Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes lelépni faluról?

Érdemes lelépni faluról?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szüleimtől örököltem egy házat faluban. A férjemmel ideköltöztünk. Sokat költöttünk a házra. Pl. Burkoltunk, konyhát bővítettünk, konyhát újítottunk, fűtést csináltattunk.

Azonban én már utálok falun élni, én el akarok innen menni. Kisgyerekes vagyok, két kicsivel. Az egyik ovis a másik még nem. Párom dolgozik.

Mindennap a 4 fal között vagyok és ki se mozdulok, mert kb. 3 utcából áll a falu. A gyerekekkel csak a jàtszóra tudok menni vagy nyáron az erdőre, mezőre.

Tisztára para mami vagyok, mert nagyon sokszor fordult már elő, hogy kullancsot találtam páromban vagy a gyerekekben és rosszul vagyok tőle! Féltem őket.


A bevásárlás 20 percre lévő városban történik autóval, ami nekem hatalmas nyűg. Babakocsi be-ki ezerszer ahány boltba csak bemegyek. Összevissza parkolgatni, tankolni, aminek nagyon megy fel az ára. Télen a gyereket meg magamat öltöztetni. Nyáron szétsülni.

Hiányzik, hogy se egy park, se mozgás lehetőség. Van foci pálya ugyan, de ennyi.


Vágyom arra, hogy egy olyan helyen lakjak ahol végre nincs szükségem autóra, ha el akarok menni boltba vagy bárhova.


A párom azonban nem ért egyet ezzel. Ki van akadva, hogy sok munka, pénz ment rá mikor felújítottuk 5 évvel ezelőtt. Neki ez így kényelmes. Nincs kedve újra kezdeni a felújítást egy másik háznál, amit totál megértek!


Azonban én azt érzem teljesen kiégtem itt.


Gyerekként mikor itt éltem akkor nem vettem észre mennyire unalmas és mennyire kényelmetlen, mert a családom mindent megteremtett nekem, azonban azt érzem én más vagyok.


Nem hatalmas városra, hanem csak egy kisebb városra gondoltam, ahol van több nagyobb bolt, húsbolt, pékség, zöldséges, gyógyszertár, orvosi rendelő, posta, általános 8 osztályos suli! És egy gimi, van park, kulturális rendezvények, sportolási lehetőségek, több játszó, Több ember...


Szerintetek álljak ki magamért?


A házat amúgy ellehetne adni szerintem jó áron, mármint amit újítottunk szerintem visszajönne, így hogy kapott ház, csak hàt a pàrom nagyon nincs oda az ötletért...


Szerintetek rossz lenne a gyerekeknek ha kiszakítanám őket ebből a környezetből?

Vagy még olyan kicsik, hogy vagy most vagy soha.


Illetve bűntudat van bennem, mert itt vannak a nagyszülők is, akiket eddig szívesen látogattunk heti 2x, de azt gondolom, hogy ezt megtehetjük akkor is ha elköltözünk, mert számomra már nagyon nagy nyűg itt élni.


Normális, hogy így érzek?



jan. 19. 04:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 A kérdező kommentje:

Illetve a párom szerint csak az a bajom, hogy nem dolgozom és ha visszamegyek munkába más lesz, mert majd munkaután a városba bevásárolok.

Én rosszul vagyok attól is, hogy a gyerekeim elsősként már a nagyvárosba fognak buszozni.

Annó még volt a faluban 4 osztály és én csak 5.-től buszoztam, megszoktam, nem volt bajom vele. Az volt rossz, hogy ott már nem a falusi gyerekek voltak, hanem 90%-ban városi gyerekek.


Azonban a gyerekeimnek nem szeretném ugyanezt, hogy buszocskázzanak, mégha az ovisomon látom is, hogy igen talpraesett.

jan. 19. 04:22
 2/74 anonim ***** válasza:
80%
Ennél jobb környezetet nem fogsz tudni teremteni magatoknak. Azt írtad, legyen park. Ott van körülötted a természet és te egy kicsi parkra vágysz. A kullancsoktól nem kell félni. Időben ki kell venni és akkor nem lesz bajotok tőle. Igaza van a férjednek. Ha visszamész dolgozni, másképp fogod látni a dolgokat.
jan. 19. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. :) Szeretettel fogadok még véleményt.
jan. 19. 05:54
 4/74 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, én Budapesten nőttem fel és utána kerültem el másik nagyvárosba. Soha többet nem szeretnék Budapesten élni.

Akkor költöztünk ebbe a kisebb városba amikor már meg volt az első gyerekünk. Bent laktunk a lakótelepen mindkét városban - nem volt könnyebb, nem volt jobb, mint most amikor a város szélén lakunk családi házban.

Nem jobb amikor a játszótér ugyan ott van a ház tövében, ellenben a gyerekeket le-föl kell az emeletre cipelni. Ugyanígy minden bevásárlást, csomagot.

Nem kellett kocsi mindenhová, ez igaz. De gyalog, babakocsival mentem 40-50 percet hogy elérjek az orvoshoz 3 gyerekkel. Közel volt az óvoda, iskola - de nem volt könnyebb, nem volt jobb, mint most amikor mindenhová kocsival kell menni, mert városban lakunk ugyan, de messze a lakóteleptől hogy házunk lehessen.

Kullancs itt is van, rendszeresen szedjük a macskából. Én se szeretem, nekem is ijesztő - de van. A városi játszótéren is van sajnos.

Unatkozol és társaságra vágysz. Ezen nem segít ha bemész a házatokból egy kicsi lakásba a sokadik emeletre, mert ha eladjátok a házat annak árából csak erre telne belőle.

A gyerekek kicsik, most nehezebb velük mozogni, de babakocsival sem könnyebb mint autóval. Alig vártuk mi is meg a körülöttünk élő többi anyuka, fiatal család, hogy KIköltözhessünk onnan a város közepéből.

Egy faluban tényleg nem ugyanaz, mint a város szélén lakni, ezt elismerem és nekem is túl kicsi lenne egy faluban élni. De mos amikor a gyerekeim már felnőttek szinte, éppen úgy nem megyünk sehová kocsi nélkül, mint ahoyg faluban is tennénk bármihez.

Ne a költözés legyen az első, mert azt nehezebb visszacsinálni! Először inkább keress munkát! Részmunkaidőben, 4 órában, hogy a gyerekeid mellett tudd végezni és nyugodtan vidd a kicsiket bölcsibe, óvodába! Ezért vannak és jók. Volt bölcsis a fiam és mind járt az elejétől óvodába is, holott én 10 évet itthon voltam velük - de nekik volt jó a gyerekek társasága. Vállalj munkát, menj te emberek közé, találj felnőtt társaságot közben - ez nem bűn! Próbáld ki, hogy milyen a világ így mielőtt a költözésbe fogtok! Ha ezek után sem érzed jól magad ott akkor természetesen költözhettek, nem kell mindenkinek családi házban élnie. Testvérem sem akarna kiköltözni a lakótelepről még gyerekkel sem, neki nem kell kert, nem kell nagy tér, ő ott érzi jól magát a harmadik emeleti lakásban.

jan. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim válasza:
73%
Nem érdemes.
jan. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
78%
Ha nyugalom van és biztonság, szerintem nem érdemes. S gyerekek nőnek, az élethelyzetek folyamatosan változnak, te is valószínűleg újra dolgozni fogsz majd, nyugalom. Mi pár éve költöztünk falura, 400 fős, ez is kb 3 utca, éltünk Bp-en, megyeszékhelyen, de egyikre sem mennénk már vissza.
jan. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
93%

Én most fogok feluról budapestre költözni, mert párom elhagyott és egyedül rettenetesen unatkozom itt, ráadásul 1.5éve konkrétan nem ismertem meg új embert, ez rettenetesen ingerszegény és azért benne vagyok a korban, jó lenne egy rendes párt találni, ezért megyek fel pestre, ott legalább fogok új emberekkel találkozni.


Viszont ha családom lenne semmikép nem költöznék faluról városba, kislányomon láttam, míg városban éltünk semmi gyerekkora nem volt már, kiköltöztünk falura, ott azért mindig akadt akivel ki lehetett zavarni bandázni, játszani, erdőben futkározni, kitudja mit rosszalkodni…

Városban meg a gyerekek lesznek 4fal közé zárva telefonnal a kezükben… és biztos azt hiszed, hogy nem, mert te nem olyan szülő vagy, de a világ ilyen.


Viszont, ha vágysz egy kis nyüzsgésre, akár arra is rávehetnéd párod, hogy pl téli hónapokra keressetek egy albérletet, vagy pl nyárra kivesztek egy balatoni velenceitavi, tiszatavi kempingben teljes szezonra egy lakókocsit, vagy csak lakókocsi helyet saját lakókocsival, én mikor még együtt volt a család velenceitavon voltam, 3hónap 400ezer (most 6-700) ft volt a lakókocsi helyem, így 20perc helyett majdnem 2 órát utaztam naponta melóba, de este a közvetlen velenceitó partján lévő lakókocsi kárpótolt mindenért 3hónapon át, gyereknek meg óriási kaland volt.


Nem kell egyből házeladásban gondolkodni, millió módon ki lehet próbálni egy másik életet. Aztán az is lehet, hogy ott is szarul és bezárva éreznéd magad és valójában egy pszichológus kéne, vagy egy közösség akikkel szívesen jártok össze, mert amúgy rengeteg anyuka érzi ezt amit te.

jan. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon hálásak lesznek a gyerekek és te is utólag hogy szép zöld környezetben nőnek fel.
jan. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
74%

Én teljesen megértelek, pedig tőzsgyökeres megyeszékhelyen élő vagyok.

Nem tudom mi ez a becsípődés, hogy csak kibírhatatlan 9. emeleti elromlott liftes panel lehetőség van, meg csak Pesti lakhatás. Meg 4 fal között kockuló gyerekkor.

Én nagyvárosban nőttem fel kertes házban.

Most 2 gyerekkel is kertes házban élünk.

Akik ide írnak nem tudjak, hogy a városokban vannak kellemes kertvárosi részek?

Fákkal, csendes utcákkal, madárcsicsergős reggelekkel?

A férjed is jó okos...

Ez neki is, csak addig lesz ilyen csillámpöcspónis boldogság, amíg otthon vagy a gyerekekkel.

Neki csak annyi gondja van, hogy beautózik a munkahelyére meg haza.

Amikor majd kisiskolások lesznek, a gyerekek és meg kell oldani a mindennapi logisztikát, akkor majd kiváncsi leszek mit fog szólni, vagy rád terheli ezt is a saját melód mellett?

Ha el tudjátok adni a házat, akkor menjetek onnan.

Neked meg nem pszichológus kell, hanem élhető, ingergazdag, kényelmes környezet, a gyerekeiddel együtt.

Na meg egy eszes férj, aki képes átlátni az eljövendő helyzetet és értelmesen, családapához méltó döntést hozni.

jan. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
71%
Tervezzetek meg nyárra egy nagy családi kalandot, akár nagyszülőkkel együtt, vegyetek ki két hét szabit, aztán csináljátok meg, magyarországon lehet akár vadkempingezni, bivakolni, szóval az sem kifogás, ha nincs sok pénzetek, én pl apukámmal jártam bikepackingelni gyerekkoromban, amikor még fogalmunk sem volt, hogy ezt így hívják, 2hálózsákkal kis cuccal elindultunk bringával egy irányba, 2hét mulva meg hazaértünk., közben a napi kaján kívül nem költöttünk semmire, mégis órási feltöltődés volt apámnak, nekem is
jan. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!