Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes lelépni faluról?

Érdemes lelépni faluról?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szüleimtől örököltem egy házat faluban. A férjemmel ideköltöztünk. Sokat költöttünk a házra. Pl. Burkoltunk, konyhát bővítettünk, konyhát újítottunk, fűtést csináltattunk.

Azonban én már utálok falun élni, én el akarok innen menni. Kisgyerekes vagyok, két kicsivel. Az egyik ovis a másik még nem. Párom dolgozik.

Mindennap a 4 fal között vagyok és ki se mozdulok, mert kb. 3 utcából áll a falu. A gyerekekkel csak a jàtszóra tudok menni vagy nyáron az erdőre, mezőre.

Tisztára para mami vagyok, mert nagyon sokszor fordult már elő, hogy kullancsot találtam páromban vagy a gyerekekben és rosszul vagyok tőle! Féltem őket.


A bevásárlás 20 percre lévő városban történik autóval, ami nekem hatalmas nyűg. Babakocsi be-ki ezerszer ahány boltba csak bemegyek. Összevissza parkolgatni, tankolni, aminek nagyon megy fel az ára. Télen a gyereket meg magamat öltöztetni. Nyáron szétsülni.

Hiányzik, hogy se egy park, se mozgás lehetőség. Van foci pálya ugyan, de ennyi.


Vágyom arra, hogy egy olyan helyen lakjak ahol végre nincs szükségem autóra, ha el akarok menni boltba vagy bárhova.


A párom azonban nem ért egyet ezzel. Ki van akadva, hogy sok munka, pénz ment rá mikor felújítottuk 5 évvel ezelőtt. Neki ez így kényelmes. Nincs kedve újra kezdeni a felújítást egy másik háznál, amit totál megértek!


Azonban én azt érzem teljesen kiégtem itt.


Gyerekként mikor itt éltem akkor nem vettem észre mennyire unalmas és mennyire kényelmetlen, mert a családom mindent megteremtett nekem, azonban azt érzem én más vagyok.


Nem hatalmas városra, hanem csak egy kisebb városra gondoltam, ahol van több nagyobb bolt, húsbolt, pékség, zöldséges, gyógyszertár, orvosi rendelő, posta, általános 8 osztályos suli! És egy gimi, van park, kulturális rendezvények, sportolási lehetőségek, több játszó, Több ember...


Szerintetek álljak ki magamért?


A házat amúgy ellehetne adni szerintem jó áron, mármint amit újítottunk szerintem visszajönne, így hogy kapott ház, csak hàt a pàrom nagyon nincs oda az ötletért...


Szerintetek rossz lenne a gyerekeknek ha kiszakítanám őket ebből a környezetből?

Vagy még olyan kicsik, hogy vagy most vagy soha.


Illetve bűntudat van bennem, mert itt vannak a nagyszülők is, akiket eddig szívesen látogattunk heti 2x, de azt gondolom, hogy ezt megtehetjük akkor is ha elköltözünk, mert számomra már nagyon nagy nyűg itt élni.


Normális, hogy így érzek?



jan. 19. 04:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:

Vannak ám olyan kis falvak is, ahol ha nem költesz rá 30milliót, akkor is 60at ér a telek…

Ha nem tudod hogy hol van, francnak kell okoskodni, hogy értéktelen…

jan. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 anonim ***** válasza:
Ha jó a közösség nem mennék el.
jan. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 anonim ***** válasza:
100%

"Vannak ám olyan kis falvak is, ahol ha nem költesz rá 30milliót, akkor is 60at ér a telek…


Ha nem tudod hogy hol van, francnak kell okoskodni, hogy értéktelen…"


Valóban vannak ilyenek. De a leírás alapján ebben a faluban nincs iskola, mindenhez autó kell, nem egy város "közvetlen" szomszédságában van, kevés a lakója és - gondolom - az is elöregedő, szóval amennyiben nincs valami kifejezetten nagy turisztikai attrakció, akkor nagyjából semmit sem ér itt egy telek. Hosszú távon ezek az ingatlanok szoktak elértéktelenedni.

jan. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 anonim ***** válasza:

Pl ott van Balatonfelvidéken Dörgicse, ott sincs semmi, turisztikailag nulla eldugott falucska a semmiben…

Csaképp orvosok meg politikusok lakják… csillagászati árak vannak.

jan. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 anonim ***** válasza:
100%

"Pl ott van Balatonfelvidéken Dörgicse, ott sincs semmi, turisztikailag nulla eldugott falucska a semmiben…"


Te ezt remélem nem komolyan írtad. :) A Balatonfelvidéken van, ott van egy köpésre a Balaton, Tihany egy kellemes biciklizés távban van, autóval pikk-pakk ott vagy és akkor turisztikailag semmi... Na hadd szögezzem le: a Balatonfelvidék nem számít turisztikailag semminek :D


Ha Dörgicse nem ott lenne ahol, hanem mondjuk még 50 km-rel északra, akkor a kutya fülét se érdekelné.

jan. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 anonim ***** válasza:
Turisztikailag az számít, ahová nennek túristák…. Dörgicse meg jóformán a térképen sincs rajta, nem megy oda olyan akinek nincs ott dolga… tóval turisztikailag nincs semmi dörgicsén.
jan. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 anonim ***** válasza:
De sok más hasonló település is van dunántúlon és nem csak balatonfelvidéken, bakonyban is van kettő, duna mellett is van pár, meg lentebb is.
jan. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim ***** válasza:

"Turisztikailag az számít, ahová nennek túristák…. Dörgicse meg jóformán a térképen sincs rajta, nem megy oda olyan akinek nincs ott dolga… tóval turisztikailag nincs semmi dörgicsén."


Jó, akkor leírom úgy hogy értsed mire gondolok: ha valami közel van egy turisztikai attrakcióhoz (pl. a Balatonhoz, főleg az északi parton), akkor ott is magasak lesznek az ingatlanárak. Ez szerintem tök egyértelmű. Attól mert a település határain belül nincs Balaton, attól még csak ott van a szomszédban. :)

jan. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 anonim ***** válasza:
De nem a balatontól magasak az árak, henem mert brutális nívója van és a helyiek nem nagyon akarnak már mást odaengedni, emiatt bármi áron felvásárolják ha valami megüresedik.
jan. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:
Na jó... akkor egyezzünk meg abban, hogy vagy különleges eset az a falu, vagy csak annyi, hogy szép helyen van közel a Balatonhoz... Ne hasonlítgassuk már az átlag magyar aprófalvakhoz.
jan. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!