Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek mennyire fognak...

Szerintetek mennyire fognak lemenni Budapesten az ingatlanárak? Használt lakás, például egy 60 nm-es, legalább első emeleti lakás a III, IV, XV kerületben most 45 millió körül van, két éve lehetett kapni 30-ért is.

Figyelt kérdés

Számíthatunk rá, hogy mennek le az árak (35 millió például), vagy már csak stagnálni fog egy ideig, s onnan nőni?

Vidéken tudom, hogy már csökkenek az árak, de a mi környékünkön (Káposztásmegyer IV. Kerület) még nagyon nem ezt látom, sőt! :)


Lift, városrész mindegy, két éve felújított ingatlan is volt ennyiért, ma már csak felújítandó, azért olyan lakást szeretnénk venni, ahol vezetékek s nyílászárók legalább rendben vannak.

Köszönöm szépen a véleményeteket előre is!



2023. máj. 2. 12:10
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
69%
20: hat azert tizen pár éve be is roppant, 2010-2014 elég döglött volt az egész
2023. máj. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

Persze fogalmam sincs mi lesz bármi lehet. De sztem olyan élő ember sincs aki biztosan tudja. Nah de itt a cikk amiről beszéltem:


- Az IMF féktelen lakásárakról beszél, de szerinte ennek itt a vége


A Nemzetközi Valutaalap szerint jelentősen túlértékelt az ingatlanpiac és komoly korrekcióra figyelmeztetett Európában.

Az IMF legutóbbi európai regionális gazdasági elemzésében azt közölte, hogy az európai lakáspiacok egy részén már lefelé irányuló korrekció zajlik, ráadásul ez a csökkenés felgyorsulhat, ahogy a jegybankok tovább emelik a kamatlábakat – írja a CNBC.

Néhány európai országban már folyamatban van a lakáspiaci korrekció, például Csehországban, Dániában, valamint Svédországban, ahol 2022-ben több mint 6 százalékkal csökkentek a lakásárak

– közölte a Valutaalap.


Link: [link]

2023. máj. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
#21 Addig oké, hogy döglött volt az egész, de az embereknek sem volt miből vásárolni hiába volt relatív olcsó az ingatlan.
2023. máj. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
#23: aki nem szórta el a pénzét a 7 bő esztendőben, annak volt. Ahogy most is lesz.
2023. máj. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
90%
2018-ban amikor megvettük a lakásunkat, mindenki mondta NE TEGYÜK! Menni fog ez lejjebb, most hülye kai vesz lakás! Akkor a lakás volt 19 milla, most ugyanaz a lakás 45... Ami esetleg megtörténhet az a banki kamatok konszolidációja, de az is szerintem években lesz mérhető. Csökkenést nem tapasztalatok, inkább a kereslet megváltozása ami jellemző. A társasházi lakások piaca megy most jobban, házakat nehezebb értékesíteni.
2023. máj. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim válasza:
29%

Én Debrecenben 3 hónapja figyelem az ingatlan.com-ot. Gyakorlatilag naponta kapom az árfigyelő értesítéseit, hogy xy ingatlan ára csökkent. Volt olyan ingatlan, aminek az árát egy nap alatt 2x csökkentették. Én tényleg nem értem ki az aki azt gondolja hogy emelkedés várható. Az elkövetkező 1-2 évben biztosan nem.

Ilyen kamatok mellett meg nem hiszem hogy mindenki szaladgál a bankba. Persze tudom tudom, itt a gyakori kérdéseken mindenkinek 5 ingatlanja van blablabla. Csak a valóság egészen más.

Ember, orvos vagyok, a havi nettó keresetem szakorvosjelöltként 900-1,2 között mozog, de még így is meggondolom a hitelt ekkorra kamatok mellett. Szerintetek az átlagpolgár a havi 3-400 ezres nettó fizetéséből hogy fizeti a hitelt ekkora kamatok mellett? A családi támogatásokat is egészen szépen megnyírbáltàk. Azonkívűl hogy leírjátok hogy nőni fognak a lakásárak, egy értelmes indokot fel tudtok hozni hogy ez miért lesz szerintetek? Mert én jelenleg egyet sem tudok.

2023. júl. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
Mi most vettünk lakást hitelre, babaváró + piaci hitel, nem több a törlesztők havi 165 ezer forintnál. Budapesten élünk, ennyiből nem is bérelnénk semmi értelmeset. Én nem keresünk fejenként nettó 900 ezret, hanem csak a felét.
2023. júl. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
#27: mi is felvettünk mindent amit lehet. A lényeg az volt, hogy a törlesztő ne legyen elképzelhetetlenül magas. Így lett 200e törlesztő 1M bevételhez, az még simán kigazdálkodható.
2023. júl. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim válasza:

Értem, tehát ti felvettétek a támogatásokat.

Pont erről beszélek hogy ezek jövőre már nem fogják támogatni a lakásvásárlást.

2023. júl. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Valóban nem, viszont lejjebb sem fognak menni a lakásárak olyan szinten, ahogy azt vízionálják egyesek. Nominális csökkenés van, ami azt jelenti, hogy inflálódik el az ára, viszont nincsenek vele sokan kisegítve úgy, hogy a legtöbb helyen még infláció követő fizetésemelést sem adnak. Ilyen élelmiszer árak és fizetések mellett pedig ha lenne egy maximum 20%-os beesés (ami budapesti viszonylatban óriási), azzal se lenne a nagy többség kisegítve, mert Maslow piramis szerint is, enni fontosabb szükséglet, mint saját ingatlanban lakni.
2023. júl. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!