Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesten mindenhol romlik a...

Budapesten mindenhol romlik a helyzet vagy lépjek, amíg még lehet?

Figyelt kérdés

Örökségből van lakásom.

Nagyon szeretem, zajos helyen van, de aranyos lakás, kicsi rezsijű és sok az előnye.


5-20 éve egy békés, családos, kutyasétáltatós környék volt.

Egész kevés rablás és kocsilopás. (Sajnos midkettő előfordult, de nem olyan sok.)

Sötétben se kellett félni.

Tisztaság, belső részhez képest sok zöld, állandóan épült valahol új társasház parkkal. Kutyások, futók.... Büszke voltam a környékre.


Az elmúlt 2-3 évben rohamosan romlott a közbiztonság, illetve nemcsak az, hanem alapvetően egyre több a drogos, az igénytelen ember, a hajléktalan, a kosz.

Vagy khm vizeletszag van a ház tövében, vagy konkrétan "zombi" üldögél ott, vagy órákig ott ül és telón trécsel igénytelen, ápolatlan, aggasztó kinézetű ember.

Ha jól szűrtem le a petykák alapján, az elmúlt pár hónapbn több rablás is volt a közvetlen környékünkön.


Amúgy imádnék ott lakni és akkor lépnék csak, ha párom van, pénz van és (2.) gyereket tervezük.


A zaj miatt kisebb értékű lakás, félek, kisebbet tudnék máshol venni.

Hitel, jelenleg, ezért nem játszik!



S.O.S!



2018. szept. 17. 13:44
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent a szoccsó?
2018. szept. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
51%
Lepattant, lecsúszott, ronda, proli.
2018. szept. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 A kérdező kommentje:

Ismered a Százados negyedet?


Ha az lepukkant, akkor a Te II. kerületed is az....

2018. szept. 18. 14:51
 14/59 anonim ***** válasza:
39%

13

Igen, ismerem a Hungéria körút-Kerepesi út- Asztalos Sándor út által határolt területet.


És, nem, a II. kerület nem lepattant, sőt, ilyesféle lecsúszott részei sincsenek. A kettőt összehasonlítani több, mint nevetséges, hiába is próbálsz vagdalkózni.

2018. szept. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 A kérdező kommentje:

Neked a Ciprus utcában vagy az Osztály utcában mégis mi a lepattant?


Ha ismered a környéket, tudod, hogy tele van 10-20 éves házakkal, de most épült egy új is és pl az ovink is most épült újjá, van új játszóterünk, kutyafuttatónk, új Lidl....

Mégis mi a lepattant?


Az, hogy az Asztaloson telephelyek vannak? És?



Szerintem nagyon jó környék volt és lenne most is, csak az elmúlt 2-3 évben jelent meg és fokozódott a kérdésben leírt probléma.

2018. szept. 18. 15:13
 16/59 anonim ***** válasza:

Más vagyok:

Attól, hogy valami az utóbbi 2-3 évben pukkant le, attól még lepukkant.

Amúgy, ha nem, akkor értelmetlen a kérdésed, minden szuperjó, és maradj ott, ne kívánkozz sehova!

2018. szept. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 A kérdező kommentje:

Alapvetően nem kívánkoznék.



Nem lehet ez Hős utcai átmeneti gond? Ami megoldódik és minden olyan lesz, mint régen?

2018. szept. 19. 10:26
 18/59 anonim ***** válasza:
69%

17

A környék, ahol élsz, soha nem volt kifejezetten jó környék, a Hős utca gettó meg már 30 éve is létezett. Az általad említett, hű, de jó utcáktól 50-200 méterre. Ahogy a Hungéria krt, az ipartelepek, a vasút meg a Stadion hátulja meg a Kerepesi út is.


Menekülnék, amíg még tudok. Még akkor is, ha neked tetszik a környék valami miatt, ezek szerint. A gettó tőszomszédsága, szmog, rossz környék.


Bár te szerintem nem fogsz elköltözni. Az a típus vagy, aki addig vár, amíg telejsen el nem értéketelenedik a lakása, és ott marad a gettóban ...


Lehet-e átmeneti probléma a Hős utca? Évtizedes probléma. Szerinted, mennyi esély van arra, hogy 3 év alatt teljesen megváltozik? Sőt, másképp kérdezem: te ezen a környéken akarsz gyereket nevelni? Ezen a környéken akarod, hogy a gyereked, mondjuk a 9 éves kislányod egyedül menjen haza, délután fél ötkor, télen, a sötétben, a iskolából?


Az pedig, hogy van egy post ameg lidl, még nem azt jelenti, hogy a környék jó :) Hungária krt, Kerepesi út, Hős utca ...ezen nincs az a lidl, ami változtatna.

2018. szept. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
100%

15:

A X. kerületi Hős u. felszámolása miatt van.

Zugló fele is terjeszkedik a jelenség.

Nem tudni, mi várható.

2018. szept. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
100%

16: Hát a lepukkant szó az az épületek, infrastruktúra állapotára vonatkozó szó. A kérdéses rész nem pukkant le, hanem ellepték az utcákat a drogosok. Ez más. Persze le fogják lakni a közterületeket, ezt hívják szlömmösödésnek. Van olyan rész, ahol még kutyapisi sincsen a családi házak oldalán, na ez most megváltozóban van a Századosnegyedben.:(

Én kivárnék, ez egy városrendezési probléma.

2018. szept. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!