Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért nem tudom eladni az...

Miért nem tudom eladni az ingatlanomat?

Figyelt kérdés
Árulok egy 72 nm-es, 2 es fel szobas lakást kulon mosdoval es wc-vel Külső-Erzsébetvárosban 65 milliós irányárért. 900/nm-es áron sincsenek érdeklődők. Felújított, tipik gangos, nagypolgári lakás. Vannak, akik hasonló lakásokat 57-58 millióért kínálnak, ami durván piaci ár alatt van. Azt gondolom, hiába csökkenteném az árat, csak egy folyamatos alullicitálásba kerülnék, de nem lenne több érdeklődő. Ti mit gondoltok?

márc. 23. 11:26
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
100%

Mikor árat csökkentesz nehogy oda írd, hogy "akció", mostanában jellemző. Ez az érdeklődők szemében azt jelenti, hogy eddig senkinek sem kellett.


Ezek szerint ennek a lakásnak az árából 2-t akartok venni, ezért így áratátok be. Első körben nyugodtan leviheted 60-ra, ha 2 hónap alatt nem viszik el, akkor bizony alá kell menni a többinek, úgyhogy 55-57 közé.

Azán azt kell megemésztenetek, hogy 2 lakást + 1-1 lakáshitellel fogtok venni.

márc. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
49%

"pont, hogy a Keletitől kijjebb van, az pont előnyére válik"

Minél jobban a kötpontban van valami, annál jobb lokáció és annyival drágább.

Ha mondjuk kb. 1,3 M / nm az Erzsébet híd lábánál egy nem dunai panorámás 75 nm-es lakás, akkor kb. 100 méterenként kifele haladva csökken 200-250 000 Ft/nm-t, és ez a fő árképző tényező.

Lehet az jobb környék kintebb (Egyébként a Garai tér mióta jobb?... Sokkal rosszabb dzsumbuj tudomásom szerint.), de az ár az ottani ársáv teteje lesz akkor, több soha nem lesz a bentebbinél.

Zugló hiába vonzóbb valakinek, mint az Astoria, nem lesz ott 2024. márciusban 1,1 M-s nm-ár még ha kacsalábon forog sem!

márc. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
26%

21: Szerintem ez egy 45 M-s lakás, ha szerencséjük van.

És az is jó eséllyel CSOK-kal fog elmenni.

márc. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
51%

" világosság szempontjából is rosszabbak, mint a miénk. Köszi az észrevételeket!"

A Keleti egy hatalmas tér, mért ne lenne napos?

A Thököly út, Fiumei út elég tágas, napos, és a mellékutcái is.

Kerepesi út is.

Tisztviselőtelepről nem is beszélve, ami ugye 1-2 szintes villaépületek hatalmas kertekkel.

márc. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy külön bejáratú, tehat nem egy helyiségben van"

Ja így már világos. Én először arra gondoltam, hogy a lakástól külön van. Sok ilyen megoldás van még manapság sajnos.

Lehet ezt is pontosítani kellene, hogy az érdeklődő tudja hogy mire gondolsz, erre mondjuk pont jó lenne az alaprajz.

Erre van sok online megoldás is, app is.

Pro tipp: egyszerű legyen! Ne legyen berajzolva a ki polcon lévő virág, meg a söralátét, stb. Helyiségek wc csésze, kád merre van, észak merre van.

[link]

[link]


"nem gondoltam, hogy a komoly vevő szöveg az ilyen gáz"

Érdemes szépen megfogalmazni a hirdetést. Sokat elmond az eladóról az hogy hogyan fogalmaz, milyen a helyesírása, hogyan tagolja a szöveget, stb. Akinek ez fontos az tovább fog lépni a hirdetésről.

márc. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
100%
Írtam már, csak kiegészíteném. Alaprajz nagyon hiányzik, a lakás melyik ablakai előtt járnak el a körfolyosón. Sokan ezt sem szeretik. Fürdőbe, wc-be tehetnél valami színes textilt, sokkal vonzóbb lenne. Írhatnád, hogy a “minidolgozóból” akár remek gardrób is lehetne, és a nagy belmagasság miatt az összes szekrényt kiváltva még tágasabbá tenné a szobákat. Vagy bármi ötleted van, írd bele. Sok vevőnek kb. semmi fantáziája, ötlete, csak azt látja hogy nekik így nem jó és lapoz. Ha jók a rezsiadatok oszd meg, ha lehet parkolni ingyenesen az utcán lakosként azt is, van-e a közelben jó kutyafuttató, igazából bármi pozitívat, nem tudhatod kinek mi fontos:)
márc. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm 78 négyzetméteres lifteset adott el 61 millióért (64-ért hirdette fél évig) és arra sem volt vevő hirdetések alapján, csak aztán a szomszédnak mégis nagyon kellett.
márc. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 A kérdező kommentje:

Fiumei ut, Tisztviselőtelep az már a nyolc, és na, ha valami, akkor az ott dzsumbujos. De dzsumbuj a Nefelejcs utca, a Baross Gabor utca, amik a Keleti környékén vannak. Ez itt okés, a Ligethez van közel.


És sajnos a valoság az, hogy 1 millio-1,2 millios negyzetmeteraras lakasok vannak Zuglóban, pedig az aztan tenyleg messze van a belvarostól. És el is mennek annyiert.

Pont ezzel az arcsökkentéssel vagyok ugy, hogy nem az ára miatt nem megy el, hanem az egyéb dolgok miatt. A lift nelkuliseg, meg sok ilyen lakasban adott, ahogy az is, hogy az emeletek nagyok. Tehát egy ilyen tipusu ház az ezt nyujtja, nyilvan nem ez a trendi, hanem az ujepitesu, meg az ilyen penthouse szerű lakasok.

De ha megnezitek az ingatlan.com-ot, ott tenyleg 20 meg 22-ik keruleti panelek vannak ilyen negyzetmeterarra bearazva. Tehat ez a problema, hogy nagy is, nem trendi is, es nagyon durvan piaci ar ala se akarunk menni. Tudjuk, hogy nem lesz meg hitel nelkul a ket lakas, mert ahhoz 70 millio kellene. Csak nem mindegy, mennyi a hitel.

márc. 23. 21:31
 29/57 anonim ***** válasza:
70%

"Fiumei ut, Tisztviselőtelep az már a nyolc, és na, ha valami, akkor az ott dzsumbujos"

Nem jól tudod, kifejezetten elit rész. Még a ház tövében nem láttam a Tisztviselőtelepen kutyapisit, gazdag, igényes lakók.

Igen, a Keleti a VII. és VIII. kerület határán van, a záróvonal a választóvonal a Thököly úton és maga a pályaudvar, a sinek...

márc. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
100%
28: De ha legalább 6 hétig hirdetve van valami szezonban - ami most indult, ugye -, és nincs egy-két levél vagy telefon, akár közvetítő is, akkor az túl van árazva, hidd el nekem. Heti 1-2 érdeklődő kell legyen, azokból úgyis el fog tünedezni a többség.
márc. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!