Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlás a mostani...

Lakásvásárlás a mostani helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szerintetek van értelme a jelenlegi helyzetben lakást vásárolni? Úgy alakult, hogy nemsokára egyedül kell majd élnem, az albérletárak elég magasak, legalább havi 150-nel számolok csak a lakbérre. Így arra jutottam, hogy talán jobban megérné egy kisebb lakást vásárolnom, nagyjából 30 nm-en már el tudnék lenni. Találtam is egy pofás kis lakást, egész jó lokációval Budapesten. Nagyjából a 30%-át tudnám megadni önrésznek, és kizárólag fix kamatozású hitelt szeretnék felvenni. Mi a tapasztalatotok? Mennyire könnyen adják meg?


Illetve még 2 dolog van, ami elbizonytalanít. Először is sok helyről hallom, hogy talán most jön egy a korábbihoz hasonló ingatlanár-zuhanás a válság miatt, és jóval olcsóbban jutnék majd hozzá, ha várok egy kicsit.

A másik az, hogy kis idő múlva talán visszább esnek a THM-ek (ugye most 10-11%, míg 2 éve 5% körül volt).

Viszont ha ezek nem következnek be, akkor mindenkepp jobban megérné most megvásárolnom. Nagyjából 600 000 a jövedelmem, ami nem túl sok, de egyedülálló vagyok, és nem is költök sokat, havi 200 000-ből megvagyok.

Szerintetek van értelme várni? Illetve a bank milyen szempontokat vesz figyelembe hitelfelvételnél?



2023. jan. 18. 10:50
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:

Felújított lakás. A leírásban úgy szerepel, hogy berendezett, de lehet valóban igazatok van, és az plusz költség, ennek nem jártam még utána.

Ha így is van, akkor nagyjából megvan minden bútorom, a jelenlegi albérletem üres volt mikor beköltöztünk.

2023. jan. 18. 15:06
 22/46 anonim ***** válasza:
91%
Nekem 1,2 millió volt az illeték, 300 az ügyvéd, 2millió a berendezés, és még nem újítottam fel, csak azonnal beköltöztem...
2023. jan. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:

#22

Köszi az infót, nem tudtam eddig, hogy ilyen magas az illeték, utánanéztem és 4%, szóval a 20 milliós ingatlan esetén is rá kell számolnom 800 000 forintot.

2023. jan. 18. 15:32
 24/46 anonim ***** válasza:
11%
Ha 35 év alatti vagy akkor 2% ahogy írtam és kérhetsz 2 év részletfizetést amit MINDENKINEK megadnak. Dehogy lesz még 2 és fél millás költséged el ne hidd.
2023. jan. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, tavaly tavasszal vettem huszonévesként első lakást én is.


Illeték: 1 millió

Ügyvédi díj: 200 ezer

Megvettem a lakásban lévő pár éves bútorok felét az előző tulajoktól: 500 ezer

Lakáshitellel kapcsolatos költségek: 50-100 ezer

Tűzhely: 100 ezer

Hűtő: 100 ezer

Mosógép: 130 ezer

Egyéb konyhai gépek: 50-100 ezer

Költözés esetleges költségei


Plusz a lakás tökéletes most úgy ahogy van neked? Ha nincs benne légkondi, de neked kell akkor azt csináltatni is vagy 300 ezer. Redőny ugyanez. Meg még jó pár másik hasonló dolog.

2023. jan. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
69%

Aki azt írja, hogy dehogy lesz 2millió, az amúgy hol él?


A két százalékos illeték akkor jár, ha fiatal vagy ÉS ha a lakás 15millió ft alatti. Ennyire nem vagytok képben?

De akkor minek pofáztok bele?


Lehet mindenből szrt venni, ki lehet hozni 1millióból a berendezést, de ügyvéden és illetéken mit spórolsz? Max részletben fizeted ki, az azt jelenti, hogy nem is kell számolni vele?

Ahogy előző írta: légkondi, vagy lepusztult a régi hűtő, vagy ha csak megveszed a bútorokat ami van az eladó lakásban, az is többszázezer ft...


Jézusom...

2023. jan. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:

Nem vagyok az a mindent azonnal típus, egész életemben légkondi nélkül éltem, tehát kibírom majd egy ideig most is, nyilván csak egy példa volt, de nincsenek nagy igényeim.

Ezekkel a dolgokkal úgy vagyok, hogy később, amikor majd lesz rá beszerzem, de most először minél többet szeretnék beletenni az önrészbe.

23 éves vagyok, viszont a lakás 20m, így rám a 4%-os illeték vonatkozik.

Még egy dolog, amit talán nem kérdeztem: szerintetek mi az a legkevesebb futamidő, amire megadnák? Szeretnék minél előbb túllenni rajta. A bankmonitor szerint 5 év havi 300 000-es törlesztővel, de nekem ez túl szépnek tűnik.

2023. jan. 18. 16:31
 28/46 anonim ***** válasza:
27%
Ha 800ezer az illeték, 2m-ban úgy bennelesz, mint a huzat.
2023. jan. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:

#28

Ha 800 az illeték, legyen 300 az ügyvéd, akkoris 1,1, írtam feljebb, hogy bútoraim/gépeim vannak, illetve ami hiányzik az ráér majd idővel. Illetve fentebb azt írták, hogy az illetékre van részletfizetési lehetőség, szóval inkább csak +1-gyel számolnék.

2023. jan. 18. 17:19
 30/46 anonim ***** válasza:
28%
Ki az az elmebeteg aki egybe kifizeti az illetéket mikor a kamatmentes részletfizetést mindenkinek szó nélkül megadják ezt mondjatok már meg. 600 ezres fizuból nem jön ki röhögve 2 év alatt?
2023. jan. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!