Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Aki ma fiatal pályakezdő,...

Aki ma fiatal pályakezdő, hogyan lesz képes valaha életében egy saját lakást venni?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, kezdő keresetem nettó 300.

Tegyük fel, ez egy év múlva lesz 350. Azt is tegyük fel, hogy megáll az infláció, ami nem fog, de legyünk ábrándosak, nézzünk pozitívan az életre.

A 350-ből 80 lejön a budapesti albérletre, pedig csak egy szobát bérelek ennyiből. Kaja ilyen árak mellett legalább 80, de meghúzom a nadrágszíjat, így kijövök 60-ból. Telefon 5, ezen kívül eljárok edzeni, 20, és akkor másik 20 az, hogy azért fiatal vagyok és éljek is... autóm nincs, tömegközlekedés bérlet 15, ott vagyunk, hogy marad 100 ezrem, amit havonta félre tudok tenni. Mondom, itt még nem vettem új telefont, ruhát, szemüveget, semmit, amit idővel cserélni kell.


Egy év alatt így félre tudok tenni 1.200.000-et. A jelenlegi lakásárak mellett ha csak egy másfél szobás lakást szeretnék, ami legalább egy 45 m2, ahol el tudok kezdeni családot alapítani, akkor 6.400.000-et kell összeszednem ha egy külkerületi lakás nézünk ma nagy szerencsével 30 millióért. Ezt persze felújítani is kell, de azzal már nem is számolok.

Szóval ha befagyasztjuk a jelenlegi helyzetet, nincs infláció meg semmi, akkor is 5 évet kell dolgoznom egy ekkora lakásért szobát bérelve, szórakozást minimalizálva, állandóan kuporgatva a lóvét, minden egyes apró költést alaposan átgondolva. Nem utazva el sehová, csak dolgozni és aludni, hétvégente néha kimozdulni barátokkal, de 5 ezernél többet soha nem költeni.


Ti hogyan látjátok ezt? Hogyan lesz ebből jövő? Én csinálok valamit rosszul, vagy kihagytam valamit a számításból?



2022. máj. 9. 13:28
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
0%
4-es,te ahygalott.Szerinted mindneki meg tudja tenni azt hogy haza költözzön?Szerinted akinek a szüleinek sincs saját háza/lakása,az hogy költözzön haza?
2022. máj. 22. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
100%

41 hol nőttél fel? Gondolom otthon a szüleiddel...

Nem értem az összefügésedet a szülők albérlet/saját lakása között.

Gondolom te is a siránkozós fajtából való vagy, 4-es legalább elérte a célját. Nem írta, hogy a szüleinek saját lakása vagy albérlete van...

2022. máj. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
100%
Vagy én pl. azért nem költöznék haza, mert apukám alkoholista és lelki értelemben elég rossz családi körülmények közül menekültem el otthonról 19 évesen érettségi után. Ha visszamennék oda az tuti tönkre tenne lelkileg hamar, hiába ingyen vagy olcsón laknék ott. Annak biztos jó hazaköltözni, akinek normális, szerető családja van, azt elismerem.
2022. máj. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
0%
pl az az összefüggés,hogy azt írod hogy haza lehet költözni,és akkor el lehet rakni a fizetést.És akinek a szülei is albérletben laknak,akkor hogy rakod el a fizetésed?hm?igen "otthon" nőttem fel,kb 2 évente albérletből albérletbe mentünk.Áruld már el én pl hova költözzek haza?Az a baj,hogy azt hiszitek hogy mindneki meg tudja tenni azt,hogy haza költözik,és akkor el tudja rakni a fizetésének 80%-át.
2022. máj. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
100%
44 senki nem mondta eddig, hogy az albérletben élő szülők kötelezően fizettetnének bele a gyerekkel az albérleti díjba. Ez nem muszáj. Ha előtte is tudták fizetni a gyerek hozzájárulása nélkül, akkor utána is tudják hogy a gyerek hazaköltözött. A rezsibe fizessen bele valamennyit, meg a kajába. A többit meg tegye el magának. Miért ne lehetne ilyen a szülők hozzáállása?
2022. máj. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

44! Ha nincs neked üres szobajelenleg az albérletben lakó szülőknél, a következő szerződéskor tovább kell röppeni egy nagyobb lakásba. A felárat meg bevállalod, a rezsibe meg beszállsz arányosan. A szülök azért többnyire támogatják a csemetéiket, és ha mással nem is, ezt meg tudják tenni, főleg úgy, hogy ez nem okoz nekik többlet kiadást!

A szülökkel lakni szerintem még mindig jobb, mint 1-2 ismeretlen lakótárssal jó esetben 3 szobás panelbe.

A mit hogyan nem lehet nézőpontot, és a kifogások keresését kéne csak abba hagyni..., majd áttérni a mit hogyan lehetne megoldani nézőpontra!

Elképzelhetetlenül nagy a két nézet közötti különbség!

2022. máj. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
41. Nyilván van akinek a szülei hajléktalanok, de a többségre ez nem igaz. TE kivétel vagy.
2022. máj. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!