Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nektek hogyan, miből lett...

Nektek hogyan, miből lett lakásotok?

Figyelt kérdés

Anyagilag értem a kérdést.

Ha bankvezér vagy, vagy az apád az, akkor értem. Ha 5-10 évet dolgoztál nyugaton, akkor értem. Ha nyertél a lottón, akkor értem. Ha örököltél, akkor értem.

De másként nem értem.

Az én fizetésem a lehetőségekhez és az eddigiekhez képest nem rossz, de így is csak alig több a nettó 100ezernél.

Minap láttam, hogy egy másfél szobás lakást 21 millióért hirdetnek. Igaz ez Budapesten egy elit környéken egy jó házban van, de akkor is.

Ideje lenne dobbantani itthonról, de esély sincs rá.

Egy 1 szobás lakás bérleti díja kezdődik 80 ezernél.

Elképesztő.

Tudom, lehet menni nyugatra. Az mellékes, hogy alig beszélek külföldiül. De egy egész ország mégsem mehet ki külföldre...



2017. ápr. 11. 16:44
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

A "normális állások castingjainál"

Életképesnek és meggyőzőnek kell lenni, a kutyát nem érdekli, mennyi ideig dolgoztál az előző helyen... az alapján senki nem fog alkalmazni, hogy papíron bizonyítani tudod, hogy rabszolga hajlamaid vannak.

2017. ápr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
Nem, kérdező, nem kell hozzá csoda.
2017. ápr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

A dolog most, több, mint egy év múlva is aktuális, és szerintem az lesz 2019-ben vagy 2020-ban is.


Leírok én is pár dolgot, mint olyan ember, aki 1990 óta él (inkább nyomorog) Budapesten, albérletben.

Az előttem írók sikertörténetei mind-mind jó pozícióból induló sikerek.

Az, hogy valakinek a rokonak besegítenek, vagy megvették a rendszerváltás után az önkormányzati vagy állami lakást bagóért - ezek mind helyzeti előnyök, így könnyű.

Nálam a fő probléma, hogy egyedülálló voltam és vagyok, és folyamatosan fizetnem kellett azt a nyavalyás albérletet, plusz az adót (kisvállalkozóként), így félretenni majdhogynem lehetetlenség volt.

Pedig a lakás előtakarékosságba már kb. 1994-ben belevágtam, de közben felhalmozódtak az adó- és Társadalombiztosítás-tartozásaim, így 4 évnyi spórolás után ki kellett vennem a teljes pénzt, és kifizetni belőle a köztartozásokat.

Amúgy csak ez a járható út, általában, ha az ember köt lakás-előtakarékossági szerződést.

A mostani legjobb konstrukció szerint havi 20k Ft megtakarításra 4 év és 2 hónap után kapsz 3,2 millió Ft-ot. Rz sem sok, de ha van párod, akkor már önerőnek elég. Egyébként az önerő min. 20% kell, hogy legyen, de mivel ez is hitel, emiatt problémás.


Tulajdonképpen erre az egész lakásmizériára a politikusok tudnák a megoldást: olyan lakáslízing, amelynek végén a bérlet lakás a tiéd lesz. Nem jársz úgy, mint én, aki most már 28 éve fizetem az albérletet, és majdnem sehol nem vagyok. De a politikusok ezt nem fogják meglépni, mert gazember mind, csak saját magukra gondolnak. Ha taxizásról lenne szó, azon a téren lépnének, mert a taxisoknak erős az érdekérvényesítő képessége, akár kormányt is tudnak buktatni, ezzel szemben az albérletben élők egy nyomorult masszát képeznek csak, a mai kor rabszolgái ők, Spartacus nélkül.

2018. júl. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

#33 A lakáslízinghez (egyébként egyetértek, még azzal is, amit átéltél -átélsz): én egyszer utánaérdeklődtem, teljesen kiakadtam. Lízingnél beteszel x millió Ft önerőt, aztán évekig fizeted havonta a banknak a lízingdíjat, de!!! a lakás csak majd húsz év múlva kerül a nevedre, mikor teljesen !! kifizetted!!

Tehát tíz-húsz évig a bank használja a pénzed. És élsz egy ingatlanban, ami belátható időn belül nem lesz a neveden. De a kötelezettség a tied.

Hitelnél ugye van az önerő, a hitel, azonnal rákerülsz a tulajdoni lapra, csak temelléd rákerül a bank is.

Szóval (főleg, hogy nekünk nagy lett volna az önerő, és kevés pótlás kellett volna) én felháborodtam.

2018. júl. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!