Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit gondoltok arról, hogy ma...

Mit gondoltok arról, hogy ma valóban nehezebb ingatlant vásárolni vagy építkezni mint volt a 80-90-es években?

Figyelt kérdés

Csak ezt gondoljuk, vagy az akkori bérekhez képest, akkor ugyan olyan nehéz volt?

Ma egyedülállóként semmiféle támogatásra nem számíthatsz.


2022. aug. 28. 10:36
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
74%

19: Volt autója anyukámnak, egy 1 milliós autót használt 10 évig.

Havi fenntartási költsége idén 110-120 000 Ft lenne úgy, hogy csak bevásárlóautó, tehát évi 3-500 km-t megy max., az utcán van tartva, nem garázsban (garázsbérlés évi 500 000 Ft lenne még plusz), és szervizelési költsége nulla, és autópályamatrica sincsen ebben benne.

Tehát azzal, hogy nincs, havi 110 000-t spórol kb.

2022. aug. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
18-as. Nem 7 millióért veszek autót, így értettem.
2022. aug. 28. 18:05
 23/35 anonim ***** válasza:
74%

" Azért kellett, hogy egyáltalán dolgozni tudjak."

Akkor ez egy hülye döntés, mivel Magyarországon a munkáltató köteles finanszírozni a bejutást munkába.

2022. aug. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
59%

Apukám a TSZ-ben dolgozott a '80-as években és akkor, huszonévesen tudott magának venni egy garzont megyeszékhelyen.

A szüleim a '90-es években harmincasként tudtak venni szintén megyeszékhelyen 3 szobás tégla lakást. Apukám ekkor rendszergazdaként dolgozott, anyukám irodai adminisztrátorként.


Egyik esetben sem 10 évig kuporgattak az önerőre, hogy az ingatlanárak közben 3x-osára emelkedjenek és a félretett pénzük közben már semmit ne érjen. (Igen tudom, akkor magas volt az infláció, de a bankban a kamatok is legalább olyan magasak voltak viszont.)

2022. aug. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

23-as. Te tényleg nem nagyon érted mit beszélsz.

Pest belvárosból írsz?

1. Tömegközlekedésnél 86%-t vagy egészét finanszírozza. Ha van tömegközlekedés. Esetemben megoldhatatlan volt, mert nincs.

2. A benzintámogatás általában 15 Ft/km ami a teljes ktg. kb 30%-t fedezi.


Láthatóan nem nagyon vagy képben.

Miért hülyes döntés? Azért mert egy munkahelyre, ha dolgozni akarok, csak kocsival tudok eljutni?

Azóta már váltottam és szerencsére csak 8 km-t kell utaznom.

2022. aug. 28. 18:20
 26/35 A kérdező kommentje:

21-es. Vezesd le, mi 110-120 ezer ft egy autófenntartáson havonta?

Persze ha napi 150 km-t ingázol akkor értem. De vezesd már le ezt az elég nagy kamu összeget kérlek.

2022. aug. 28. 18:22
 27/35 anonim ***** válasza:
59%

"Miért hülyes döntés? Azért mert egy munkahelyre, ha dolgozni akarok, csak kocsival tudok eljutni?"


Igen.

Én más döntéseket hozok.

De leragadtál az autónál!


"21-es. Vezesd le, mi 110-120 ezer ft egy autófenntartáson havonta?"

Látom, nem vezeted azt a füzetet, amit javasoltam.


1) 1 millió vételár elosztva, mert TFH 10 évig használod, 120-szal.

2) kötelező biztosítás

3) súlyadó

4) vizsgáztatás 2 évente: vizsgadíj+ autómosás+ átnézetés, apró javítások vizsga előtt

5) kerékcsere díja, ha elkopott, új gumiszett vétele

6) városban gumi tárolására bérelt hely, tároló vagy gumihotel

7) belvárosban parkolási díj utcán 440 Ft/óra, garázsbérlés 500 000 Ft/év

8) jogsi hosszabbítási díj

9) benzin

10) meghibásodás javítása, pl. izzócsere, repedt lámpabúra, szélvédőmosó, olajcsere, akksicsere, autómentő...

11) néha a belsőt is ki kell mosatni, mert bebüdösödött

12) autópályamatrica

2022. aug. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

1. Látom Budapestről írsz. Fogalmad nincs, hogy vidéken nem úgy van, hogy ripsz ropsz 10 munkahely van 1 km-en belül.

2. A Te általad felsoroltak közül nagyon sok pont nem is játszik nagyon sok embernél pl 6-7 vagy a 10-es mert nem mindig van javítás.


Mindegy, tény, hogy autót fenntartani nem olcsó dolog.

Ha vidéken élnél majd rájönnél. Én sem szívesen költök benzinre, és mivel jutok el bevásárolni, orvoshoz, munkába?

szerintem Te Budapesti vagy, sosem tudjátok milyen az élet vidéken. Csak légyszi ne osszátok az észt onnan.

2022. aug. 28. 19:20
 29/35 anonim ***** válasza:
19%

Csak ismételni tudom önmagam. "Eladósodni is lehet okosan. Nem rinyálni kell, hanem gondolkozni, tervezni, előremenni, dolgozni, hogy sikerüljön."


Te hozod a saját döntéseidet. Lehet 30 évre felvenni hitelt és 10 év alatt visszafizetni. Lehet 8 km-re lévő munkahelyre robogóval járni és stb. Lehet nagyot lépni és külföldre menni dolgozni, hogy összejöjjön egy önerőd, vagy egy lakásnyi pénzed. Azért mert valakinek sikerül, közel sem biztos, hogy anyuciék pénzelték.

11 voltam

2022. aug. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Most ezt komolyan gondoljatok, hogy egy ingatlanvetelt az akaszt meg, befolyasol nagyon komolyan hogy van autom es azzal jarok dolgozni?

Ez tenyleg komoly?

2022. aug. 28. 20:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!