Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nektek hogyan, miből lett...

Nektek hogyan, miből lett lakásotok?

Figyelt kérdés

Anyagilag értem a kérdést.

Ha bankvezér vagy, vagy az apád az, akkor értem. Ha 5-10 évet dolgoztál nyugaton, akkor értem. Ha nyertél a lottón, akkor értem. Ha örököltél, akkor értem.

De másként nem értem.

Az én fizetésem a lehetőségekhez és az eddigiekhez képest nem rossz, de így is csak alig több a nettó 100ezernél.

Minap láttam, hogy egy másfél szobás lakást 21 millióért hirdetnek. Igaz ez Budapesten egy elit környéken egy jó házban van, de akkor is.

Ideje lenne dobbantani itthonról, de esély sincs rá.

Egy 1 szobás lakás bérleti díja kezdődik 80 ezernél.

Elképesztő.

Tudom, lehet menni nyugatra. Az mellékes, hogy alig beszélek külföldiül. De egy egész ország mégsem mehet ki külföldre...



2017. ápr. 11. 16:44
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
89%
Nekem volt némi szülői segítségem is,de jól is vettem és adtam el az ingatlanokat.A nagyszüleimtől örököltem anno 900e-t,amit nem költöttem el.Aztán apám felejánlotta,hogy vegyem meg az önkormányzati lakását(akkor volt ,hogy az önkormányzat "potom" pénzért eladta a lakásokat),és beköltözik egy kisebbe(mert alig tartózkodik otthon),és a maradékot ideadja.Engem pont akkor rúgtak ki a munkahelyemről,ahol kaptam 500e végkielégítést,amiből kifizettem apám lakását.Azt eladtuk,így hozzájutottam még 1.5 millióhoz,így összesen van 2.4 M-em.Ebből + hitelből vettem életem első lakását 2003-ban ,egy 19 nm-es kislakást az Andrássy úton,kicsit sötét volt,de az enyém és mivel 4,8 m volt a belmagasság volt normális állógalériám.A lakás 3,7 millióba került.Ezt adtam el 3 évre rá mint ahogy vettem 6.4 M-ért 2006-ban.Az eladott lakásból+ hitel(önerő 50%volt) vettem egy házat,amit felújítottunk a férjemmel.Majd tavaly elött eladtam.És nagy nehézségek árán(sok tulaj,van idős is ,és van aki külföldi,végrehajtás is van rajta 1 tulajdonosnál)vettünk egy jó állapotú de felújításra szoruló régi kockaházat(80nm)- 2x akkora telkekkel mint ami az előző volt- ,melléképülettel,jobb környéken 7M forintért(9 ,lett volna,csak a fele telket eladtuk),ami megtakarított pénzünkkel együtt megvolt,tehát ki tudjuk fizetni,így csak a felújításra kellett némi hitelt felvenni.Minkét ház Pest agglomerációjában volt/van ugyanabban a városban.Úgyhogy,nálam volt összességében minden,egy kis szülői segítség,szerencse,hitel,és kockázat is.
2017. ápr. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Targoncásként székesfehérváron 5évvel ezelőtt 170.000nettóval kezdtem 18 évesen, abból csináltam 1 év alatt a fogamhoz verve a garast c+e jogsit, gki-t aztán emelőhátfalat, majd drut, elhelyezkedtem egy tűzéphez, minden nap otthon alszom, de 250et hazaviszek.

30.000 ért béreltem eleinte 1 szobát, afelett 30-40ezer ment el a havi kajára, néha megittam 1-1sört haverokkal egyébként csak gyűjtöttem és gyüjtöttem...

2 éve vettem a házamat, 3szoba nagy konyha fürdő, 110 négyzetméter, székesfehérvártól 15km-re, kocsival a munkahelyem 20perc,

4millióért 0ft hitellel...


Persze akinek vannak szülei, azok könnyebben cseszik el a fizetésüket... haverok közt van egy srác aki 300 felett keres havonta, szüleivel él, mégsincs soha pénze semmire...

De új ájfon, új smart tv, új pc mindig megvan...

2017. ápr. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
82%
21 évesen nem tom mért 18at írtam :)
2017. ápr. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
83%

Nettó 100 ma annyi ér, mint 10 éve nettó 50.

15 éve diákként többet kerestem vidéken.

Valamit nagyon elrontasz. Nincs szakmád, rettegsz a változástól?

2017. ápr. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha 107 et keresel, akkor ne a lakásvásárlás legyen az első, talán képezd magad, hogy többet keress... de ezt sem értem egy mezei lidl raktáros a dupláját keresi... nem értem hogy vagy képes megmaradni olyan helyen, ahol ennyivel kiszúrják a szemed...
2017. ápr. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta hogy 107-ből spórolj 100-at? Válts munkahelyet.
2017. ápr. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

"Ha bankvezér vagy, vagy az apád az, akkor értem. Ha 5-10 évet dolgoztál nyugaton, akkor értem. Ha nyertél a lottón, akkor értem. Ha örököltél, akkor értem.

De másként nem értem.

Az én fizetésem a lehetőségekhez és az eddigiekhez képest nem rossz, de így is csak alig több a nettó 100ezernél."


Alapvetően a gondolkodásoddal van baj, mert egyrészt aki ennyit keres, mint Te, annak sajnos nincs esélye saját lakáshoz jutni önerőből, de ha kicsit távolabb nézel a környezetedből, akkor láthatod, hogy nagyon sok ember keresi ennek a sokszorosát. Hitelezéssel foglalkozom, naponta szembesülök vele, hogy megfelelő képzettséggel, megfelelő munkahelyen sokszázezer Ft bért kapnak fiatalok is. Kapok minimálbér környékén is jövedelem igazolásokat, de ott is kiderül, nem ennyi a valós bevétel.

3 lehetőséged van, ha tényleg meg szeretnéd saját lakást:

1. Továbbképzed magad és kitanulsz egy piacképes szakmát.

2. Keresel már most egy olyan munkahelyet, ahol többet fizetnek.

3. Kezdj el "külföldiül":) tanulni és irány külföld.

2017. ápr. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon keveset keresel. Értem én, hogy nem könnyű fejlődni, de innen még muszáj és lehet is. 30 éves vagy. Eddig mennyit raktál félre? Ha semmit, akkor tényleg lemaradásban vagy és nem teheted meg, hogy csak 100 ezer legyen a fizetésed. Képezd magad, keress jobb melót és még most nyiss lakáskasszát. Örökségre ácsingózni nem érdemes.
2017. ápr. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Vállalj másodállást és annak teljes összegét rakd félre. Rajtad már csak az segít, ha jelentősen nőnek a bevételeid, miközben nem költessz többet, sőt.
2017. ápr. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

107 a szakmunkás minimálbér nettója. Amilyen munkát most végzek, ahhoz a 8 általános is elég lenne, mégis megadják ezt. Egy szavam se lehet.

De tényleg nem innen fogok nyugdíjba menni. De hogy merre tovább...?

Igen, képződni kell. De az is pénz, idő, macera...

Egyébként most a jogsiba tervezek belevágni. Azt is szülői segítséggel.


A barátom azt mondta, hogy lakni mindig lesz hol, nem kell izgulni. Szülőknél, társbérletben, híd alatt... Jó perspektívák.


Igazából csak az történt, hogy megdöbbentem az árakon. Igaz, hogy most nagyon fent vannak a lakásárak, de a felére már biztosan nem fognak soha visszaesni.

2017. ápr. 12. 16:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!