Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nektek hogyan, miből lett...

Nektek hogyan, miből lett lakásotok?

Figyelt kérdés

Anyagilag értem a kérdést.

Ha bankvezér vagy, vagy az apád az, akkor értem. Ha 5-10 évet dolgoztál nyugaton, akkor értem. Ha nyertél a lottón, akkor értem. Ha örököltél, akkor értem.

De másként nem értem.

Az én fizetésem a lehetőségekhez és az eddigiekhez képest nem rossz, de így is csak alig több a nettó 100ezernél.

Minap láttam, hogy egy másfél szobás lakást 21 millióért hirdetnek. Igaz ez Budapesten egy elit környéken egy jó házban van, de akkor is.

Ideje lenne dobbantani itthonról, de esély sincs rá.

Egy 1 szobás lakás bérleti díja kezdődik 80 ezernél.

Elképesztő.

Tudom, lehet menni nyugatra. Az mellékes, hogy alig beszélek külföldiül. De egy egész ország mégsem mehet ki külföldre...



2017. ápr. 11. 16:44
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó gyárban többet fizetnek már ennél... haverom 3műszakban 200felett visz haza, Bp-n nehogymár 100 legyen a max amit keresni tudsz...
2017. ápr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz én is gyárban dolgozom 180-200 ért.
2017. ápr. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Az első lakásomat még az átkosban vettem. Nagyon mélyről indultunk, de másod- és harmadállást vállaltam, hétvégén zenéltem, meg kőműves mellé jártam segédmunkásnak. Később nagyobbra cseréltem, aztán azt eladtam, és házat építettem.

Később a gyerekeimnek is igyekeztem minél többet segíteni. Egy szerencsétlen kormányváltás következtében elveszítettem mindenemet. Így most külföldi munkából vettem házat. Jövő tavasszal költözöm haza felújítani, rendbe tenni.

2017. ápr. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Takarékoskodással, lakáskasszákkal, folyamatos önképzéssel s egyre jobb munkákkal.
2017. ápr. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon tetszik a kérdés. Én csak azt számolgattam, hogy mire jutottam volna egyedül, ha mindig csak átlagosan futott volna a szekerem. Amúgy - sajnos - nagyszülői örökségből, megtakarításból, hitelből vettünk anyunak lakást, és így maradtam abban, ahol felnőttem. Túl voltam a 30-on. Ő is, én is egyedül kerestünk (akkoriban).

Kérdező, tanulj külföldiül! Még itthon is hasznát tudod venni.

És itt van 2 suli, jó tanfolyamszervező cégtől, e-learning is van, elég szolid összegért, részletfizetéssel, pár hónap, nem két év, mint az új hülyeségek korszakában.

[link]

[link]

2017. ápr. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim nem túl tehetősek, de mindig azt erőltették, hogy tanuljak.

23 éves koromra lett egy diplomám, és elkezdtem dolgozni. Megcsináltam még 2 OKJ-s papírt, és elkezdtem egy MSc-t. Az MSc-t abbahagytam, nem tudtam befejezni. Az első két évben elég gyenge fizetésből éltem (netto 100-120 körül), aztán szépen elkezdett fejlődni. Mára, 30 évesen netto 350 körül van a havi átlagos fizetésem a fő szakmámban, plusz még mellékes ami összejön. Talán május végén el tudok kezdeni egy másik jellegű OKJ-s szakmát is kitanulni, mert abban a szakmában már vállalkozóként, tisztán, bejelentve is tudnék mellékest összeszedni + lehetne állami pénzekre pályázni.


Ezekből a befolyó összegekből raktam 2 lakástakarékot, amik mára lejártak, plusz más jellegű lekötött betéteim is kifutottak. Masszívan spóroltam, szigorú szabályok között költöttem a pénzem - pl. folyamatosan egy excel táblázatot vezetek a kiadásokról és a bevételekről, hogy tudjam min lehet még összehúzni. Évente 1 mozit és 1 színházat engedélyeztem magamnak 4 éve, mert a szórakozásra ment el a legtöbb pénz.


>> Jelenleg zajlik egy családi ház vétele, 7 millio ft értékben. (és 0 ft hitelt kellett felvennem hozzá!)

30 éves vagyok. Semmit nem trükköztem, a családi hátterem sem különösebben gazdag - viszont nekik köszönhetem a legtöbbet: iskoláztatást, lakhatást és a mentalitást amivel élek.



Ja, és a legfontosabb: Magyarország, dunántúl. Nem külföld. Itt is lehet jól keresni, csak szaktudás kell hozzá + végzettség + elszántság. (Pl. kérj ajánlatot néhány köművestől/villanyszerelőtől/hasonló szakmunkástól, és egyből elgondolkodhatsz, hogy nekik milyen bevételeik lehetnek kevés iskolával, különös kapcsolatok nélkül, csupán a szaktudásuk miatt - itthon is.)

2017. ápr. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
74%

Tiszteletet érdemel a takarékoskodásod! De ez

"Évente 1 mozit és 1 színházat engedélyeztem magamnak 4 éve, mert a szórakozásra ment el a legtöbb pénz."

megérte, megéri?

Biztos ez a legjobb módja a legszebb éveid megélésének?

2017. ápr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Ez a "legszebb éveid" egy nagy hülyeség... nincs ilyen, hogy a legszebb évek... azok a legszebbek amiket annak élsz meg... én végig partyztam a 20as éveimet és visszagondolva a "legszebb" éveim azok voltak mikor 10alatt volt a fiam a 30as éveimben...
2017. ápr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Kim Bo Mao ***** válasza:
100%

Mi 3-an dobtuk össze a lakásomravalót )anyu, tesóm, és én. Én már gyerekkorom óta dolgozom, de gyüjteni lakásra csak 4 éve kezdtem (az előtte lévő bevételem nagyrésze bátyám lakására ment el, arra is összetettük). Voltam egy évet külföldön is dolgozni párommal, ott aztán kicsit túltoltam a spórolást (1szobát béreltünk), még a kaját is olyan minimálra fogtam, hogy le is ment 10 kg minusz, és igazából egy roncs lettem. Épp még a nagy ingatlan-ár "bumm" előtt sikerült vennünk egy földszintit a 8 kerben (nem rossz környéken), de legalább van. Anyu sok éve spórol (mindig is erre gyüjtött kb.). 2-t én, 2-t tesóm, 6-ot anyu adott bele, és 1-et kölcsönkért egyik barátnőjétől, de azóta azt megadtuk. Nem vettünk fel hitelt, idén nyáron költözünk párommal (külön kasszán vagyunk). Most már nem tudnánk venni, mert egy olyan lakás, mint az enyém most már min. 18-20M lenne.

A kint gürizésnél egyébként rájöttem, hogy nem akarok minimálbéren tengődni, úgyhogy most egyetemre járok.

Ha teljesen egyedül lennék és nagyon akarnék saját lakást tuti külföldön dolgoznék, ott sokkal kevesebb 'robotból" megvan egy lakás ára, a nyelvtudás megszerzéséhez meg akarat kell. Én is 3 hónap alatt megtanultam németül 0-ról középszintig, pedig azt a nyelvet utáltam legjobban (most hogy tudok már nem annyira).

2017. ápr. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Most mindenképpen itt maradok a cégnél, hogy fel tudjak mutatni egy hosszabb egybefüggő munkaviszonyt, ami kel a normális állások castingjainál. De már most sejtem, hogy merre fogok tovább lépni.

De az önálló lakáshoz Bp-en akkor is csoda kell.

2017. ápr. 18. 12:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!