Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Újra menő lett a panel?

Újra menő lett a panel?

Figyelt kérdés
[link]

2022. jan. 11. 20:43
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Illetve azt még hozzátenném, hogy a munkahelyünk miatt nem opció sem agglomeráció, sem pedig vidék, mindenképp Budapesten maradnánk.


Utolsó voltam.

2022. jan. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Azt még tegyük hozzá, újépítésű lakások nagyját már előre eladják.


Előre bele kell fektesd a pénzed, annak tudatában, hogy csak évek múlva lesz kész a lakás. És ha valami gikszer van akkor költözni nem tudsz, a pénzed meg áll benne.


Amikorra meg kész van, addikra a rosszabb adottságú lakások maradnak csak, amik ugyanazért a pénzért kevesebbet, kompromisszumot kínálnak.


De legfőbb tényező tényleg maga az idő. Egyszerűen az embernek valahol muszáj laknia, és ahogy mennek el az árak, nem az a kérdés, hogy kell-e venni lakást, hanem hogy hogyan tudja az ember minél hamarabb bebiztosítani a lakhatását.


Ráadásul fontos megjegyezni, hogy az újépítésűek piacán befektetőkkel kell versenyeznie az átlag embernek. Akiknek van pénzük, van biztos lakhatásuk.

2022. jan. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
20. A számból vetted ki a szót. Én is sokszor azt kívánom bárcsak 5 évvel előbb születtem volna. Akkor 5 évvel korábban tudok elkezdeni dolgozni és pénzt félretenni és lakást egy sokkal alacsonyabb árszínvonalon tudtam volna venni szintén 5 évvel előbb, arányaiban sokkal kevesebbért, mint manapság.
2022. jan. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
92%

+1 Az előttem szólókra. Ez az 5-6 év nekem is rémálom volt.


2016-ban kezdtem dolgozni. Akkor indultak meg az árak.

5-6 évem arról szólt, hogy az árakat kergetem és egyre lentebb csúszok.


Utólag visszagondolva ott szartam el, hogy én például ragaszkodtam a XI. kerülethez, mert ott éltem végig, szerettem is. Csak közben úgy elszálltak ott az árak, hogy esélyem nem volt venni.


Végül Kőbányán vettem panelt, de még abból is majdnem kicsúsztam.


Utólag ha ezt tudom, akkor már 2017-2018 környékén vettem volna egyet, mert akkoriban 15 millió körül voltak. De még akkor is szerencse kellett volna. És akkor most lenne egy kifizetett, felújított panelom és egy kis megtakarításom.


Most 21-ért vettem ami még így is nagyon olcsó, a felújítás lesz vagy 7 millió, ezen kívül be is kell bútorozni. És ott vagyok, hogy nincs kifizetve a hitel, és nincs egy deka megtakarításom sem.


És akkor még örülhetek, mert a hasonló lakások már most milliókkal többért mennek.


Őrület.

2022. jan. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

#20: mintha a barátnőm és az én történetemet olvastam volna...

Szintén 30 alattiak vagyunk, nettó 700 körüli fizuval és évi 3 milliót teszünk félre :D

Albi mellett rohadt nehéz félretenni... Első lakás az nekünk is panel lesz, másra nem futja.

2022. jan. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
89%

A mi városunkban van olyan "lakótelep", ami 2-3-4 emeletes panelházakból áll. U alakú, hatalmas,

fás, parkos belső udvarral, ahol gépjárműforgalom sincs. Ezek jó beosztású lakások, a fölszintieknek még kis kiülő kertrészük is van. Nem ritka a 3-4 szobás méret. A tető cserepes, mint egy kertesházé. Roppant népszerűek, a lakások egy részét meg sem hirdetik eladásra, mert már előtte van rá vevő. Annyiba kerülnek, mint egy hasonló téglalakás. Sokan, (bár anyagilag megtehetnék), ha kinövik, ugyanott vesznek nagyobbat, annyira népszerű. Mondjuk remek helyen fekszik városon belül is. De vannak itt a városban amerikai sorházak is, amelyek panelből épültek az egyik legelitebb városrészben. Ezek már szinte megfizethetetlenek. Persze vannak lakótelepek 10 emeletes panelekkel, zsúfolt, ingerszegény környezetben, ott sok a megfizethető lakás, de még azok is 16-20 millánál kezdődnek. Nagyon magasak most a lakásárak nálunk.

2022. jan. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
92%
A panel nem menő, hanem egy teljesen vállalható kompromisszum. Inkább oda, mint egy dohos szuterénba vagy egy rossz állapotú kertes házba.
2022. jan. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:
91%
Ma volt egy kérdés ebben a kategóriában, ahol valami fiatal tanár 170 ezres fizetéssel saját lakásról álmodozik. Tessék számolni, ilyen fizetéssel albérlet mellett mikor jönne össze legalább az önerő neki. Talán 150 éves korára. Szóval nem, nem a panel menő, hanem lassan már az is, ha az embernek van hol lakni.
2022. jan. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
A panel nem "újra" lett menő, mert se most nem az, se régen nem volt az. Népszerű lett, ahogy régen is az volt, mivel a legolcsóbb "rendes" lakás amit lehet kapni, főleg a fővárosban.
2022. jan. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
76%

Kormányzati itézkedèsekkel azért lehetne ez ellen tenni, de úgy látszik, hogy az épitoipari èdekeltség erős lehet mert nem történik semmi. Aztan lehet én tévedek

Ubert mint gonosz multit el lehetetlenìtettek pikk pakk. Bezzeg az airbnb ami sok európai nagyvárosban màr korlátozva van az itthon szabadon fut. Sokan ezért veszik a kecokat. Lassan nincsen olyan èv amikor valami támogatás nem jön ki a piacra. Most éppen zöld hitel van pénzeseknek. Állami sport gigaberuhàzàsok szívják el a munkáért a lakàsèpìtőktől. Ès lehetne persze egy normális bérlakás programot indítani, kollègiumokat építeni, hogy az albérlet àrak is kordában legyenek tartva. De ezek közül semmi sincsen. Aztan lehet èn tèvedwkm

2022. jan. 20. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!