Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi volna a helyes lépés...

Mi volna a helyes lépés jelenleg budapesti lakásvásárlás tekintetében? Albérletben maradás, azonnali vásárlás, kivárás? Konkrétumok bent.

Figyelt kérdés

Sok hasonló kérdés van mostanában, de szeretnék most egy konkrétumokkal is bíró kérdést feltenni, és a tanácsotokat kérni.


35 éves férfi vagyok. Van jelenleg 27 millió Forintom Állampapírban (MÁP+). Budapesten élek, egyedül, kb. 600.000 Forint nettót keresek.

Albérletben lakom egy közeli rokon lakásában, így nagyon kedvező, 75.000 Forintot fizetek egy komplett lakásért a Parlament mellett.


Mivel még nincs saját lakásom, talán itt az ideje meglovagolni a jelenlegi ár stagnálást.


Mit tennétek a helyemben? A számomra lehetséges irányokat megtaláljátok a szavazásban. :) Hitelt annyira nem szeretnék felvenni, de azért betettem ezt is az opciók közé, hátha van jó ajánlat a pénzpiacon.


Ha lakást vennék, egyelőre elegendő lenne valami kis méretű, kb. 30-40nm-es ingatlan valahol Budán, vagy Budához nagyon közel.

Tényleg elférek ennyiben, kevés cuccom van, és nem szeretnék párkapcsolatban élni.



2021. febr. 17. 16:16
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:

26, 27: Nyilván nem a CSOK-ra értette a válaszoló, mindig is volt lakásvásárlási támogatás az utóbbi 70 évben, csak mindig más volt a neve!

Most éppen ilyen feltételekkel, utódokhoz kötve, de mindig volt valamilyen!

Mi 4 éve használtunk fel fél millió vissza nem térítendőt Lakáskasszával, amihez járt kedvezményes hitel, amit viszont nem vettünk fel.

2021. febr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell megérteni, hogy nem az a normális, ha krach van és olcsók a lakások, néha van ilyen, de többnyire csak kisebb ingadozás várható, amit nem is biztos, hogy személyesen érzékel az ember.

Az első lakásom, ami három szobás volt 360 000 Ft-ért vettem, de akkor 2000 Ft volt a havi fizetés. Tegyél hozzá két nullát és nagyjából az volt, ami most is van.

Tíz év múlva 740 000 Ft-ért vettem fele akkorát, amit megint tíz év múlva eladtam 2.5 millióért és 2,8 M-ért vettem egy háromszobásat, ami most simán ér 36 - 40 millát.

Szerintem most általános viszonylatban normálisak az árak, viszont az infláció, ami mindig is van, várhatóan meglódul és az ingatlanok feltétlenül követni fogják előbb, utóbb, mert az ingatlan biztosabb, mint bármilyen értékpapír, megvan rá a sanszod, hogy öt év múlva feleannyit ér majd a pénzed, ha értékpapírban tartod.

Én keresnék egy kis lakást, ami megfelel nekem és megvenném. A hasonló kategóriájú kis és közepes lakások között alig van különbség, sőt még a nagy lakások is fajlagosan olcsóbbak a kisebbek nm áraihoz képest.

Minek vennél nagyobbat, mint amire szükséges van? Egy csomó pénz a fenntartása, a fűtése, ráadásul állandóan takarítanod kell, vagy ha mással csináltatod, az is drágább, viszont jó alap a továbbiakban, mindig jól eltudod adni.

Ne a krachra spekulálj, az akkora bajjal jár, hogy még akár téged is leteperhet. Addig vegyél, amíg tudsz, amíg van értéke a pénzednek.

A most felvett ezermilliárdokat vissza is kell fizetni és ez egyet jelent az infláció megugrásával, mert azok fogják visszafizetni, akiknek van pénzük.

2021. febr. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:

a MÁP+ nem lesz jó, mert nem inflációkövető. Persze tudjuk hogy a hivatalos infláció hazugság, de mégis valamennyi.

Én lehet bepróbálkoznék a pofátlan alkudozással KP-re. Most olyan helyzet van, de lehet 1 év múlva még olyanabb lesz. De a szuperinfláció borítékolható.

2021. márc. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:

Gyakorlati tény, hogy az építőanyag 2021-es várható 8-9% áremelkedése helyett 25-30% lett végül... ebbe nagy szerepe van a szuper gazdaságnak, az 5%-os áfának és az ingyen 3 millának.

Építkezek jelenleg és magamon érzem az anyagárak növekedését.

Ráadásul tavaly is volt közel 20% az euro árfolyam és a szokásos emelkedés miatt.

Így gyakorlatilag 2 év alatt 50%-al emelkedtek az ingatlan árak. .. ez így elég kellemetlen.

2021. márc. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
76%

Ha tényleg nem szeretnél párkapcsolatban élni, akkor én a nagyobb lakás vásárlást, mint opciót el is vetném.

Ilyen opciót nem írtál, de én a helyedben azt is megfontolnám, hogy veszek lakást, kiadom, és egy ideig még maradok ebben a kedvező árú bérleményben.

2021. márc. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:

Ha nem ismerősnél laknál, legalább 250 ezer forint lenne a lakbért ott ahol most lakasz. Valaószinűleg ebben az esetben könnyebb lenne döntened.

Vajon meddig lakhatsz még ott ilyen kedvező áron? Mert 1-2 évig valószinűleg maradnak ezek az ingatlanárak.

2021. márc. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél sajátot! Van önerőd, jól keresel, és csak az átlagos albérlet árat szánd a hitelre. A méretet meg az alapján döntsd el mire van szükséged, bár 45 m2-nél kisebbet nem vennék, mert az elég jól élhető 1 szoba + nappalival.

Az ismerős is csak addig enged ott lakni, amíg nem akar mást csinálni az ingatlannal. Vagy pedig csak félti a kapcsolatot, és inkább enged.

Te pedig gyakorlatilag veszteséget okozol neki folyamatosan. Ő valószínűleg szívesen segített rajtad, és ár alatt kiadta neked a lakását. Viszont ne várd el tőle, hogy ez így is maradjon éveken keresztül, főleg úgy hogy 600 nettót keresel.

Gondolj csak bele fordított esetben: Te meddig támogatnád egy barátodat havi 20-40-60000 forinttal, úgy hogy nem kéred tőle vissza? Közben pedig tudod, hogy már semmi szüksége sincs a segítségedre.

Nekem a házam rezsije mindennel is kb havi 35000Ft/hó, úgy örülnék neki, ha valamelyik haverom ezt fizetné helyettem, mert jól keresnek. Én meg többet keresek mint, te, 650-700 nettó/hó.

2021. márc. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:

Szerintem is vegyél lakást, nem is kérdés.

Amint látod, a szakértők is egymás ellenében jósolnak. A helyedben nem érezném magam biztonságban legalább egy saját ingatlan nélkül. Mégis mennyit veszíthetsz szerinted. Lejjebb nem mennek az árak jelentősen, csak az infláció kockázata van ott, az viszont tényleg valós kockázat. Ekkora önerővel, fizuval + hitellel szuper lakást vehetsz most.

Ha az ismerősöd mindenképp neked akarja kiadni a lakását és nem "segíteni" akar rajtad (pl mert benned megbízik hogy nem amortizálod le), akkor ki is adhatod a sajátodat, többet fogsz a különbségen nyerni, mint a MÁP-on.

Szívesen lennék a helyedben hogy most nyugisan kereshetsz lakást ekkora önerővel. Én akkor vettem, mikor az eladók voltak nyeregben, hát nagyon rossz volt küzdeni a lakásokért. A végén már rendesen hálás voltam hogy egy borzasztóan lepukkant lakást végre nekem adtak el. Nem ez volt a vágyam de ez volt az akkori piac a hétről hétre emelkedő árakkal.

2021. márc. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
1. Lottóötös, de egyedüliként.
2021. ápr. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
100%
Öcsém, nettó 600-al gyakszin akarsz okosat? Hát ez hogy jött így össze?
2021. ápr. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!