Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Aki ma fiatal pályakezdő,...

Aki ma fiatal pályakezdő, hogyan lesz képes valaha életében egy saját lakást venni?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, kezdő keresetem nettó 300.

Tegyük fel, ez egy év múlva lesz 350. Azt is tegyük fel, hogy megáll az infláció, ami nem fog, de legyünk ábrándosak, nézzünk pozitívan az életre.

A 350-ből 80 lejön a budapesti albérletre, pedig csak egy szobát bérelek ennyiből. Kaja ilyen árak mellett legalább 80, de meghúzom a nadrágszíjat, így kijövök 60-ból. Telefon 5, ezen kívül eljárok edzeni, 20, és akkor másik 20 az, hogy azért fiatal vagyok és éljek is... autóm nincs, tömegközlekedés bérlet 15, ott vagyunk, hogy marad 100 ezrem, amit havonta félre tudok tenni. Mondom, itt még nem vettem új telefont, ruhát, szemüveget, semmit, amit idővel cserélni kell.


Egy év alatt így félre tudok tenni 1.200.000-et. A jelenlegi lakásárak mellett ha csak egy másfél szobás lakást szeretnék, ami legalább egy 45 m2, ahol el tudok kezdeni családot alapítani, akkor 6.400.000-et kell összeszednem ha egy külkerületi lakás nézünk ma nagy szerencsével 30 millióért. Ezt persze felújítani is kell, de azzal már nem is számolok.

Szóval ha befagyasztjuk a jelenlegi helyzetet, nincs infláció meg semmi, akkor is 5 évet kell dolgoznom egy ekkora lakásért szobát bérelve, szórakozást minimalizálva, állandóan kuporgatva a lóvét, minden egyes apró költést alaposan átgondolva. Nem utazva el sehová, csak dolgozni és aludni, hétvégente néha kimozdulni barátokkal, de 5 ezernél többet soha nem költeni.


Ti hogyan látjátok ezt? Hogyan lesz ebből jövő? Én csinálok valamit rosszul, vagy kihagytam valamit a számításból?



2022. máj. 9. 13:28
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
18%
Igen, te csinálod rosszul. Nekem tavaly volt 1 millióm ami most év végén gof 30 milliót érni, mert befektettem a pénzt.
2022. máj. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:

Fú de nagy király vagy, fingom nincs mi az a gof, gondolom valami bitcoin okosság, haverom az összes pénzét belerakta, aztán most pikacsu szemekkel nézi, ahogy zuhan :D

Nyilván Soros Gyuri bácsi is hozzád fordul tanácsért, mert te megmondod, hogy év végén mi emnnyit fog érni :D

Beszarok az ilyen hülyéken tényleg

2022. máj. 9. 22:49
 23/47 anonim ***** válasza:
91%
Egy tipp: ne számolgass. Ha mind számolsz meg agyalsz, akkor semmibe se fogsz bele, mert minden ijesztő. Én is beleugrottam egy nagy kölcsönbe, saját lakásba, józanész szerint éhen kéne haljak. Ehhez képest mégsem ez történik, a fizum nőtt, mert a munkahelyen igyekszem jól dolgozni, és nem dőszölök pénzben, de valahogy mindig kialakul, hogy megvan mindenem. 26f
2022. máj. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
20%

fog-ot jelent csak, elírtam.


A vállalkozásomba fektettem egyébként amit itt mindig leszólnak, szóval szarjatok csak be mennyire hülye vagyok, hogy 12 milliót csináltam 1 év alatt 1 millióból. :) Év végén ez már MINIMUM 30 milliót fog érni ha továbbképzem magam.


És igen, a kezdő tőkém Bitcoinból csináltam. ;) Még a nagy ugrás előtt raktam bele és a csúcson vettem ki.

2022. máj. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:
#24 én a vállalkozást egyáltalán nem szólom le, ha az valami értelmes tevékenységet csinál, de ha ilyen bitcoin humi, akkor lényegében szerencsejátékot végzel. Lehet, hogy nagyon sok pénzed lesz hirtelen, de ennek a játéknak a része az, hogy egy ponton mindet vagy nagyon sokat elbuksz majd belőle. Százezerből egy olyan van, akinek összejött a nagy élet ilyenből. Alapszabály, hogy munka nélkül nem lehet megúszni.
2022. máj. 10. 09:09
 26/47 anonim ***** válasza:
91%
Az biztos, hogy munka nélkül nem lehet megúszni.
2022. máj. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:

#5


A szülőhelyemen alig olcsóbbak az ingatlanok mint pesten, cserébe a munkalehetőségek és a fizetések a közelében sincsenek a fővárosnak.


A vállalkozás se olyan egyszerű, párom vállalkozó keresett szakmában, jól is megy neki, de így se lapátol haza milliókat, ne állítsd be úgy mintha ez ilyen könnyű lenne.

2022. máj. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
100%

4+


Nekem 1 családot leszámítva nincs olyan ismerősöm, akik 45-55 éves koruk között ne váltak volna el. Lehet én mozgok rossz körökben :))

És mindig azt láttam, hogy a rossz kapcsolatot még jobban kivégzi a pénz hiány. Az elváló ismerőseim kb fele, ugyan úgy, egy háztartásba maradtak, mert egyszerűen nem ér annyit a házuk, hogy két másik lakás/ház hitellel (amit fizetni is tudnak) kijőjön belőle. Azon ismerőseimet is a válás kategóriába sorolom, akik azért nem válnak el mert hátha megszólják őket, és évek óta külön szobába alszanak, családi/baráti összejövetelen együtt jelennek meg, de kerülik egymást.


Én házassági szerződés nélkül nem nősülök, nem is fogom egy albérletben végezni 50 körül, mint az ismerőseim.

2022. máj. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:
#28 erre mondjuk egyszerűbb megoldás meg sem házasodni.
2022. máj. 10. 12:30
 30/47 anonim ***** válasza:

Ha a házassági szerződés miatt írtad, akkor kicsit részletezem.

Ezzel leegyszerűsíted a problémát, mint albérlet esetén a közjegyzői szerződés.


PTK 4:32 paragrafustól rendelkezik a házassági vagyonjogról. Tömören ami a házasság előtt a tied volt, az a tied is marad, de ha közösen költöttetek a házra az már közös lesz.

Az adósságok viszont mindig közös "vagyonnak" számítanak, még a házra felvett építési hitel is, még akkor is, ha nem is ismerted a párodat mikor felvetted! Kivétel, ha egy vagyon jogi nyilatkozatban erről rendelkeznek PTK 4:63-4:75. Ezzel igazából a másik fél is védve van.

Viszont élhet a PTK 4:59-4:62- vel, ami alapján kérhet MEGTÉRÍTÉSI IGÉNYT!

Na és ez az utóbbi okozza problémát, ha nincs előre lepapírozva, ki milyen arányban kapja a közösen ráfordított összeget, akkor az hosszú pert eredményez. A szembe szomszédom 5 éve elvált, kb 4 éve húzódik a vagyonmegosztási per! Anyám élettársa a volt feleségével már vagy 10 éve pereskedik... nekem erre nincs szükségem.

A legjobb haverom éppen válik, előtte kb 1 évig külön éltek. Eközben felesége 3 személyi hitelt vett fel a tudta nélkül. A kedves feleség pedig úgy döntött nem fizeti tovább a hiteleket, így a végrehajtó 33%-át a csajtól, a maradék 140000-et pedig haveromtól vonja még kb 3,5 évig. Így emiatt egy újabb per fog következni, valószínűleg a vagyon megosztással párhuzamosan.


Nekem ezek a dolgok nem hiányoznak! Tény nem véd ki mindent a szerződés, de azért sok kellemetlenséget, idegeskedést el lehet vele kerülni.

2022. máj. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!