Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Elköltöznétek Budapestről az...

Elköltöznétek Budapestről az agglomerációba?

Figyelt kérdés

Költözés/ lakásvásárlás előtt állunk, párom nagyon szeretne az északi-nyugati agglomerációban élni kisebb településen/ városban, ahol nyugalom van, közel a természet stb. Bár ezek számomra is csábítóak, rettenetesen félek feladni a ,,kényelmet". Kocsihoz lennénk folyton kötve, macerásabb lenne dolgozni járni, drágább a taxi buli után :D . Emellett persze én is vágyom a békességre és arra, hogy ne a kutyagumi szagát kelljen szívnom mindig, de tartok attól, hogy túlságosan ingerszegény lenne a környezet. Ti hogy látjátok? Túlparázom? Hogyan döntenétek?


Köszönöm :)


2021. aug. 3. 14:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%

Ez válóok is tud lenni adott esetben.


Nem könnyű döntés. Van akinek bejön van akinek nem.

2021. aug. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%

Mik a választási lehetőségeitek?

Én ha bármit választhatnék, akkor Budapesten belül költöznék valami nyugis részre.

2021. aug. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
22%

2-es? Budapesten nyugis rész nincs ne áltassuk a kérdezőt...


Mondj 1 nyugis helyet. Rákosborzasztó? A repülőkkel a fejed felett?

2021. aug. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 mindentudó99 ***** válasza:
29%
Bulizni el tudsz járni. De majd meglátod idővel egyre jobban vágysz az ingerszegény életmódra. Persze nem huszon évesen.
2021. aug. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi nálunk is lehetőség lett volna aggomerációba költözni, de mivel mindketten Budapesten dolgozunk,úgy döntöttünk, hogy nem akarunk napi szinten ingázni. Minimum 2x annyi idő lenne, még dugók/ balesetek nélkül is, tömegközlekedéssel vagy autóval egyaránt. Másrészt azt üzenném annak, aki nem akar megfulladnivaz agglomeráció halott hangulatától, hogy fedezze fel nyugodtan Budapestet, mert bizony vannak benne nyugis részek ... Én imádom, hogy Budapesten vagyok, bármikor nyakamba vehetem a belvárost, a Dinapartot, a Margitszigetet, de mégis intimszféra vesz körül otthon.
2021. aug. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha még szempont, hogy buli után hogyan taxizol haza, akkor nem költöznék ki. Nem csak drága lesz a taxi, hanem kb. 2 órával korábban el kell indulnod haza, hogy ugyanannyit aludj (45 perc haza + 1 óra 15 vissza reggel).


Az agglomeráció szerintem akkor jó, ha már nem jársz bulizni és azt nézed, hogy a gyerekeidnek mennyivel egészségesebb a környezete. Logisztikailag amúgy horror lenne (reggel beviszed a kocsit, majd mit csinálsz vele délután, hazaugrasz meg vissza 3 óra alatt?, vagy tömegközlekedsz, mikor bulizol? mi úgy oldjuk meg, hogy egyikünk nem iszik).

2021. aug. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Nem szempont, hogy a gyereknek mi a jó, mert nincs gyerek, és még 5-6 évig biztosan nem is lesz. Akkor tutira agglomerációba költöznénk, de mi még bőven fiatalok vagyunk (20-as évek eleje), szóval igen, szempont, hogy hogyan jutunk haza hajnalban. :) De nagyon szeretünk kirándulni, természetben lenni. Egyébként a 11. kerületben lennének szimpatikus lakások, ott szerencsével ki lehet fogni olyat, amely nyugisabb helyen van, de mégse örökkévalóság a belváros.
2021. aug. 3. 16:07
 8/26 A kérdező kommentje:
És köszönöm az eddigi válaszokat
2021. aug. 3. 16:09
 9/26 anonim ***** válasza:
70%
Lakást optimális esetben nem 1-2 év távlatra veszel... Ha pár év múlva jön majd a baba, ami úgyis költözéssel járna, akkor most nem sok értelme van egy ingatlanba fektetni, maximum ha nagyon tág az a bizonyos nadrágszíj.
2021. aug. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Mi megtettük volna a kiköltözést, de lecsúsztunk róla. Végül Budapesten vettünk lakást. Most meg már tárgytalan, a gyerekek már idejárnak suliba, szeretik a sulijukat, itt melózunk, nagy mavera lenne a kiköltözés.

Én azt találtam ki, hogy nézek egy pici telket, vagy egy kis nyaralót valahol, ahová ki lehet járni hétvégente. Hétközben kényelem, hétvégén kert. Anyagilag ugyanott lennék, már kiszámoltam. Amennyiért veszek egy telket, egy kis nyaralót azt a pénzt hozzá kellene adni a lakás árához, hogy egy normális házat vehessünk, normális helyen.

2021. aug. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!