Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek mennyire fognak...

Szerintetek mennyire fognak lemenni Budapesten az ingatlanárak? Használt lakás, például egy 60 nm-es, legalább első emeleti lakás a III, IV, XV kerületben most 45 millió körül van, két éve lehetett kapni 30-ért is.

Figyelt kérdés

Számíthatunk rá, hogy mennek le az árak (35 millió például), vagy már csak stagnálni fog egy ideig, s onnan nőni?

Vidéken tudom, hogy már csökkenek az árak, de a mi környékünkön (Káposztásmegyer IV. Kerület) még nagyon nem ezt látom, sőt! :)


Lift, városrész mindegy, két éve felújított ingatlan is volt ennyiért, ma már csak felújítandó, azért olyan lakást szeretnénk venni, ahol vezetékek s nyílászárók legalább rendben vannak.

Köszönöm szépen a véleményeteket előre is!



2023. máj. 2. 12:10
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Évi 25% inflációval hova esnek majd a lakásárak Forintban?

Lehet hogy nem támogatják majd a vásárlás, de nekem lesz már lakásom, és pont leszarom ;)

2023. júl. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

31: Linkelek pár cikket ami szerint már esnek is, jobban is mint ahogy tippeltem volna. És nem csak reál értéken a 25 % infla miatt, hanem már nominálisan is. Aztán persze én csak azt mondom amit a cikkekben olvastam, nem vagyok szakértő.


- Idén már csökkenni kezdtek a fővárosi panellakások árai



2023 első félévében azonban elkezdődött az árak korrekciója, 12 fővárosi lakótelepből 8 esetében csökkentek az átlagos négyzetméterárak a Duna House adatai szerint. A legnagyobb áresést 2022 óta a Bécsi úti paneleknél mérték, itt 22 százalékkal csökkentek az árak – persze nem függetlenül attól, hogy 2021-ről 2022-re épp ott volt a legnagyobb drágulás. A Vizafogón és a Fehérvári úti lakásoknál is 14-15 százalékkal ment lejjebb az átlagos árszint.A legdrágább lakótelep Gazdagrét, ahol hiába estek 4 százalékkal az árak, még így is 865 ezer forint egy átlagos panellakás egy négyzetmétere.


Link: [link]


De van más friss cikk is.


- Itt az áttörés: zuhannak a lakásárak ezekben a fővárosi kerületekben


Link : [link]

2023. júl. 26. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
Azért itt a cikkekben már nem csak 3-5 % ról van szó mint év elején!
2023. júl. 26. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
47%

#32: én is látom, hogy esnek, és még esni is fognak, de aki most nem tud venni, az valószínűleg jövőre sem fog.

Amikor a kamatok lecsökkennek, és újra lesz olcsóbb hitel (amúgy most sem vészes a 9% körül) akkor megindul a hitelezés, és szépen rászabadul a piacra az állampapírban kuporgatott önerő is.

szóval én nem várnék 2008-2012 mértékű áresőt

2023. júl. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim válasza:
45%
Mi az hogy nem vészes a kamat?😂😂😂 Ember majdnem a dupláját fizeted vissza a felvett hitelnek.
2023. júl. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
0%
#35: hat igen, ha buta vagy, akkor visszafizeted a dupláját, ha nem, akkor előtörlesztesz, meg kiváltodnolcsóbb hitellel, mikor megéri
2023. júl. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim válasza:

#36


De aranyos, bizonyára ezzel csak te vagy tisztában Magyarországon, hiszen akkor nem fagyott volna be a hitelezés.

Ezen felbuzdulva megyek is a bankba.😁

2023. júl. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
#37: a kezdő törlesztő magasabb. es most mindenki megijedt a 2-300%-os elelmiszeráremelkedéstől, de ez majd rendeződni fog, mikor a kereskedőkre rarohad a készlet.
2023. júl. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!