Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Újra menő lett a panel?

Újra menő lett a panel?

Figyelt kérdés
[link]

2022. jan. 11. 20:43
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Az sem mindegy, hogy átlag keresetű emberek egyszerűen nem kapnak elég hitelt.


10-15 millió ami reális. Egy panellakás is 25-30-tól indul. Szóval még így is kell bőven önerő. Egy hasonló méretű tégla meg 50-60.

2022. jan. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
57%

a panel ugyanolyan emberek lakhelye, mint egy kertváros BP szélén.. Családból tudom, hogy a családi házak lakói közt pont olyan szar emberek is vannak, mint a panelban..


Szerencse kérdése.


Amúgy akár panel, akár kertes ház, a pénz meglátszik(meg az is ha nincs)


Ahogy megveszi a panellakó a megüresedő lakást, akár mellette, fölötte, úgy a kertes házaknál is megveszi abgazdagabbja a szomszéd üresedő telkét.


A panel ha karbantartott, akkor igenis menő. Az ellenkezőjét az állítja, aki még nem járt összenyitott lakásokban. Mondhatnám, hogy hol, olyan luxus panelekben laknak, hogy tátva marad az ember szája.

2022. jan. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
86%

Eddig mindenki az anyagi oldalát emelte ki a panelok népszerűségének okaként, ami egyébként teljes mértékben igaz. De van még egy tényező, amiben szerintem jobb a panel az új építésűeknél: mivel a panelok már 40 éve állnak, ami hiba lehetett, már mind kijött náluk. Panelnál az embert nem fogják meglepetések érni: rossz hangszigetelés, csótányok, nem hatékony fűtés, stb. mindenki jól ismeri.

Ugyanakkor az új építésűeknél még csak kevés idő telt el, nem tudni mi fog meghibásodni. Sajnos elég sok negatív tapasztalatot olvastam a kivitelezést illetően.

Ennek ellenére persze aláírom, hogy az emberek 99%-a inkább választaná az új építésűt, mint a panelt ha a pénz nem számítana.

2022. jan. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
86%

Nem menő a panel, soha nem is volt az. Népszerűnek népszerű. Nem csak most, 20 éve is az volt, meg 50 éve is. Egyszerű okból: sok embernek csak erre van pénze.

Az opel is az egyik lenépszerűbb autómárka magyarországon. Az sem azért mert olyan rohadt jó vagy divatos lenne, egyszerűen erre futja az átlag polgárnak.

2022. jan. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
75%

#13


Az a baj, hogy értelmetlen a panelt az újépítésűhöz viszonyítani, mert nem egy kategóriában versenyeznek.


Mindenki tisztában van vele, hogy a panel alapvetően szar és kompromisszumos.


Aki panelt vesz, az nem az újépítésűekkel versenyzik, hanem a panel áron kapható mindenféle lakásokkal, élhetetlen méretű, belső folyosóra néző garzonokkal, vizesedő, ablaktalan szuterénekkel vagy rossz környéken lévő, rosszul ellátott helyekkel.


A panel a legolcsóbb lakás ami valódi lakást kínál és nem egykori cselédszobákból meg pincékből kialakított életteret.

2022. jan. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
61%
Erre van itthon pènz, hogy vegyél egy panelt ami a tervezési èlettartama második felében jár erősen
2022. jan. 12. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem “menő”, de praktikus. Relatíve olcsó, a felújítása nem olyan macerás mint egy 100+ éves házban levő toldott-foldott garzoné, a legtöbb panel elég jó helyen van közlekedés szempontjából és általában az ellátottság is jó (vásárlási lehetőségek). A szomszédokkal meg nem kell összejárni.
2022. jan. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez nálam is, mint amit pár másik válaszoló írt. Huszonévesen nettó félmillió feletti fizetéssel is a panelt tudtam egyedül megengedni magamnak, olyan magasak az ingatlanárak. De ugyanez történik a lépcsőházunkban vagy máshol is, akiktől hallom: Ha meghalnak az idős tulajok a panelekben, ők jellemzően egykori munkásemberek voltak, akkoriban nem magas fizetéssel. Mégis volt egy panelre pénzük. Manapság az újonnan panelbe költöző fiatalok, azok nem a szegényebb munkás réteg, hanem a jól kereső (de fiatal és nagy vagyon nélküli) réteg, mert még erre is csak nekik van pénzük.
2022. jan. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
3 éve vettem panelt, jó persze kertes házat szerettem volna, de erre futotta, így is fizettem rá havi 200-at míg a különbözetet ki nem fizettem, az előző lakásom tégla volt, vizes penészesedő stb, azt adtam el és abból lett + rá fizettem. Ugyanekkora 53 nm kertes ház itt Pesten jóval drágább lenne és a fenntartása is sokkal költségesebb. Gyermekkoromban is panelben laktunk 12 évet kB.
2022. jan. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalként egyszerűen nem tudunk magunknak megengedni mást a párommal. Két éve házasodtunk, gyerek tervben van, de még aktívan nem álltunk rá a projektre, kb 5 év múlva látom reálisnak, hiszen még 30 alatt vagyok. Öt évet voltunk egyetemen, a pályakezdői bér után az utóbbi két-három évben lett normális fizetésünk (kettőnké összesen nettó 700 ezer forint), viszont nincsen szülői támogatásunk, így albérlet mellett próbálunk félretenni önerőre. Átlag szerint nézve jól keresünk, viszont az albérlet elviszi a költségeink nagy részét, így csak lassan tudunk félretenni (az éves félretevésünk kb. évi 3 millió forint). Ha előbb születünk pár évvel sokkal reálisabb áron tudnánk ingatlanhoz jutni. Most azt sakkozzuk, hogy mire elérjük a 10 millió forintos önerőt, addigra annyira fel fognak szaladni az élhetetlen panelok árai is, hogy még több hitel felvételre kényszerülünk. A lélektani hitelfelvétel határunk pedig maximum 10 millió babaváró és 15 millió fix kamatozású piaci hitel a tervezett 10 milliós önerőn felül.


Mindkettőnknek mérnök végzettsége van.

2022. jan. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!