Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van itt olyan 30 év alatti,...

Van itt olyan 30 év alatti, akinek sikerült házat venni?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, párom 30 éves, és hiába van mindkettőnknek jó állása, és tudunk félretenni havi 50E forint körül, kb 2 éve, nem látunk sok reményt ház vásárlására. Albérletben élünk, és amíg nincs ház, addig nem merünk babát vállalni, pedig nagyon akarjuk már.

Van így más korunkbeli is?



2018. júl. 17. 10:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
25%

Én a mostani lakáshitel felvételi rohamot egy kisgyerekhez tudnám hasonlítani, aki jól behabzsol édességből, addig amíg el nem rontja a gyomrát vele.


Ti is vegyétek csak fel a lakáshitelt orrba szájba, aztán lesz ennek még böjtje, és vagy tele lesz az MBVK, vagy sorra lesznek eladók a házak, féláron.

2018. júl. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 acelsziv ***** válasza:
83%
11: Fogalmad nincs a hitelekről sem ezek menetéről csak a marhaságot ontod.
2018. júl. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
35%

Mi 27 évesen vettünk házat (nem teljesen különálló, ikerház) külföldön, európai fövárosban. 4 évet gyüjtöttünk rá plusz hitel, forintban kb 150 millió volt, plusz 20-30 miliió értékü felújítás az azt követö 2 évben.

Mi is akkor vettük, amikor terhes lettem, mert szerettük volna a gyerekeinket saját házban nevelni az elejétöl. Plusz én imádok lakberendezni, az extrém, ötletes belsö tereket, ezt meg csak saját, különleges adottságú i gatlanban tudom kiélni. :)

2018. júl. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
11# A hitelt normálisan, minden eshetőséget végig gondolva is fel lehet venni, nem csak ész nélkül. Sőt, ez lenne a minimum.
2018. júl. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és gratulálok nektek :)

Jelenleg 2,5M Ft félretett pénzünk van, azaz volt. Sajnos a minap bedöglött az autóm, ami nekem feltétlen kell a munkámhoz. (Csak így tudok ügyeletet vállalni, és a fizum nagy része az ügyeletekből származik)

Szóval most ideje lecserélni sajnos szeretett, de 20 éves kocsikámat, tehát kb ugrik 1M. :(

Mi is gondoltunk arra, hogy kisebb városba költözünk, és veszünk fel hitelt, a legkisebb önrésszel.

2018. júl. 18. 23:49
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Köszi kérdező, aranyos vagy! :)

Biztosan nektek is összejön hamarosan! Ne adjátok fel! :)

2018. júl. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, remélem, jövőre már azért írok ki kérdést, hogy milyen színű legyen a nappali :)
2018. júl. 19. 14:57
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mi pontosan így voltunk. Én 30 éves vagyok, feleségem 27. Az albérletünk folyamatosan drágult, úgyhogy muszáj volt lépnem és bevállaltam egy másodállást is, mert havi 150 félretett pénzből se nagyon lett volna belátható időn belül lakás és rettegtünk attól ami már el is kezdődött, hogy emelkedni fognak a lakáshitel kamatok (10 évre fixálva vettük fel amúgy még időben). A belem kidolgoztam, de fél év alatt meglett az önerőnk, megvettük a lakást hitelre. Most kevesebb a törlesztőnk, mint a bérleti díjunk volt. Aztán kicsit összeszedjük magunkat és jöhet a baba. :)

Kívánom tiszta szívemből, hogy nektek is sikerüljön!

2018. júl. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
64%
A férjem 31, én 28 vagyok. Két szánalmasan alacsony fizetésből 4 év albérlet után próbáltunk vért izzadva házat venni. Ugyanúgy gondolkoztam, mint itt többen, hogy a saját házunkba akartam szülni. Sajnos anyósom halála után volt csupán annyi minimális önerőnk, hogy az öröklés után hitelre tudtunk vásárolni egy kertes házat. 4 szoba, kis kert, erősen felújítandó.Mivel a felújításra már nem volt pénzünk, így a férjem most nemzetközi sofőrként dolgozik, évente 12/3 hónapot vagyunk összesen együtt. Így is nagyon lassan halad a felújítás. Néha azt érzem, hogy nem éri meg, maradtunk volna inkább albérletben. Még mindig nem merek így szülni...
2018. júl. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

szia

én 32 vagyok, 3 éves a gyerekünk,

béreljük a lakást, egy kis lakást (50 nm), és 4 év múlva veszünk sajátot ami nagyobb. Még gyűjtünk, van már egy pár milliónk és LTP-kbe teszünk még havi 80-at.

A gyerekvállalással csak a lakás- /házvásárlás miatt én nem várakoznék.

2018. aug. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!