Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Jön a 10%-os önrész. A fidesz...

Jön a 10%-os önrész. A fidesz mindent megtesz az ingatlanárak felhajtásáért?

Figyelt kérdés
Nem elég a CSOK brutálisan megemelt ingyenpénze, januártól elég lesz 10%-os önrész is a lakáshitelhez a 41 év alattiaknak, mekkora drágulást fog ez okozni az ingatlanpiacon?

dec. 16. 00:22
A kérdező szavazást indított:
Már az új CSOK is brutális drágulást fog okozni, de ez a 10%-os önerejű hitel tovább fokozza ezt a drágulást.
A CSOK nem fog különösebb drágulást okozni, viszont a 10%-os önerő igen.
Csak a CSOK fog brutális drágulást hozni, a 10%-os önerejú hitel nem.
Se a CSOK, se a 10%-os önerejű hitel nem fog drágulást okozni, mert bugyuta vagyok.
21 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
68%
Most erről már megvan a törvény, hogy pontosan hogy lesz?
dec. 16. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%

Az a helyzet, hogy ehhez a csok-hoz baromi jól kell keresni. Tehát nekem a 10%-os önrész nem segítség, mert magasabb hitelhez magasabb törlesztő jön, amit nehezebb kigazdálkodni.


#1

Meg, jan. 1-től már eszerint mennek a dolgok.

dec. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
19%
Ilyen kamatok mellett mindegy mennyi az onresz.
dec. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
89%
Azert ez a csok plusz más, nem ingyen pénz kozel sem mint ahogy gondolják. Hanem hitel. Igaz, hogy alacsony kamatozású. De az átlag bér,pláne egy vidéki városban , nem fog ahhoz elegendő lenni sokaknak, hogy 50 millió torlesztojet tudják fizetni.. talan Budapesten igen, ahol fejenként mondjuk hazavisznek 600 ezret jó állással.
dec. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
79%
Amugy sztem sok ember orul majd ha 25 misit be mer vallani vele. Igaz az allam annyiban segit, hogy ha jön az eloirt gyerekszám akkor enged el belőle. De azt a hitelt tudni kell fizetni...
dec. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
90%
Azt nem tudom, de aki 10% önrészre vesz egy 60 milliós ingatlant, az vagy hihetetlenül jól keres, vagy megint lesz egy csomó adósságspirálba kerülő család, akiket majd 10 év múlva a mi pénzünkön fognak megmenteni.
dec. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
81%

Elég jól keresünk, de soha nem vállalnék be 50 milliós hitelt 10% önerő mellett úgy, hogy mellé produkálni kell 3 gyereket. 5-6 éve, amikor vállalt gyerek nélkül lehetett 3-4%-os hitelt felvenni, akkor vettük a lakásunkat. 20% önerővel is max 15 millióig mertünk elmenni. Ma már sokkal jobban keresünk, saját házban élünk, stb, de így is erős hazárdírozásnak érezném. Akinek van esze, az nem megy ebbe bele, mellesleg most komolyan kérdezem. Ha lehet választani, hogy 7% és nulla kötelezettség, vagy 3%, de kötelezően 1-2-3+ jövőbeni gyerek, akik vagy összejönnek, vagy nem, akkor az tényleg akkora különbség, ami az embereket tömegesen költekezésre sarkallaná? :) Szerintem nem.

Ez a csok sokkal ésszerűbb, mint ami volt, hogy alanyi jogon járt már meglévő gyerekek mellé is. Azzal azok jártak a legjobban, akik már meglévőkre bezsebelték még az elején az egészet tényleg tömegesen.

dec. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
68%
2: És akkor belinkeled a feltételeket a 10%-oshoz? Köszi.
dec. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 Lilluci27 ***** válasza:
Az utolsó pont amire szavazni lehet érdekes, ha bugyuta vagyok már nem emelkedhwtnwk az árak?
dec. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
A 10%-os önrészes hitelt a bankok adják a 41 év alatti első lakást vásárlóknak. A CSOK-hoz és a gyerekvállaláshoz nincs köze, tehát bárki igénybe veheti aki 41 év alatti és első lakását venné. kérdés az, hogy ez mennyire veri fel mégjobban az ingatlanárakat, és persze ki az aki megvesz egy 50 millás lakást amiből csak 5 milla az önrésze?
dec. 16. 20:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!