Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Elköltöznétek Budapestről az...

Elköltöznétek Budapestről az agglomerációba?

Figyelt kérdés

Költözés/ lakásvásárlás előtt állunk, párom nagyon szeretne az északi-nyugati agglomerációban élni kisebb településen/ városban, ahol nyugalom van, közel a természet stb. Bár ezek számomra is csábítóak, rettenetesen félek feladni a ,,kényelmet". Kocsihoz lennénk folyton kötve, macerásabb lenne dolgozni járni, drágább a taxi buli után :D . Emellett persze én is vágyom a békességre és arra, hogy ne a kutyagumi szagát kelljen szívnom mindig, de tartok attól, hogy túlságosan ingerszegény lenne a környezet. Ti hogy látjátok? Túlparázom? Hogyan döntenétek?


Köszönöm :)


2021. aug. 3. 14:43
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
61%

Azt hiszem, hogy a budafoki résznek számít. A 150-es, 250-es busz vonalán.


Tényleg lassabb, mint a 11. kerületből, de szerintem gyorsabb, mint az agglomeráció nagy része. Nekem reggel 15-20 perc elérni a busszal Kelenföldet.


Budaörs és Törökbálint központi részei vannak kb. ennyire messze. A trükk, hogy kerüljétek a Budafoki utat, nekem az a tapasztalatom, hogy a Duna melletti oldal nagyon bedugul. A Kelenföld/Mom park kicsit gyorsabb, talán ritkábban is újítják fel. Ha viszont mondjuk a 3. kerületbe szeretnétek menni, akkor szerintem nem jó, a 2. kerület is egy óra. A keleti viszont 30-40 perc (volt egy éve a covid előtt) tömegközlekedve.

2021. aug. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2021. aug. 9. 19:32
 23/26 anonim ***** válasza:
Szerintem ha 5-6 évig nem terveztek még gyereket, de gyerekkel már mindenképp, várjatok 2-5 évet, még a gyerek előtt bulizzatok, stb. . Aztán újra elő lehet venni a témát, ha elkezdenétek a gyerekben gondolkodni. Mellette sűrűn bulizás normál esetben már úgysem lesz. Egy ideje már nagyon magasak az ingatlanárak, hátha pár év alatt lejjebb megy. De erre cikkeket kellene olvasni meg szakértőket kellene megkérdezni, hogy mit gondolnak, jobban járnátok-e pár év múlva vagy most. Most megvennél egy lakást/házat mondjuk 50 millióért, de ugyanaz lehet pár év múlva, a piactól függően lehet csak 40M, vagy éppen 60...Nem mindegy. Esetleg lehetne körbejárni Pesten kertvárosias részeket, attól függően, hogy a közlekedés mégis milyen.
2021. aug. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Köszönjük, már 2 tanácsadóval is konzultáltunk, de első lakás vásárlása szerintük nem gáz, mert annyit nem fognak szerintük lemenni az árak, hogy cserébe érdemes lenne 150.000+ albérletet fizetni. 22. kerületet még megnézegetjük, így távolról szimpatikusnak tűnik. Ha van információtok róla, akkor szívesen meghallgatom. :)
2021. aug. 10. 21:09
 25/26 anonim ***** válasza:

Minden kerületnek vannak jobb és rosszabb részei, én úgy tudom, hogy a 22. kerületben már hallani a repülőket. Volt erről egy kérdés korábban:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__11235..

Én a repülőzajtól intenék mindenkét, ez kb. olyan, mint a bulinegyed, az ember egészsége is rámegy és eladhatatlan a lakás.

Én nem vagyok autós, de autóval mindig azt hallom rémálom Budapesten közlekedni.Szerintem , ha már ennyi "ki" költöznél, akkor már egy agglomeráció is megteszi. Nekem pl. újpesti osztálytásam sok volt Fótról, Veresegyházról, mert kb. 30-45 perc alatt busszal beérteka suliba. XVII. kerületi barátomnak meg 1,5 óra volt bejutni a Kálvin térre egyetemen. Szerintem a közlekedés nagyon relatív, attól függ, mennyire közel van a csatlakozás és hova akarsz eljutni, és potenciálisan akár egy ilyen Fót-Veresegyház is jobb lehet, mint a távoli kerületek.

De kimondottan személyes tapasztalattal nem tudlak gazdagítani, én a XIII. kerületben laktam mindig is.

2021. aug. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2021. aug. 10. 22:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!