Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit gondoltok arról, hogy ma...

Mit gondoltok arról, hogy ma valóban nehezebb ingatlant vásárolni vagy építkezni mint volt a 80-90-es években?

Figyelt kérdés

Csak ezt gondoljuk, vagy az akkori bérekhez képest, akkor ugyan olyan nehéz volt?

Ma egyedülállóként semmiféle támogatásra nem számíthatsz.


2022. aug. 28. 10:36
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
87%

Én azt nem értem a kesergéstől és a filózgatástól, hogy régen mennyivel "könnyebb volt", miért lesz neked jobb? Teljesen mindegy mi volt, hogy volt. Más volt. Te a jelenben élsz, most kell olyan döntéseket hoznod, pénzügyi tudatossággal élned, hogy belátható időn belül megtehesd, hogy vegyél egy lakást. Igen, akár eladósodva. Nekem a szüleim is hitelre vettek anno lakást 87-ben és szülői segítséggel. Éveket vártak egy szabad lakásra és nem sok beleszólásuk volt, ami szembe jött, azt el kellett fogadni.

Mi is hitellel vettünk lakást, csak már szülői segítség nélkül. Eladósodni is lehet okosan. Nem rinyálni kell, hanem gondolkozni, tervezni, előremenni, dolgozni, hogy sikerüljön.

2022. aug. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Régen sem volt könnyebb, csak ma más az igényszint. Apámék saját kezükkel, meg kalákában a haverokkal, családtagokkal több, mint 10 évig építették a házat, nagy lemondások árán addig nem volt se nyaralás, se új kocsi, nagyszüleimnél a két szoba egyikében laktunk, minden nap munka után egy kis tégla vagy cseréphordás és minden hétvégén meló a házon. Persze, ahogyan írták nagy hiány volt mindenből, a szüleim az alapozásnál már megvették a nyílászárókat, mert akkor éppen azt lehetett kapni.

Manapság szerintem ezt a sok lemondást és saját kezű munkát nem sok fiatal vállalná be.

Annyiból talán könnyebb volt, hogy az emberek könnyebben bele mertek vágni egy ilyen hosszú projektbe, mert akkor még azt hitték, hogy akinek állása van, az örökre szól, a munkáltatók is sok esetben adtak az alkalmazottaknak vállalati kedvezményes kölcsönt. Kisebb volt a létbizonytalanság, aztán persze mindenki meglepetésére jött a rendszerváltás.

2022. aug. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
10%

"Manapság szerintem ezt a sok lemondást és saját kezű munkát nem sok fiatal vállalná be."


?????


Manapság tilos a kalákában építkezés, a rokonok kb. egy darab téglát nem rakhatnak fel, mindent a megfelelő szakmunkás végzettséggel rendelkező vállalkozóval kell megcsináltatnod, ha építkezel. Évek óta esélyed nincs rá, hogy két kezeddel építkezz, szóval hagyjuk már ezt a hülyeséget.

2022. aug. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

11-es.

Én amióta dolgozok, azóta tudatosan megtakarítok, pont erre készülve. De még így is az önerőt alig tudtam összerakni, úgy hogy kocsitól elkezdve mindent venned kell mert manapság anélkül halott vagy.

Nem kesergés ez, csak épp szerintem brutálisan nehéz ma egy fiatalnak elindulnia, akit nem tömnek anyuciék pénzzel. Ez a helyzet.

Néha elgondolkodok, hogy a 25 éves gyereknek mi a szarból van lakása stb.

Persze hitelt felvenni 50 évre nem egy nagy tudomány valóban. Minek is rinyálunk?

2022. aug. 28. 17:23
 15/35 anonim ***** válasza:
19%

"Ma egyedülállóként semmiféle támogatásra nem számíthatsz."

Van illetékkedvezmény, ÁFA-kedvezmény, munkahelyi és önkormányzati támogatások. Nem sok, de érdemes összeszedegetni.

Ha a családi támogatások ideje lefut, megint másfajta támogatás lesz, ahogy 3 évvel ezelőttig is a Lakáskassza volt.

Azért 3-4 év nem a világ, hogy pont azalatt nincsen egy bizonyos fajta támogatás...

2022. aug. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
87%

"úgy hogy kocsitól elkezdve mindent venned kell mert manapság anélkül halott vagy"

Nekem sose volt autóm.

Lakhatási problémám se volt cserébe sose.

2022. aug. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
74%

"Néha elgondolkodok, hogy a 25 éves gyereknek mi a szarból van lakása stb."

Azon gondolkodj, hogy mi az, amiket ő nem vesz meg, te viszont igen, és már meg is van a válasz.

Ahogy alapnak tekinted az autót, meg más dolgokat is, más azokat nem veszi, mert neki a lakhatás az alap egyedül.

Ő meg azon csodálkozik, neked miből telik autóra, ha neki nem - mert fel nem merül benne, hogy a lakást ne az első helyre tegye, meg hogy létezik olyan ember, akinek fontosabb az autó a lakásnál.

Gondolom, van egy füzeted, amiben vezeted az autózással kapcsolatos kiadásokat a vételártól kezdve a parkolási díjig bezárólag, és össze tudod számolni, 5 év alatt mennyit adtál ki rá.

És akkor ez még csak az autó!

2022. aug. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

16-os. Gondolom városban laksz. Ott nekem sem biztos, hogy kellene autó.

Ja és nem 7 millióért vesz a magamfajta...

2022. aug. 28. 17:54
 19/35 A kérdező kommentje:

17-es. Te tisztában vagy vele mit beszélsz?

Az első autóm egy 1 millió Ft értékű autó volt, 8 éves. Azért, hogy el tudjak járni vele dolgozni, mert oda még tömegközlekedés sincs. Érted? Azért kellett, hogy egyáltalán dolgozni tudjak.

Miért ítélkezel, úgy hogy nem tudod az adott embernek milyen a helyzete?

Az autóvásárlásnál miért új, 7-8 millás dologra gondolsz?

Ahol én élek, ott az életedet nem tudod autó nélkül szervezni, vagy nagyon nagyon nehezen.


"Ahogy alapnak tekinted az autót, meg más dolgokat is" - mintha ismernél, milyen luxusra szórom a pénzem?! Mesélj :D


Neked van autód?

2022. aug. 28. 17:58
 20/35 anonim ***** válasza:
73%
18: Akkor 1 nm ingatlan nálad tizedannyiba kerül, mint itt. Hm-hm...
2022. aug. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!