Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lehet a mai világban...

Hogyan lehet a mai világban házhoz jutni?

Figyelt kérdés

Nagyon magam alatt vagyok... A CSÓK mellett rettentően megugrottak az ingatlan árak, és csak hitel felvétellel lehetne házhoz jutni. Viszont adósságba mem szeretném magamat veri, főleg nem 20 évre, nem szeretnék a kisfiam mellé még 2 gyereket szülni sem, így számításba vettem más lehetőséget, és teljesen el vagyok keseredve.

Illetve mélységesen bosszant, h másnak meg 2-3-4 háza is van feleslegesen, üresen, kihasználatlanul, mégsem válna meg tőle mondjuk részletfizetéssel. Max tanyákat adnak így, de a munkám miatt városhoz kell közel maradnom, mert kot még a tanulmányi szerződésem. Pedig mennék én, önfenntartónak is ha lehetne... De nem... Nem tudom mit csináljak, v hogyan. Ötlet?



2021. jún. 21. 23:03
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
92%
Ne haragudj, de hitel nélkül a "régi" világban is lehetetlen volt örökség nélkül házhoz jutni.
2021. jún. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
90%
Ja, és ha a részletfizetés neked ok lenne, a hitellel mégis mi a bajod?
2021. jún. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
86%

Házat sosem csikkzsebből vásárolt az átlagember.

Majd mindjárt megsajnállak.

2021. jún. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%
Külföldi fizetéssel...
2021. jún. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
86%
tehát te semmilyen kompromisszumra nem vagy hajlandó, de akinek van háza, az a te két szép szemedért vállalja be a tök kockázatos részletfizetést a részedről. Kár hogy a gyerekvállalást nem kötik IQ teszthez.
2021. jún. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
24%

1

De lehetet venni házat hitel nélkűl.

Ráadásul ha esetleg hitelt vettél fel, akkor sem volt ennyi egy ház ára mint most.


Megértelek kérdező. Mi ugyan ebben a helyzetben vagyunk párommal. Egyszerűen le pusztult házakra tíz milliókat elkérnek,amire még ugyan annyit rá kell költeni. És 3 gyerek nélkűl nehéz úgy hogy tényleg ne életűnk végéig fizessük a hitelt.


Nem is értem hogy a CSOKot miért nem csak új építésűre adták.

Meg vesz az ember egy 50 éves használt házat 20 millióért és mire megöregszik addigra a háza 110 éves lesz.

Kitartást hátha majd gondolnak az olyanokra is mint mi.

2021. jún. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
90%

20 ev hitel nem is sok, nekem 30 evre van a hitel :D

Regen is hitelbol epitettek, vettek hazat az emberek.

Ha nem a lakashitelt fizeted akkor az alberletet, mert valahol lakni kell.

2021. jún. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy előttem írják, régen is a többség hitelből vett, plusz akkor is léteztek családos kedvezmények, pl szocpol. Ha semmiféle kompromisszumra nem vagy hajlndó úgy nem is nagyon fog összejönni. Nekünk nincs még gyerek, ha lesz is max egy. Mi bevállaltuk 20 évre a sima lakáshitelt. Nem ördögtől való, csak okosan kell felvenni.
2021. jún. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%
Magadnak megválaszoltad a kérdésedet: hitellel
2021. jún. 22. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%
Hitel, örökség, lottónyeremény, nagyon jól fizető állás.
2021. jún. 22. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!