Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Anyukák, melyik lakást választ...

Anyukák, melyik lakást választanátok a helyünkben a kettő közül?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlás előtt állunk, de a párommal nem jutunk döntésre. Van két lakás, egyik nekem tetszik jobban, a másik neki. Egy lányunk van, egy gyermeket tervezünk még.


"A" lakás:

- 3 hálószoba+nappali

- második emeleti, erkélyes (kb. 4 m2 lehet)

- frekventált helyen van, belvárosban, minden közel van, munkahely, ovi, suli, boltok,posta, orvos...

- elég lenne egy autót fenntartani

- szép állapotú


"B" lakás:

- 2 szoba+ nappalis, bár a nagyobb megosztható, de elég kicsik lennének a szobák megosztás után, kb. 8 m2

- földszinti, saját kertje van (kb.400 m2)

- lakóparkban van, távol a belvárostól, egy bolt sincs a közelben

- két autó kell mindenképpen

- nagyon szép állapotú


Árban nincs sok különbség, utóbbi kicsivel drágább, de még éppen belefér a keretbe...


2013. júl. 24. 12:49
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
100%

A lakás


volt mind a kettő fajta de nekem a társasházi jobban bejött

2013. júl. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 A kérdező kommentje:
17-es megválaszolom szívesen, hátha segít: Mint írtam, nem tudom mennyire hangszigetelt az "A" lakás, de az biztos, hogy a felső szomszédban 7 gyerek van! Alul és mellette üresen áll két lakás, befektetésnek vették. Most nincs ott bulizó albérlet, az biztos! Vezetéssel elvagyok, van is két autónk, de az egyiket nem igazán használjuk, mert most is a városban lakunk és nem szükséges. Éhen nem halnánk, ha két autót kell tankolni, de biztosan érezni lehetne a kasszában! Kertészkedni szeretünk és szeretjük a kerti partikat is. :) A B lakás kertje saját.
2013. júl. 24. 13:21
 23/70 anonim ***** válasza:
100%

Én is az A verzióra szavazok.

Hangszigetelést nem nagy összeg feltetetni, amikor egyébként is minimálisan tisztasági festés, bútorozás stb. van.

Egy 20-30 MFt-os lakásnál erre biztosan van (kellene ) lennie keretnek.


Nem a kisbabáknál lesz gond a külvárosi 2 autós megoldás majd, hanem ha mindkét szülő dolgozik már (esetleg pont a belvárosban, pénzintézetnél, multinál, közigazgatásban stb.)- és a munkaidőt, a DUGÓKAT kell összekombinálni a két gyerek két különböző intézménybe hordásával reggel és délután.

A havi költség (ha számít) mindenképpen több lenne a kertes házban- a kert fenntartása, a két autó és a havi benzinköltség miatt. Emellett van az az életkor a gyerekeknél, hogy akkor is kell nekik is bérlet, ha egyébként anya-apa autóval jár.

Aztán majd jönnek a különórás-szakkörös, sportolós idők is. Jellemzően ezek az elfoglaltságok nem a kertvárosi övezetben vannak, az is egy szép kis logisztika munka után, hogy egyiket elhozni, másikat elhozni, különórára vinni stb.

A kert varázsa is megszűnik már a kiskamaszoknak, kamaszoknak, de felértékelődnek a kortársak- a belvárosból már egyedül is elmehet a barátjához, a kertvárosból lehet, hogy nem, vagy csak sokkal nehezebb közlekedéssel, sok várakozással vagy átszállással stb.

A jó hírű tanintézmények (akár bölcsőde, óvoda is már!) sem a lakóparkban vannak általában.


A barátaink közül sokan költöztek kisgyermek(ek)kel igényes lakóparkokba. Már visszacsinálná a többség. Hacsak nem egy 2-3 lakásos kialakításról van szó mondjuk a 12. kerületben, hanem egy "modern kori lakótelepről" a 14., 15., 16., stb. kerületekben, akkor a hangszigetelés itt sem lesz túl jó, hidd el.


A szép és a nagyon szép állapotú lakásoknál gondolom pont ugyanannyi lenne a minimális festés, tisztasági festés, bútorkészítés stb.


A szomszédokat sehol sem tudja az ember túlságosan megválogatni (vagy változik a lakóközösség, ha a szomszéd költözik, jöhet utána egy elviselhetetlenebb is akár). Nagyobb lakóközösségekben gyakran előfordul egy-egy hárpia vagy paranoiás :) A lakóparkban is lesz szuperanyuka meg zugivó is talán.


Még egy dolog: a modern lakóparkokban általában fiatalabb közösség lakik- ami most jó és szép. később kisbabával nem biztos, hogy a szomszéd fiatal gyermektelen pár 3. lakásavató bulijához szeretnél asszisztálni...

Vagy: több a fiatal, több a kisgyermekes család- így kevesebb az esély a bölcsődei férőhelyre, a jó óvodákban az ismerősökkel már betelik a hely.


Az 5. kerületben pl. nagyon jó támogatási rendszerek vannak (pl. tnilányoknak ingyenes hpv-elleni, gyerekeknek bérlet)- ezt is érdemes mérlegelni (NEM a szociális segélyekre gondolok most természetesen).


Mostmár elmondanád kedves kérdező, hogy miért kérdezed?

2013. júl. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim válasza:
100%

Az infók alapján szerintem "A". Ami fontos hogy munkahelyhez, ovihoz melyik van közel. Bár ahogy írtad hogy a "B"-nél két autót kellene fenntartani, gondolom az messzebb esik mindentől. (persze változhat a munkahely és az iskola is később)

Jobb ha a gyerekek külön szobában vannak főleg nagyobb korban. Addig meg a "felesleges" hálószobába rakhatod a vaslódeszkát, ruhaszárítót. Bár a másodikról babakocsit lecipelni nem túl egyszerű, de megoldható (meg persze lehet hogy van lift is)

2013. júl. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim válasza:
100%
11-es vagyok: melyik városban néztek?
2013. júl. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
100%

Én a B-re szavazok. Mi családi házban lakunk, kocsival 5 percre a várostól és minden mástól. Két autónk van szeretek vezetni, ez soha nem volt gond:-)

Gyermekeim 10 és 7 évesek, most várom a 3.-at. Nagyon jó, mikor munka, iskola, ovi után hazajövünk a mi kis nyugis házunkba. Hazafelé mindig beszaladunk a napi friss dolgokért a kisboltba, a nagybevásárlást csak alkalmanként ejtjük meg, mikor épp kedvünk van hozzá. Én panelben nőttem fel, ez sokkal jobb, a gyerekek is nagyon szeretik. Lehet jó időben sütögetni, senki soha nem unatkozik. Szóval eszembe sem jutott soha egyszer sem, hogy beljebb költözzünk. Amúgy 10 éve lakunk itt, mi építettük :-)

2013. júl. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 A kérdező kommentje:
Azt azért hozzáteszem, hogy nem Budapestről van szó, hanem egy kisebb városról! :D
2013. júl. 24. 13:24
 28/70 anonim ***** válasza:
100%

...a 23-as (hosszú) válaszoló vagyok.

Ha nem Budapest, akkor meg pláne az A verzió- ott akkor nincs olyan közlekedési alapzaj vagy porkoncentráció sem, ami pl. zavarhatna kisgyermeket, amiket az előző válaszolók írtak.


Jó lenne, ha még osztanál meg velünk infókat a településről is, mert úgy könnyebb megválaszolni :)

2013. júl. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
100%

Én őszintén szólva egy C verziót keresnék.A 4 m2-es erkély nagyon pici,a belváros sem biztos,hoy a legjobb,viszont z se jó,ha mindentől távol van.

A lakás választás nagyon fontos dolog,én inkább keresnék egy úgymond tökéleteset.De hogy a kérdésre válaszoljak B-t választanám.

2013. júl. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert nem tudunk dönteni, én az egyik irányba hajlok, párom a másik irányba. Egyébként mindkettő lakás tetszik nekünk, csak egyiküknek a kert a fontos, másikunknak meg a frekventált hely a nyerő!

Jó olvasni a személyes tapasztalatokat is! Sokat segít.:)

2013. júl. 24. 13:30
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!