Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Elköltöznétek Budapestről az...

Elköltöznétek Budapestről az agglomerációba?

Figyelt kérdés

Költözés/ lakásvásárlás előtt állunk, párom nagyon szeretne az északi-nyugati agglomerációban élni kisebb településen/ városban, ahol nyugalom van, közel a természet stb. Bár ezek számomra is csábítóak, rettenetesen félek feladni a ,,kényelmet". Kocsihoz lennénk folyton kötve, macerásabb lenne dolgozni járni, drágább a taxi buli után :D . Emellett persze én is vágyom a békességre és arra, hogy ne a kutyagumi szagát kelljen szívnom mindig, de tartok attól, hogy túlságosan ingerszegény lenne a környezet. Ti hogy látjátok? Túlparázom? Hogyan döntenétek?


Köszönöm :)


2021. aug. 3. 14:43
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek születésekor szoktak kiköltözni, aztán általában nagy az öröm pár évig ....egészen amíg iskolába nem kezd járni és évről-évre előjönnek mindenféle igények sportolásra, művészeti szakkörökre, különórákra stb. 6 éves kor után nem lesz jelentősége annak, ami miatt kiköltöznek az agglomerációba a fiatal családok. De persze ez csak az én tapasztalatom, az is igaz, hogy Budapesten kifizetni egy kényelmes méretű lakást vagy házat a család számára, jelenleg luxus.
2021. aug. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Sajnos én is így látom mint a többség. Szüleim is ingáznak, hát nekem nem hiányozna az idegeskedés, meg a hajnalban kelés. Aztán hazaesel fáradtan, semmi kedved nem lesz bicajozni meg úszni a környéken, hiába adott minden lehetőség. De persze lehet én látom ezt most negatívan
2021. aug. 3. 21:59
 13/26 anonim ***** válasza:
78%

#11 Szerintem ez nagyban függ attól, hogy hova költözöl. Nálunk volt minden, egészen középsuli végéig nem feltétlenül kellett bejárni Pestre. Az iskolában volt, tánc, torna, küzdősport, vittek úszni, zenekar, kézművestanfolyamok (akkoriban nem volt ennyi fajta divatban). A gyerekek közel laktak egymáshoz és a városba jártunk bandázni, gyorsan otthon volt mindenki és mivel a 10-en ugyanarról a lakótelepről indultunk és együtt járkáltunk, ezért relatíve biztonságos is volt.


Nyilván, akik családi házas övezetbe költöztek, azoknak mondjuk tényleg nehéz volt.

2021. aug. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha amúgy Budapesthez vagytok kötve, akkor a nyugit elfelejtheted, a házat pedig hétköznap csak sötétben fogjátok látni. Én szeretem a természetet, szeretek túrázni, de ki nem költöznék, mert arra amúgy is csak hétvégén érek rá. Akkor meg inkabb utazok hétvégén egyszer vagy kétszer oda-vissza, mint naponta be-ki.
2021. aug. 4. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Soha. Ahogy kifejezően írták feljebb: halott hangulat. És rengeteg autó persze. Ingázás, nektek és a gyereknek sem kellemes, kutyagumi és ugatás megvan ott is. Budapest (pesti oldal) kertvárosban vennék házat, metróvonal belátható közelében.
2021. aug. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Az agglomerációval kettős érzés van bennem. Ha valaki oda valósi annak egyértelmű hogy érdemes visszaköltöznie, vagy épp ott maradni, de ha valaki újként költözik oda én nem javasolnám.

Ott nincsenek közösségek már.


Nem beszélve arról, hogy az agglomeráció lassan tényleg csak a gazdagok kiváltsága lesz, mert olyan árakon kelnek el ingatlanok.


15-ös viszont álomvilágban él, pesti oldal kertvárosainak ára az egekben, kivéve persze a r-telepeket mint erzsébet...

2021. aug. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
78%

Én Budapestet nem szerettem. Vidékről költöztünk fel, már 2 év után lecsengett a nagyváros őrület és inkább frusztrálni kezdett.

Ettől függetlenül az elérhetőség nekünk is fontos, így olyan helyre költöztünk, ahol a ház előtt áll meg az éjszakai busz. Igaz, csak óránként közlekedik, hajnalban pedig van egy 2 órás hézag jellemzően pont akkor, amikor normál bulizó fiatal elindulna haza, de ezzel együtt lehet élni. A taxi sem annyira vészes a legutolsó kerületből, ahova még gyorsan el lehet jutni éjjel.

Megjegyzem 1-2 évig volt ez fontos. Most is jó, de évente ha kétszer kihasználjuk már, akkor sokat mondok. Egyszerűen elértünk abba a korba, amikor a féktelen bulizás már nem hajt. Vagy ha bulizunk, akkor sokszor autóval megyünk és bent alszunk valakinél, vagy az egyikünk nem iszik. Nyuggerek lettünk, na... :D

Egyébként az én meglátásom az, hogy érdemes úgy gondolkozni, ahogy nem gondolkozik a többség. Szemben haladni a forgalommal szó szerint. Amikor a többség Pest felé megy, te menjél kifelé. Vagyis élj mondjuk perem kerületben és dolgozz agglomerációban. Vagy élj és dolgozz is agglomerációban. Nekünk ez bejött. 7-kor kezdődik a munkaidő, 6:45-kor ülök be az autóba. Ellenben a Budapest tábla 2 km tőlünk, szóval minden elérhető közelségben.

Jól meg kell nézni hova költöztök. Én azért nagyon zsák faluba a világ végére nem mennék. Pont azért jöttem el vidékről, hogy ne így éljek.

2021. aug. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Kedves utolsó, elárulod, hogy ti hol éltek?
2021. aug. 9. 12:44
 19/26 anonim ***** válasza:

Amúgy írtad a 11. kerületet, én még gondolkodnék a helyetekben a 22.-en is. Mi ott lakunk a dombon/hegyen (Kelenvölgy-Péterhegy és kifele), ha meg tudjátok fizetni, ha lakásban gondolkodtok, akkor esetleg az Arany János utcai lakótelep.


Szerintem elég jó kompromisszum, főleg, ha az éjszakai busz járathoz közel költöztök. Olyan, mint az agglomeráció, az utcákon játszanak a gyerekek, 30-as táblák mindenhol, sok zöld, közelben a kamaraerdő (erdőnek csúfolt fatársulás), van óvoda-iskola, kisbolt, rendelőintézet stb., elég jó a közbiztonság és a hegyen a levegő sem annyira rossz, családi házas övezetben van.


Viszont 10 percenként jár a busz és este 20 perc (az agglomerációban fél óra általában csúcsidőn kívül), van éjszakai járat, kimegy a taxi, normális a szelektív hulladékgyűjtés, autóval 10 perc a campona/savoya park/kelenföldön épülő új bevásárlóközpont.

2021. aug. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Nekem amúgy szimpatikus volt a 22, de olyan rossz értékelésekbe futottam itt bele, hogy egyre rosszabb a közbiztonság, meg nagyon nehéz bejutni a belvárosba. De akkor te ezt cáfolnád? A helyek, amiket említettél azok a budafoki részen vannak még, vagy már tétény?
2021. aug. 9. 15:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!