Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szilikátból épült házról mi a...

Szilikátból épült házról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Miskolc melletti kistelepülés, 1978-ban épült sátortetős kockaház. "Papíron" közepes állapotú, de abszolút lakhatónak tűnik. Mi a véleményetek a szilikátról mint építőanyagról? Érdemes megvenni? Jó áron kínálják, ráadásul a falu is szinte c-mentes. Köszi.

2021. ápr. 14. 23:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
A nagymamám háza abból épült, nagyon kellemes a hőtartó képessége, főleg nyáron érezni, hogy jó hűvös van bent. Nem is értem mi a problémája vele egyeseknek. Én szívesebben választanám, rosszat nem tudok rá mondani.
2021. ápr. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 KmsRys ***** válasza:
Érdekes, látom, hogy csak én élek "selejt" szilikát házban. De akkor a szüleimé és a mamámé is selejt (mindkettő szilikát), ugyanis mindkettőnek rosszabb a hangszigetelése és a hőtartása, mint mondjuk egy vályog háznak. Mindegy, nekem ebből a 2 szempontból nem jön be a szilikát, úgyis az volt a kérdés, hogy mi a véleményünk róla.
2021. ápr. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

7-es nek válasz. Csak gratulálni tudok, hogy a 21.Században szilikátból épült házat istenítesz....... 100 szónak is egy a vége. Egy kalap sz@r a szilikát ház:

- totál penészedik az egész

-radioaktív sugárzást bocsát ki, ami egy pár ezer év múlva csökken a felére

- egy oldalon azt olvastam, hogy a sugárzás ellen úgy védekezzünk, hogy ne tegyünk ágyat, vagy ülő bútort a falhoz.

Jó ötlet, hogy a saját házamat nem rendezhetem úgy be, ahogy szeretném. Hát köszönöm.......

Ui.: Én is szilikát családi házban élek, és szerintem az árán kívül nincs jó tulajdonsága. Képesek lennétek az egészségeteket feláldozni, hogy olcsóbban vegyétek házat?????

Ez komoly?????

Nem is értem, hogy lehet ez kérdés.

A szilikát ház egy koporsó!!!!!!!

2023. aug. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#13: ilyen az, amikor a butaság eluralkodik az emberen.

Nem, a szilikát építőanyag alapvetően nem sugároz. Volt egy hibás széria, ami igen, ez jól lehatárolható.


Attól még, hogy ennyi írásjelet használsz, nem leszel meggyőző. Geofizkus vagyok, pontosan tudom mit "istenítek".


Vannak ma már sokkal jobb építőanyagok, én a házba szerettem bele, nem abba amiból épült. Én okosan utánaolvastam, és örültem, hogy meg tudtam vásárolni, mert semmi kétségem nincs, hogy jó döntést hoztam.

2023. aug. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Mi is nézelődünk, erre ahol mi lakunk nagyon sok a salakblokk ház, az is jó ha jó az alap és nem vizesedik.Szilikátról azt mondta a szaki, hogy minden vágya az volt, hogy ebből épüljön a háza csak nagyon drága volt, így maradt a salakblokk.

Most már értem, hogy miért van több salakblokk ház.🙂 Azt is mondta, hogy télen jól tartja a meleget, nyáron pedig kellően hűvös, és olyan mint az Ytong.

Szóval egy nagyon jó falazóanyag. 😁

nov. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!