Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lehet a mai világban...

Hogyan lehet a mai világban házhoz jutni?

Figyelt kérdés

Nagyon magam alatt vagyok... A CSÓK mellett rettentően megugrottak az ingatlan árak, és csak hitel felvétellel lehetne házhoz jutni. Viszont adósságba mem szeretném magamat veri, főleg nem 20 évre, nem szeretnék a kisfiam mellé még 2 gyereket szülni sem, így számításba vettem más lehetőséget, és teljesen el vagyok keseredve.

Illetve mélységesen bosszant, h másnak meg 2-3-4 háza is van feleslegesen, üresen, kihasználatlanul, mégsem válna meg tőle mondjuk részletfizetéssel. Max tanyákat adnak így, de a munkám miatt városhoz kell közel maradnom, mert kot még a tanulmányi szerződésem. Pedig mennék én, önfenntartónak is ha lehetne... De nem... Nem tudom mit csináljak, v hogyan. Ötlet?



2021. jún. 21. 23:03
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
84%
Szegény kérdező jól ki lett osztva 😂
2021. jún. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
88%
Hát én pl. úgy, hogy vettem egy üres telket, és saját kezemmel, egyedül felépítek rá 1,5-2 év alatt egy házat. Hitelt veszek fel rá, de csak annyit, hogy biztonsággal be tudjam fejezni.
2021. jún. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy hitelt veszel fel, nem jelenti azt, hogy eladósodsz 20 évre.


Nyilván fizetés, megtakarítás kérdése, de az esetek nagy részében relatív normális fizetéssel 5-8 éven belül vissza tudod fizetni. De van aki akár 3-5 éven belül is meg tudja ezt tenni. Lehet előtörleszteni, végtörleszteni.

2021. jún. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
100%
Már nem azért, de te sem válnál meg a sajátodtól részletfizetésre. Ez hülyeség. Nekem is mindenki mondta hogy adjam el a így a telkeimet meg a lakásaimat, de ez gyakorlatilag üzleti öngyilkosság. Az eladó a saját érdekét nézi, nem a vevőét
2021. jún. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
86%

"adósságba mem szeretném magamat veri"

"mégsem válna meg tőle mondjuk részletfizetéssel"


Valahogy ez a két mondat eléggé üti egymást.


A kérdező önmagát nem verné adósságba, de a másiktól elvárná, hogy puszira odaadjon egy olyan nagy értékű dolgot mint egy ingatlan.


Ha a részletet tudod fizetni, akkor a hitelt is tudod fizetni. Ha a hitelt nem tudod akkor nyilván "beszopod" de nem az kerül kellemetlen helyzetbe, aki odaadta a lakását amit nem fizetsz ki neki. Ilyen szempontból a hitel mindkét félnek jó, te lakáshoz jutsz a másik fél pedig biztonsággal eladhatja neked.


Na meg nézzük fordítva.


Miért adná oda valaki részletfizetésre. Hiszen akkor már inkább kiadja albérletbe az is részletfizetés csak még a lakás is megmarad a végén.

2021. jún. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
26%

Most sehogy csak hitel, az meg jelenleg nem éri meg, mert mindenki fel vitte a ház árát.

Az emberek el vannak tájolva kis falukba, ahol még kutya sincs 12 millióért akartak adni egy majdnem le omló házat, színtén olyat, ami totál vízes stb.

Remélem a kormány változtatni fog ezen, mert az alap bruttó bérekhez képest ez nem reális ár. Azok akik most vesznek használt lakást 20 milliókért, azok sajnos majd 30-40 év múlva szívják meg.

2021. jún. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
74%

#17. Vannak okos emberek is. Nekem úgy van lakáshitelem, hogy a törlesztőm a fizetésem mindössze 15%-a, így rengeteg tartalékot tudok felhalmozni, a kamatperiódus 10 éves (de az első 10 év végére szeretnék végtörleszteni), és még törlesztési biztosításom van, hogy ha elveszítem az állásom, lerokkanok, agyvérzésem lesz, akármi lesz, akkor is biztonságban legyek.


Ha valakinek több esze van mint egy marék lepkének, akkor a mai fogyasztóbarát hiteleket okosan felhasználva nem érheti nagy gond.


Persze, megadtak volna nekem 4x ennyi hitelt is, mégis egy szerény felújítandó kis házat választottam, 30 km-re a munkahelyemtől. Vehettem volna én is bentebb túlárazott házat, de nem vakultam el attól, hogy mennyi hitelt vehetek fel.


Nagyon bőven a takarómon belül vagyok. Így a hitel abszolút nem rossz dolog, sőt. Albérletre ennek a háromszorosát fizettem.

2021. jún. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
17%

Amúgy szégyelje magát az aki okosnak érzi magát, mert tudott jól hitelt felvenni 😂

Öcsém azért nem vagy király, mert apraja falván van egy rozoga viskód és még az is hitelből 😉

Úgysem fog érni semmit pár év múlva 😳

2021. jún. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
84%

12 ezer fős kisvárosban van házam, 30 km-re Budapesttől. :)


Köszi, elég okosnak érzem magam, mert úgy lett ingatlanom, hogy nem az anyám, és nem az állam szent tőgyein lógtam, adósságon kívül pedig mást nem örököltem.


20M forintot ért amikor megvettem, most 30 felé van. De köszi;)

A ház árának tetemes részét előtte egyedül szedtem össze és spóroltam meg 10 év alatt.


Sajnálom, ha ez fáj, megnézzük, mennyire leszek okos 6 év múlva, amikor végtörlesztem a hitelem, és 20 perc alatt beautózok a melóhelyemre.


Annyira apraja falva, hogy a szomszéd telkemen 50 millióért árulnak egy ikerházFELET :D

2021. jún. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
18%

40

Nem talált. 👏

Csak megdöbbentem figyelem, hogy milyen büszkén újságolják egyes emberek, hogy sikerült hitelből egy házat venni 🤔😂

Ez ám a teljesítmény 🙉

2021. jún. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!