Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek mennyire fognak...

Szerintetek mennyire fognak lemenni Budapesten az ingatlanárak? Használt lakás, például egy 60 nm-es, legalább első emeleti lakás a III, IV, XV kerületben most 45 millió körül van, két éve lehetett kapni 30-ért is.

Figyelt kérdés

Számíthatunk rá, hogy mennek le az árak (35 millió például), vagy már csak stagnálni fog egy ideig, s onnan nőni?

Vidéken tudom, hogy már csökkenek az árak, de a mi környékünkön (Káposztásmegyer IV. Kerület) még nagyon nem ezt látom, sőt! :)


Lift, városrész mindegy, két éve felújított ingatlan is volt ennyiért, ma már csak felújítandó, azért olyan lakást szeretnénk venni, ahol vezetékek s nyílászárók legalább rendben vannak.

Köszönöm szépen a véleményeteket előre is!



2023. máj. 2. 12:10
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

10#

Nem Győr szintű lokációra gondolok. :-) Nagyon nem, azt gondolom, hogy vidéken a nagy városok,megyeszékhelyek csak drágábbak lesznek, mert sokkal élhetőbbek Budapestnél.. Tényleg kis városok, falvak amit én tudok példának mondani. Ahogy említettem, több ismerős is költözött vidékre. Konkrétan az alábbi helyeken tudtak olcsóbban venni lakást, házat, mint covid előtt. Elek. Mohács. Kazincbarcika. Bajót. Bajna. Tokod. Bugac. Inárcs, Szerencs. Ez engem nem érintett, viszont Ők is rendre jönnek a csökkeni fog meg csökken már Budapesten is dumával, cikkekkel, youtube videókkal. Én sem ezt tapasztalom, azért is írtam ki a kérdést, mert az átlag ember véleménye érdekel.


És mindenkinek köszönöm a kérdést, akkor nem várunk, hanem most beleugrunk. Köszönöm.

2023. máj. 2. 13:05
 12/38 A kérdező kommentje:
Elnézést, a választ köszönöm mindenkinek :-)
2023. máj. 2. 13:06
 13/38 anonim ***** válasza:
79%

Amint megindul a kamatcsökkenés, ujra lesz olcsó hitel, és a most állampapírban hízlalt tőkék is beugranak lakást venni, újra emelkedés lesz. Budapesten biztos.

Nem tudom mit hadoválnak itt többen is, jelenleg Budapesten is csökkennek az árak. Már a hirdetési árak is, hónapok óta. Az eladási árak meg sokkal jobban.

2023. máj. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
58%

13.

Már megint a filléreket fizető állampapírral jössz 30-50%-os inflációnál, meg a csökkenő budapesti lakásárakkal.

Nevetséges vagy.

2023. máj. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
35%
#14: Lehet álmodozni, de aki állampapírba rakta a pénzet annak most többet ér, aki fél éve vett lakást, annak kevesebbet. Az állampapírból 5 perc kivenni, kiutalni, a lakásból jó esetben hetek, de ha ragaszkodsz a hiedelmeidhet, akkor lehet csak 3 év mulva kapsz érte annyit, amennyit most gondoltál de addigra az infláció még leharap belőle 40%-ot.
2023. máj. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
30%

15.

Ragozzad csak tovább a butaságodat.

Azért én ezeket a kockázatokat is átolvasgatnám, hogy egyáltalán visszakapod-e a pénzecskédet majd??!

És mennyit??!

[link]

2023. máj. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
89%

Nem csokennek, stagnalas van. Mi elozo evben jutottunk odaig, hogy elkezdtunk komolyan lakasokat nezni, mert osszegyult 20 millio oneronk. Ugy voltunk vele, nm fogunk tovabb varni, 15 millio hitelt igy is fel kellett vennunk pluszban. 38 milliorol tudtuk lealkudni a lakast 35-re. Tavaly hasonlo aru ingatlanokbol semennyit nem tudtunk alkudni, igy jegeltuk is fel evre a temat.

Az arak nem valtoztak, az alkupozicio viszont kedvezobb lett. Obudan vettunk lakast.

2023. máj. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
65%
17: hát a legutóbbi statisztika szerint amit olvastam ha jól emlékszem már éppen, hogy csökkenés van igaz meg csak 5 - 6 % körüli, ha jól emlékszem akkor talán az ingatlan centrumon olvastam, de ha gondolod megkeresem és linkelem. Mondjuk , hogy real érteken tartsa valami az erteket 20 % feletti inflanal legalabb ugyanakkora drágulás kellene, ami meg ugye nincs. Szoval real erteken elég jo csökkenés van, már ha nem tévedek persze.
2023. máj. 3. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
74%
És ha jól emlékszem a legutobb olvasott elemzésre tavalyhoz képest ingatlan típustól függően 30 - 50 %ot estek az adásvételi számok. Ami brutális ! ! ! Mondjuk egy cikket biztos belinkelek délután ha hazaérek. Ha jól emlékszem az IMF ìrt benne arról, hogy jelentősen tulertekeltek a hazai ingatlanok ami kockázat. Ők meg sztem értenek hozzá, meg ha én nem is annyira.
2023. máj. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
86%

"hónapok óta arról sorjáznak"


Nem hónapok óta teszik, hanem mióta létezik a Gyakori. A 10+ évem alatt mióta látogatom az oldalt, mindig mindegyik nagyokos azt prognosztizálta, hogy majd most bedől a piac, kidurran a lufi, bedől a sok hitel.


Aztán teltek múltak az évek, mindig az volt a reakció, hogy "de majd most tényleg".

2023. máj. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!