Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Jön a 10%-os önrész. A fidesz...

Jön a 10%-os önrész. A fidesz mindent megtesz az ingatlanárak felhajtásáért?

Figyelt kérdés
Nem elég a CSOK brutálisan megemelt ingyenpénze, januártól elég lesz 10%-os önrész is a lakáshitelhez a 41 év alattiaknak, mekkora drágulást fog ez okozni az ingatlanpiacon?

dec. 16. 00:22
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

#19

Ez egyébként nem teljesen így működik. A bank azt nézi meg, hogy mennyit ér az ingatlan az ő becslésük szerint és ha ér annyit, amennyi a hitel, akkor megadják, mert a banknak az ingatlan a fedezet.

dec. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Illetve attól még mert elég 10% önrész a vételhez, a hitelképességet ugyanúgy nézik, ahogy eddig, vagyis a hiteleid törlesztő mértéke nem haladhatja meg a bevételed 50%-át.


8-9%-on meg eléggé öngyilkosság 30-40 millió hitelt felvenni. Az én fizummal 30-ig mehettem volna, de inkább maradtam a 45% önrésznél és 15 millió piaci hitelnél ilyen kamatok mellett.

dec. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 12 millió hitel még 3% kamaton is para volt, pedig csak 10%-a a törlesztő a fizetésemnek. Nem tudom, hogy hogy rohanhatnak emberek a bankba 30-40 milliós hitelekért, márpedig rohannak, meg lehet nézni a statisztikákat.
dec. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
55%
22: Már 7% alatt vannak a hitelek.
dec. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
55%

#22

"8-9%-on meg eléggé öngyilkosság 30-40 millió hitelt felvenni."

Lassult a lakáspiac, szóval most megérte venni. A hitelt később pedig ki lehet váltani.

Azért ezt nem annyira szívás meglépni, ha meg 20 évre veszed fel, akkor fixen kell és elinflálódik mire odaérsz.


#24

" Már 7% alatt vannak a hitelek."

Felett, THM-ről beszélünk, ami már 8 alá lement, de még 7 felett van.

dec. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Ny mo, osztrák határ mellett lakok. Az elmúlt 10 evben sztem a lakások jó része eddig elkelt a tervező asztalról. Most tudok olyan épülő és lassan kész tarsasházakrol ahol a lakások fele sincs eladva. És már hirdetik a m2 akciókat. Lehet itt csok plusz meg kevesebb önerő ez az ingatlan piac megdoglott jelenleg , persze némi túlzással. Örüljön az akinek nem csökken a hazanak az értéke, mert sztem 10-15 % nominális csökkenés még simán benne van a pakliban. Aztan majd jövőre kiderul , biztosat senki nem tud, ezek max tippek meg jóslások
dec. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
26# Amit leírsz nagyjából minden felkapottabb településen és környéken igaz. Az elmúlt években egyrészt az olcsó hiteleknek másrészt a CSOK-nak volt köszönhető az óriási forgalom és az ezzel járó irgalmatlan áremelkedés. Ahogy az árak emelkedését már nem követte a CSOK és ahogy a hitelkamatok az orbáni infláció miatt megugrottak nyilván leesett az érdeklődők száma. Most viszont brutálisan megemelték a CSOK összegét, kitalálták ezt az agyrém 10%-os önrészes hitelt, és a hitelkamatok is szépen esenek, úgyhogy várható, hogy a Covid előtti brutális ingatlanáremelkedéshez hasonlót alakít majd az ingatlanpiac, hála Orbánéknak akik mindezt ami adónkból finanszírozzák meg, hogy a NER építőipari vállalatok ismét nagyot kaszáljanak és közvetett módon állami pénzekhez jussanak, a gügye, jobbágy adófizetők pedig állják a cechet.
dec. 18. 16:08
 28/31 anonim ***** válasza:

25:

Azt írja, a kamat alacsonyabb a THM-nél.


[link]


[link]

dec. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
55%

25: Aug. 30-i cikk:

[link]

"Van olyan bank, amelyiknél egyedi árazás mellett már 6,69%-os kamaton kaphatunk lakáshitelt"

dec. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
29 * Ez a jó link [link]
dec. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!