Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanközvetítő ott szokott...

Ingatlanközvetítő ott szokott lenni az ügyvédnél az adávételi szerződés megkötésekor?

Figyelt kérdés
Az eladó nevében ő küldi meg a szerződéshez szükséges adatokat az ügyvédnek (én a vevő vagyok). Ő is kéri a szerződést elolvasásra az ügyvédtől és önhatalmúlag kijelentette, hogy ő is ott lesz a szerződéskötéskor. Ez így szokott lenni? Gondolom, akkor kapja meg a pénzét az eladótól. És nekem is akkor adja ide a kp-ban fizetett vásárlási szándéknyilatkozatkor átadott 1%-ot. De nekem akkor is fura, mert ez már elvileg nem tartozik rá.
2023. aug. 6. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó pár éve egy lakásvételnél az eladóval is jött az ingatlanos az ügyvédhez, gondolom a jutalékát átvenni az eladótól. (ezek amúgy ennyire nem bíznak meg az ügyfeleikben?)

De ott az ügyvéd kiküldte őt, hogy várakozzon az előtérben, így a szerződésaláíráskor, pénztátadásnál nem volt benn a helyiségben.

2023. aug. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is fogom mondani az ügyvédünknek, hogy aláíráskor ne legyen már ott, mert nem ő szerződik. Gondolom fél, hogy nem megy át a jutalék vagy nem annyiról, amennyit ő szeretne. :(
2023. aug. 6. 19:40
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Ott volt végig, senkit nem zavart.

Jutaléka a vele között szerződésben szerepel, amiatt nem aggódik.

2023. aug. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3. Akkor minek megy az ügyvédhez oda?
2023. aug. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vevők voltunk, nálunk is ott volt az ügyvédnél az ingatlanos. Nem zavart bennünket, és nem is kérdeztük miért van ott, gondolom ez az eladó-ingatlanos megbeszélésének tárgya. Egyébként ha végig ott van egy eladási folyamatnál miért zavar ha az ügyvédnél is ott van?Viszont én az adásvételi szerződést az eladónak küldtem át előzetes átnézésre, nem az ingatlanosnak.
2023. aug. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: az ügyvédünk is azt mondta, hogy 100-ból 99x ott az ingatlanos. Ha szeretném, hogy az aláírásnál ne jöjjön be, akkor szólhatok neki, de végülis mindegy. Arra jutottam, hogy nem fog zavarni, mert úgyis megkapta ő is a szerződést és az eladó bármikor megmutathatja bárkinek, neki is. Csak nem tudom, szerintem ehhez neki nincs köze már. De ha szokás, akkor elfogadom.
2023. aug. 10. 12:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi 8 éve vettünk egy lakást. Ott is ott volt az ingatlanos. Minket nem zavart, nagyon már meg sem szólalt, de fel se merült, hogy ne legyen ott. Igazából mivel az ügyvédet általában a vevő viszi, így az ingatlanos meg picit az eladó támogatója, ha elbizonytalanodna, akkor megnyugtatja, hogy igen, ez így szokott zajlani, ez gy rebóndben van, meg ilyenek.


Neked is jó, hogy egy majrésabb eladót kicsit meg tud nyugtatni az ingatlanos, aki persze a pénze reményében már nagyon nem szeretné, hogy az eladó visszatáncoljon. Ő meg már sokszor beszélt vele, jobban tudja, ha van valami parája.

2023. aug. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!