Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Anyukák, melyik lakást választ...

Anyukák, melyik lakást választanátok a helyünkben a kettő közül?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlás előtt állunk, de a párommal nem jutunk döntésre. Van két lakás, egyik nekem tetszik jobban, a másik neki. Egy lányunk van, egy gyermeket tervezünk még.


"A" lakás:

- 3 hálószoba+nappali

- második emeleti, erkélyes (kb. 4 m2 lehet)

- frekventált helyen van, belvárosban, minden közel van, munkahely, ovi, suli, boltok,posta, orvos...

- elég lenne egy autót fenntartani

- szép állapotú


"B" lakás:

- 2 szoba+ nappalis, bár a nagyobb megosztható, de elég kicsik lennének a szobák megosztás után, kb. 8 m2

- földszinti, saját kertje van (kb.400 m2)

- lakóparkban van, távol a belvárostól, egy bolt sincs a közelben

- két autó kell mindenképpen

- nagyon szép állapotú


Árban nincs sok különbség, utóbbi kicsivel drágább, de még éppen belefér a keretbe...


2013. júl. 24. 12:49
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim válasza:
100%
"C", kertes és olyan helyen, ahol van minden a közelben. Viccen kívül: szerintem inkább az A. Mi laktunk olyan helyen, ahol a wc-re is kocsival kellett menni, soha többet! Gyerekek nélkül még csak-csak, de gyerekeket ki-be pakolni a kocsiba csak azért, hogy vegyél egy kg kenyeret, az nem túl ésszerű. Ráadásul nem fog tudni soha egyedül iskolába járni, amíg meg nem tanul vezetni.
2013. júl. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 A kérdező kommentje:
Játszótér éppenséggel mindkettő közelében van :) Hangszigetelést passzolom, nem tudom megmondani.
2013. júl. 24. 12:59
 13/70 anonim ***** válasza:
74%
Mi is kiköltöztünk a város szélére a kert miatt, de már nagyon megbántam. Semmi nincs a közelben, munkahely, ovi, orvos, boltok, mindenért utazni kell. Ezt utálom. A kert persze jó dolog, de hosszú távon sokkal kényelmetlenebb, mintha bentebb laknánk valahol. Így én az "A"-ra szavazok.
2013. júl. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam már rá, hogy keresek egy C lehetőséget :) De nem találtam... :( Már semmi kedvem nézni az eladó lakásokat, pedig most kezd csak igazán szorítani az idő!
2013. júl. 24. 13:01
 15/70 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom hogy akik már laktak hasonló környezetben mint a B mind ellene szavaznak. Bizony ám. KEttecskén tök jó egy ilyen hely, de gyerekkel, a kerten kívül semmi előnye sincs. Mi is most költöztünk be a városba, mert rettentő kényelmetlen, ha minden szarért kocsiba kell ülni, vagy órákat buszozni. Főleg majd két gyerekkel.
2013. júl. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
34%

Ha az "A" lakás panel, akkor semmiképp. Panelba soha!!!!

De még téglalakásba is minden áthallatszik az szomszédból. Ja, meg nektek is zörögni fognak, ha a gyerekek kicsit épp hangosabban játszanak.

"B" lakás szimpibb, nyugodtabb, kert is van, ami nagy előny gyerekeknél. Játszótér hiába van, én utálom a játszótereket, iszonyat néha milyen anyukák vannak az ökör gyerekeikkel. Ha a gyereked épphogy hozzányúl egy másik gyerek játékához, az anyja már hisztizik, az nem a tied, tedd le!!

Egyébként "C"-re tippelek:) Családi ház. Mi most költözünk kicsit több mint 1 év után panelból családi házba. Gyerekként is családi házban nőttem fel. Nem érdekel, hogy külváros, de zöldövezet, 15 perc séta az Interspar, óvoda, iskola, rendelő. Autóval 10 perc az Auchan. Ennél jobb nincs is.

2013. júl. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
100%

Na hasonló a dilemma nálunk is.

Laktunk már mindkettőben eddig.

Amit tudok mondani hogy ezeket kell átgondolni, utánanézni utána kérdezni esetleg előző lakóktól.

1. társasház esetében mennyire hallatszik le a szaladgálás ugrálás rohangálás mert jó hogy rászól az ember a kicsi gyerekekre de óhatatlan néha egy egy ugrálás elszaladás stb.

2. mellettetek/felettetek nem egy bulizó albérlet van e..

3. kertes ház téma: te szeretnél még egy autót és berendezkedni erre hogy te is autóval jársz hozod viszed őket? Szeretsz e vezetni? (van egy barátnőm pl. bár van jogsija utál vezetni) Másodsorban pedig megengedhettek magatoknak hosszútávon még egy autót anyagilag?

4. oké hogy van kert, de szeretsz/tudsz/ akarsz kertészkedni? Mert egy kerttel mindig van dolog:) vagy vkit meg kell vele bízni hogy ápolja gondozza az meg ugyebár pénzbe kerül.

5. lakópark ez miben merül ki, közös netán a kert? mert ott is folyamatos konfliktusok lehetnek a "közös lónak túros a háta" tekintetében.

Ott se mindegy milyenek a szomszédok.

Én ennek nagyon utána járnék kérdeznék mielőtt döntök mert sajnos megkeserítheti az ember életét ha legjobb szándékkal is vagy akkor is vannak akik élő fába belekötnek vagy egyszerűen utálják a gyerekeket stb.

Ezekre nem kell válaszolnod (csak magadban), csak helyedben ezek alapján döntenék , a szép állapot vagy nagyon szép állapot érdekelne a legkevésbé mert azon tudsz alakítani változtatni de a külső környezeten sajnos nem:(

2013. júl. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim válasza:
100%
Szia! Mi is hamarosan költözünk :) én a B-re szavazok. A saját kert nagyon pozitív,bevásárolni hétvégén is be lehet,egész hétre. Lehet,hogy kezdetben nehezebb lesz,de később sokkalta jobb. Oké,amíg hordani kell a gyerekeket ide-oda,addig nem túl kényelmes,de egyszer ők is felnőnek,kirepülnek,Ti pedig maradtok. Nem kell állandóan játszótérre menni,mert van saját kert,ahol sütögetni is lehet,kertészkedni,a gyerekeket szélnek ereszteni. Mi is elég kívüleső helyre megyünk,kocsival 10 perc az út befelé,gyalog biztos,hogy vagy fél óra. Először én sem voltam elragadtatva,de a csend,a hatalmas kert,a kilátás,a nyugalom mindent megér. Most egy forgalmasabb helyen lakunk,hát sokszor káromkodok. Dudálnak az autók,zúgnak a motorok,ordibálnak az emberek,ugatnak a kutyák (velünk szemben van egy kutyafuttató),nem lehet kinyitni az ablakot,mert akkor a fiam tuti,hogy felébred valami erős zajra. Szerintem a nyugalom mindennél többet ér,így B!:)
2013. júl. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 A kérdező kommentje:
Mindkettő tégla. "A" lakás egy 12 lakásos házban van, tehát van alsó-felső-oldalsó szomszéd. "B" lakásnál csak egy felsőszomszéd van.
2013. júl. 24. 13:11
 20/70 anonim ***** válasza:
100%

16-os vagyok. Most mi is belvárosban vagyunk még. Az hagyján, hogy dudálnak az autók, de ilyenkor nyáron nyitva az ablak éjjel is, állandóan a részeg fiatalokat kell hallgatni.

Egyébként nem számít, hogy tégla. Sógornőmék tégla társasházban laknak, felső szomszédjuk van, igaz, hogy idősek, de éjjel mindig operát bömböltetnek, meg tologatják a bútorokat. Ez tök komoly, mindent hallani. Addig el sem hittem, míg ott nem aludtam náluk néha.

2013. júl. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!