Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi volna a helyes lépés...

Mi volna a helyes lépés jelenleg budapesti lakásvásárlás tekintetében? Albérletben maradás, azonnali vásárlás, kivárás? Konkrétumok bent.

Figyelt kérdés

Sok hasonló kérdés van mostanában, de szeretnék most egy konkrétumokkal is bíró kérdést feltenni, és a tanácsotokat kérni.


35 éves férfi vagyok. Van jelenleg 27 millió Forintom Állampapírban (MÁP+). Budapesten élek, egyedül, kb. 600.000 Forint nettót keresek.

Albérletben lakom egy közeli rokon lakásában, így nagyon kedvező, 75.000 Forintot fizetek egy komplett lakásért a Parlament mellett.


Mivel még nincs saját lakásom, talán itt az ideje meglovagolni a jelenlegi ár stagnálást.


Mit tennétek a helyemben? A számomra lehetséges irányokat megtaláljátok a szavazásban. :) Hitelt annyira nem szeretnék felvenni, de azért betettem ezt is az opciók közé, hátha van jó ajánlat a pénzpiacon.


Ha lakást vennék, egyelőre elegendő lenne valami kis méretű, kb. 30-40nm-es ingatlan valahol Budán, vagy Budához nagyon közel.

Tényleg elférek ennyiben, kevés cuccom van, és nem szeretnék párkapcsolatban élni.



2021. febr. 17. 16:16
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
Saját véleményem: Sztem a kormány ingatlanpiaci stratégiája teljesen el lett szúrva. Aki csok és babavaró nélküli fiatal az kiárazódott nagyrészt a piacról, aki ezekkel élt az meg lehet, hogy ugyanott van mert beárazta a piac az egészet. És mennyi helyről hallottam, hogy közeleg a határidő de sok helyen meg azóta sincs gyerek. Őket is meg kell majd menteni mint a devizahiteleseket vagy mi lesz itt? Ingatlanfejlesztő cégeken kívül ki járt itt jól? Persze érdekes, hogy ellenzéki médiumok írása szerint elég erős kötődnek a mostani kormányhoz. Már ha igazak ezek a cikkek. És elég sok 25-35 közötti fiatal felnőttel beszéltem aki teljes mértékben îgy látja. És sok nem is adósodik el egy 40 milliós panelért inkább külföldön vettek akkor már fel hitelt kecora. És ott is született meg a gyerek pénz osztogatás nélkül hozzáteszem.
2021. ápr. 29. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
Amibe állambácsi belenyúl az el lesz szúrva. Persze nem az ő nézőpontjukból... de már hazudni sem tudnak.
2021. ápr. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:
67%
A kérdezőnek nincs pénze.
2021. ápr. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!