Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Jön a 10%-os önrész. A fidesz...

Jön a 10%-os önrész. A fidesz mindent megtesz az ingatlanárak felhajtásáért?

Figyelt kérdés
Nem elég a CSOK brutálisan megemelt ingyenpénze, januártól elég lesz 10%-os önrész is a lakáshitelhez a 41 év alattiaknak, mekkora drágulást fog ez okozni az ingatlanpiacon?

dec. 16. 00:22
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
42%
Sztem stagnálás, nagyon minimális emelkedés ha lesz jobb helyeken, èn további csokkenesre tippelek még jövőre.
dec. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
És mit érsz a csökkenéssel, ha a fizud gyorsabban inflálódik mint a lakásár? Konkrétan hiába csökken, ugyanott vagy, ha nem szarabb helyzetben mint 1 évvel ezelőtt magasabb ingatlanárak mellett.
dec. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

#8

Nem tudok semmi extra feltételről azontúl, hogy fiatal, első lakás vásárlóknak szól: [link]

dec. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
38%

10: Elvileg garzonárrobbanást kellene okoznia, de így, ahogy írod, szerintem a 25 M alattiaknál fog csak azt okozni.

25 M-ról felmehetnek 35 M-ra. A hirdetési árak följebb.

Nyilván a mostani 35 M-sakat fel fogja nyomni 50-re vagy afölé.

dec. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
13: Akkor még nincs meg a törvény.
dec. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

#15

De, megvan, a közlönyben is megjelent 15.-én.

[link]



Tessék, kikerestem neked a releváns részt:

A Rendelet 3. §-a a következő (1a) és (1b) bekezdéssel egészül ki:

„(1a) Az (1) bekezdéstől eltérően, az ingatlanra alapított jelzálogjog fedezete mellett nyújtott forinthitelnél és

pénzügyi lízingnél a kitettség hitelkérelem elbíráláskori értéke nem haladhatja meg az ingatlan forgalmi értékének

90%-át, amennyiben a hitelkérelem benyújtásának napjáig az ügyfél, illetve adóstársak esetén az ügyfelek még nem

töltötték be a 41. életévüket, és

a) egyikük sem rendelkezett lakásban 50%-ot elérő tulajdoni hányaddal, vagy

b) kizárólag olyan lakástulajdonnal rendelkeztek, amely – a tulajdoni hányad mértékétől függetlenül – jogszabályon

alapuló haszonélvezeti joggal terhelt.

(1b) A hitelnyújtó az (1a) bekezdés szerinti feltételek fennállásáról az ügyfél, illetve adóstársak esetén az ügyfelek

írásbeli nyilatkozata és az ingatlan-nyilvántartás adatai alapján győződik meg.”

dec. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
16: Akkor ez bármilyen lakóingatlanra vonatkozik, lakásra, házra egyaránt? Telekre?
dec. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

#17

Nem vagyok jogász, se banki tanácsadó. Arra tudod felhasználni, amire eddig is fel tudtad a lakáshitelt. Nem tudom, hogy ebbe a telek pl. beletartozik-e, de lakóingatlanokra igen, egyaránt vonatkozik.

dec. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

A 10% az a törvényi minimum lesz. Ehhez azért a bankok hozzá fognak szólni. Most 20% a törvényi minimum, mégis egy bugacpusztai vagy karakószörcsögei vályogház önerejét 40-50%-ban szabják meg.


Szóval ezt nem úgy kell nézni, hogy mindenki aki megfelel a kritériumoknak az JOGOSULT 10%-os önerőre. Majd a bank megmondja, hogy ki mire jogosult, itt egyedül a bank lesz jogosult lemenni 10%-ra.

dec. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

19: No, ez igaz.

És hol esélyes, hogy le is mennek?

dec. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!