hasonló kérdés van mostanában, de szeretnék most egy konkrétumokkal is bíró kérdést feltenni, és a tanácsotokat kérni.


35 éves férfi vagyok. Van jelenleg 27 millió Forintom Állampapírban (MÁP+). Budapesten élek, egyedül, kb. 600.000 Forint nettót keresek.

Albérletben lakom egy közeli rokon lakásában, így nagyon kedvező, 75.000 Forintot fizetek egy komplett lakásért a Parlament mellett.


Mivel még nincs saját lakásom, talán itt az ideje meglovagolni a jelenlegi ár stagnálást.


Mit tennétek a helyemben? A számomra lehetséges irányokat megtaláljátok a szavazásban. :) Hitelt annyira nem szeretnék felvenni, de azért betettem ezt is az opciók közé, hátha van jó ajánlat a pénzpiacon.


Ha lakást vennék, egyelőre elegendő lenne valami kis méretű, kb. 30-40nm-es ingatlan valahol Budán, vagy Budához nagyon közel.

Tényleg elférek ennyiben, kevés cuccom van, és nem szeretnék párkapcsolatban élni.



2021. febr. 17. 16:16
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
100%

Pénzed van, hitelképes vagy, a kereseted jó. Mi a kérdés? Lehet, hogy éppen drágák az ingatlanok, de a lakáshitelek a 3,5% kamatokkal meg virágkorukban vannak. Lehet mire lentebb mennek az árak addigra 6-7% lesz a lakáshitelek kamatozása.


Ha beleszeretsz egy lakásba és meg tudod venni, akkor vedd meg. 35 évesen szívességi lakáshasználat jótékonysági összegekért már elég necc, nem? Ha 23 éves pályakezdő lennél tanári fizetéssel, akkor megérteném az agonizálásod. Pont nem te vagy az, akinek ilyen paraméterekkel fejtörést kéne hogy okozzon a mai helyzet.

2021. febr. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
52%

Válságok: 1929-33, 1970, 1989-91, 2008-2014, 2020?!.

Ez is olyan mint a világvége... 33 éves koromra megéltem párat:

2014 Ragnarök, 2012.12.12 maya naptár vége, 2012 Nibiru becspódik a földbe, 2000 antikrisztus, 1999 Nostredamus armageddon... állítólag 230 ilyen időpont van feljegyezve az elmúlt 2000 évből.


Na de mindegy is az emberek a világvégét és a gazdasági válságot várják mindig. Aztán ha bekövetkezik véletlenül... MEGMONDTÁK!


Szóval nem a jövőtől való félelemnek kéne irányítani az életet, amire jelenleg van lehetőség ki kell használni!

2021. febr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
22: ez meg már sarkítás és csúsztatás, nem a félelem indukálja a veled ellenkező véleményeket, hanem a racionalitás. Arra már nem tudsz ellenérvet hozni, hogy valóban van ciklikusság, és van lejtmenet. Senki nem tudja, mikor lesz ez, ezt nem is állította senki, de azt igen, hogy szaporodnak az erre utaló jelek.
2021. febr. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
100%

Én tanultam az egyetemen statisztikát és valószínűség számítást 2-2 félévet.

A tapasztalatom meg az a statisztika azt mutatja ki amit akarnak, hogy kimutasson minden csak a viszonyítás kérdése. A valószínűség számítás szerint meg minden cég csődbe megy, minden ország megbukik. Csak a mikor a kérdés. És igen látom a ciklikusságot, a jóslatokkal meg az a bajom azok akik tényleg észreveszik a jeleket és kihasználják, mind milliárdos dollárban is. A többiek meg feltételezik emberi szokás szerint...

Most jelen esetben a vendéglátás/turizmusnál nagy a probléma. Bár szerintem ez a tavaszra rendeződik, mert ha nem valószínűleg rágyújtják a politikusokra a parlamentet.

2021. febr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
29%

"A csok, babaváró jogosultjai hamarosan kifutnak"


Mi az, hogy kifutnak? Mindig jön egy következő felnövő generáció.

2021. febr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
Nincs minden évben ugyanannyi 20-40 éves, mint amennyien az utóbbi években éltek vele.
2021. febr. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
Persze, az eddigi évek során az is élt vele akinek már megvannak a gyerekek, egészen 25 éves korukig. Tehát idővel drasztikusan csökken a jogosultak köre.
2021. febr. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
53%
Megvárnám, hogy legyen egy kapcsolatom akivel le tudnám élni az életem és közösen terveznék vele, amit ő is szeretne.
2021. febr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi most olvastam nem akarsz párkapcsolatban élni, ez esetben akkor 50 Nm felett neznek lakast kis hitellel
2021. febr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 A kérdező kommentje:

29: Nem akarok kapcsolatot, ezért nézzek nagyobb lakást? :)


Egyébként mindenkinek köszönöm a választ, úgy érzem, nem kell töketlenkednem, de elkapkodni sem a dolgot.

2021. febr. 18. 20:37
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!