Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van itt olyan 30 év alatti,...

Van itt olyan 30 év alatti, akinek sikerült házat venni?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, párom 30 éves, és hiába van mindkettőnknek jó állása, és tudunk félretenni havi 50E forint körül, kb 2 éve, nem látunk sok reményt ház vásárlására. Albérletben élünk, és amíg nincs ház, addig nem merünk babát vállalni, pedig nagyon akarjuk már.

Van így más korunkbeli is?



2018. júl. 17. 10:42
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Az olyan válaszok, hogy nyugat-európai fővárosban vett valaki 150 milliós lakást, nem hiszem, hogy sokat segítenek rajtunk. Nulla a hasznos infó.

Az utolsó válasz is érdekes, hogy majd 4 év múlva vesz lakást vagy házat. Ki tudja mi lesz 4 év múlva? Az ingatlanárak már nem nagyon mennek lefelé.

2018. aug. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem lehet pontosan tudni mi lesz néhány év múlva, tervezni még lehet.
2018. aug. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

21-es, én írtam hogy 4 év múlva tervezünk lakást venni.

Azért 4 év múlva, mert addigra lesz 6-8 milliónk. Pl lejár 4 LTP-nk ami már jó önerő egy jobb lakáshoz. ( most 20-25 M egy nekünk megfelelő lakás )

igen, mehetnek még feljebb az árak (lejjebb is), de egyrészt most nem tudnánk olyat venni, ami igényeinknek megfelelő (pl nagyobb mint a mostani bérlemény és ugyanígy jó helyen ). Csak sokkal rosszabb színvonalú lakást tudnánk most hitelre venni.


A mostani lakáshiteleket nézve (10 évig fix törlesztővel) viszont egy 15M-s lakáshitelnek a KAMATA havi bontásban többe kerülne mint a mostani bérleti díjunk.

Így aztán nekünk jelenleg az a megfelelő út hogy gyűjtünk és várunk.


Szerintem megnyugtatóbb pár millió a bankban amihez bármikor hozzáférsz+albérlet, mint 0 megtakarítás és mellé hiteltörlesztők.


Amikor terveztük a gyereket, volt félretett pénzünk, munkánk és egy jó bérlakásunk normális tulajjal. Nem volt tehát gond.


Majd eljön a lakásvásárlás ideje is. de ahhoz pénz kell, sok

2018. aug. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!