Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit gondoltok, napi 2 X 78...

Mit gondoltok, napi 2 X 78 km-t ingázni nagyon fárasztó?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert csak így tudnám megoldani azt, hogy saját lakásom legyen, különben maradhatok örökre albérletben.


Ezt a 78 km-t szinte végig autópályán kell megtenni, és ezen a szakaszon szerencsére nincs olyan nagy forgalom, nem szokott bedugulni csúcsidőben sem. Kb 55 perc az út.



2021. máj. 30. 13:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%
a helyedben megvenném a 25 nm es garzont közel. nyugodtan élnék, dolgoznék, gyűjtenék, és mikor megvan a pénz, megvenném a nagyobb lakást távol és ott keresnék egy (rosszabbul fizető) munkát, de akkor már nem kell albit/kölcsönt fizetni csak rezsit. semmi értelme napi 2 órát vezetni heti 5x, nagyon fárasztó
2021. máj. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ.

Ha nehéz fizikai munkát végzel és utána még autóba kell vágnod magad, akkor nagyon kimerítő lesz. Ha nem fáradsz ki nap végére, vagy tömegközlekedéssel is meg tudod oldani az ingázást, akkor simán belefér. Ha ott akarsz letelepedni, megéri ingatlant venni, akkor biztosan ingáznék a helyedben. Én annak idején naponta kétszer vonatoztam, Hannoverben dolgoztam, és tőle 100 km-re laktam egy kisvárosban. Az vasútállomásig bringáztam, majd az ICE fél óra alatt benn volt velem Hannoverben. Németországban jó a vasúti közlekedés, ha olyan helyen laksz.

2021. máj. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
84%
Én tuti nem autoznék munka után még 80 km et, gyakran úgy végzek, hogy mondjuk vasárnap hajnalban 4-5 között (éjszakázás után is nehéz hazavezetni pedig nekem kocsival csak 15 perc olyankor itt Pesten mert nincs forgalom), és vissza kell mennem ugyanaznap még vasárnap 14-22 ig, ilyenkor nem is jövök kocsival mert egyszerűen nem tudok koncentrálni, hogy kB 2-3 órát tudtam aludni, vagy ha 2 éjszakás műszakom van egymás után, a másodikra már nem jövök kocsival, a hazafelé már olyan fáradt vagyok, hogy alig vagyok ébren... Biciklivel szoktam menni többnyire, de ilyen éjszakás műszak után azon is volt, hogy elaludtam hazafelé, aztán nekimentem egy kerítésnek... Éjszakai buszon meg rendszeresen bealszom, állítok is mindig ébresztőt, hogy keltsen mielőtt le kell szállnom... Hétvégén nappalos műszakra még hagyján akkor bejövök kocsival és haza is tudok menni, hétköznap meg amúgy is fizetős a parkolás, addig jártam csak kocsival míg az ingyenes volt, a munkahelyemnél nincs egyébként ingyenes lehetőség... Nálunk aki vidéki és kocsival jár fizetnie kell a parkolásért rendesen, belvárosi melóhely...
2021. máj. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

6: Ja?

Akkor elhiszem.

Rokonaim laknak ott, és ők egy éve otthon dolgoznak, nem szabad kimenni, havonta egyszer mennek csak ki, félnek is.

Neked nem állt át a munkahely erre? Állásban vannak ők is, de tilos kimenni a házból...

2021. máj. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

14: itt nálunk ilyen nincs, hogy tilos kimenni. Csak pár hónapja, amikor nagy volt a fertőzés, volt esti kijárási tilalom, 8 óra után.


Én egyébként 7-től fél 4-ig vagyok bent a munkahelyemen. A tömegközlekedés sajnos nem opció, mert az kb. 2,5 órás út lenne egy irányba, mert egy másik országon is át kellene hozzá menni.

2021. máj. 30. 19:58
 16/17 anonim ***** válasza:
Fársztó és költséges is havonta 3000 km bár ott ez elég gyakori. Kiszámoltad már mennyibe kereülne? (Segítek, kb. 7-900€ havonta, ha csak emiatt kell az autó)
2021. máj. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Én havi kb 400-al számoltam. A benzin 250, a biztosítás 75, szervíz évi 1000 euró, vagyis havi ~80.
2021. máj. 31. 09:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!