Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesten mindenhol romlik a...

Budapesten mindenhol romlik a helyzet vagy lépjek, amíg még lehet?

Figyelt kérdés

Örökségből van lakásom.

Nagyon szeretem, zajos helyen van, de aranyos lakás, kicsi rezsijű és sok az előnye.


5-20 éve egy békés, családos, kutyasétáltatós környék volt.

Egész kevés rablás és kocsilopás. (Sajnos midkettő előfordult, de nem olyan sok.)

Sötétben se kellett félni.

Tisztaság, belső részhez képest sok zöld, állandóan épült valahol új társasház parkkal. Kutyások, futók.... Büszke voltam a környékre.


Az elmúlt 2-3 évben rohamosan romlott a közbiztonság, illetve nemcsak az, hanem alapvetően egyre több a drogos, az igénytelen ember, a hajléktalan, a kosz.

Vagy khm vizeletszag van a ház tövében, vagy konkrétan "zombi" üldögél ott, vagy órákig ott ül és telón trécsel igénytelen, ápolatlan, aggasztó kinézetű ember.

Ha jól szűrtem le a petykák alapján, az elmúlt pár hónapbn több rablás is volt a közvetlen környékünkön.


Amúgy imádnék ott lakni és akkor lépnék csak, ha párom van, pénz van és (2.) gyereket tervezük.


A zaj miatt kisebb értékű lakás, félek, kisebbet tudnék máshol venni.

Hitel, jelenleg, ezért nem játszik!



S.O.S!



2018. szept. 17. 13:44
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
69%
Komolyan képesek lennétek ilyen körülmények között élni, akár éveken át, hogy majd hátha megoldódik? És közben évek mennek el, ami alatt ilyen dolgok között éltek? Furák vagytok, emberek.
2018. szept. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
75%

21: Mért, te mit tennél?

Túl nagy projekt, túl nagy anyagi veszteség egy vélhetően átmeneti, a város 85%-ára jellemző jelenség miatt?

Nem mindenkinek van 200 millió a zsebében, hogy csak úgy átmenjen 3-4 generációstúl a születési helyéről egy drágább kerületbe 12-15 km-rel arrébb a 89 éves dédszülőkkel együtt meg a helyi iskolába járó gyerekekkel együtt...

Egy ilyet levezényelni úgy kb. 3-4 év, ha minden összejön. Csináltál már ilyet?

Volt, mikor 8 évünkbe telt megfelelő lakást találni, pedig környéket nem is akartunk váltani. Kb. az egész család összes szabadideje és a telefonokra az összes szabadon elkölthető pénze erre ment évekig.

Aztán az eladás, felújítás, költözés...

2018. szept. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
100%

22


Nos, igen, mennék. Amíg lehet és menteném a pénzemet. Milyen 3-4 generáció? Én és a gyerekeim mennénk, nem élünk együtt dédszülőkkel, nagyszülőkkel.


IGEN, csináltam már ilyet. Költözés a neve, és az elmúlt hét évben 2-szer zajlott le. Nem, nem tartott 8 évig :))) Pontosan tudom, mik a kritériumok, ami nem felel meg akár egynek is, azt meg sem nézem. Így az első költözésnél 3, a másodiknál 1 ingatlant néztem meg.


Túlzottnak állítod be a nehézségeket. Aki nem akar költözni, annak 8 évig tart ...


Arra is felhívnám a figyelmedet, hogy most (még), egy pár hónapig, ki tudja meddig ingaltanboom van. Ilyen magasak soha nem leszne az árak, így van esélye most jól eladni. Ilyen lehetősége ki tudja, mikor lesz.

2018. szept. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
69%

22

A kérdezőről és a gyerekeiről van szó.


Akik vélhetőleg hatékonyabbak, mint ti, akik testületleg 8 éven át nem tudtatok elköltözni ... Azért valljuk be őszintén, nem akkora nagy kaland, főleg a fővárosban ingatlant váltani, hogy 8 éven át tartson. A legrosszabb forgatókönyv is másfél év, de akkor már magad építetted fel a házadat.

2018. szept. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
73%

23: Mi egy rakáson lakunk, nem egy lakásban, de minden nap találkoznak a generációk, segítjük egymást, az idősek segítségre szorulnak, és fognak is egyre jobban. És az idősebbek nem hajlandók elhagyni a környéket, ott akarnak meghalni, ahol születtek. Sok embernek van ilyen igénye a fiatalok között is.

Volt időszak, amikor lőttek is, vagy bombáztak (II. világháború, '56), emiatt sem hagyta el a család a lakhelyét. Nem fog egy család a születési helyéről egy ötször drágább városrészbe költözni azért, mert van néhány unszimpatikus ember az utcákon 2 éve! Főleg ha nincs miből ötször annyiért lakást venni.

Mert ugye az vili, hogy ha 350-ért tud eladni egy nm-t, de venni 1,8 misiért tud, akkor valahonnét kell a kölönbözet?

A felmerült probléma a város 85%-ára igaz, nem ismerek olyan helyeket, ahol nincs ilyen, de elhiszem az itteni hozzászólóknak, hogy léteznek valahol messze a belvárostól, fenn a hegyekben... de ugye ez azzal jár, hogy munkahelyváltás, iskolaváltás, közösségváltás, háziorvosváltás, mindenváltás.

Azért ezekhez az emberek szoktak ragaszkodni.

2018. szept. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
81%

24: Igen, sok szempontunk van. Szoktak csodálkozni a lakásaink paraméterein meg az egész életvitelünkön.

Pl. nekem 20 alatt van a rezsim nagy, 4 m-es polgári lakásban, meg pl. akadálymentesített a ház, ami lehetővé teszi, hogy 160 centis létemre egyedül haza tudok vinni egy új kisbútort vagy zuhanykabint. Megéri válogatni, amíg a legfontosabb szempontok meg nem jönnek.

2018. szept. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
77%

25

Nos, nem rólatok van szó, hanem még mindig a kérdezőékről, tehát nem 4 generáció. Sőt, ez független a család "segítésétől", ahhoz nem kell egy kupacban lakni és midenkinek odább is költözni 5 km-t, egyszerre, ha az egyik családtag költözik.


Senki nem mondta, hogy ötször drágább városrészbe kell költözzön. Csak drogosmentesbe, gettómentesbe.


TÉNYszerűen 1.8 millás nm árak kizátólag a kiemelt helyeken vannak, aki a Századosnegyedben lakik, a nm árak ott:600.000 ft/nm. Ez a területi átlag. A város körülbelül 65%-án ezen az áron vagy ez alatt tud új lakást venni. (Tényadat, leellenőrizhető.)


Azért, mert elköltözöl 3 km-t vagy akár 8-at, még lehet ugyanaz a háziorvosod, ha ennyire vágysz rá, bár nekünk olyanunk nincs vagy tíz éve, mert nincs rá szükség. Azért egy orvos miatt az ember nem marad a lakóhelyén, hiszen ha az illető nyugdíjba megy, akkor a család nem lesz kollektíve öngyilkos.


Nem, nem kell munkahelyet váltani azért, mert valai egy másik kerületbe költözik, ezt nem is értem, már ne haragudj, de vicces :)) Mi a harmadik helyen lakunk 30 km-es körzetben a városban és a budai aglomerációban, és közben mind ugyanott dolgozunk ... Nem értem az összefüggést.


Iskolaváltás: átiratkozással működik, egy órás procedúra. Három hét, ha intézménykeresés is van benne.


És ne haragudj, de azért nem összevethető az, amilyenek a környék körülményei azzal, hogy te ahátadon akarsz 5 évenet becipelni egy zuhanykabint ahelyett, hogy kifizetnél egy szállításra ötezret vagy ingyen szállítással rendelnéd meg.

2018. szept. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
51%

26

Nem csodálkozom a szempontjaidon. Nekem több, mint hetven pontból állt a listám mindkét költözéskor, ezért kellett csak 3 illetve egyetlen ingatlant megnézni, mert a többi nem fellet meg. Tíz hónapon belül vettünk mindkét alkalommal.


De most nem rólunk van szó, hanem a kérdezőről. (A husz alatti rezsi meg nem olyan különleges, főleg, ha mint sejtem, távfelügyeleted nincs, és a lakás biztosítását nem számítod be a rezsibe).

2018. szept. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, 66%, de úgy érzem, hogy Te kicsit lenéző vagy azokkal a környékekkel szemben, ami nem a II. kerület (ami nem Buda?).



Én igenis imádtam a Százados negyedet, már 2012 előtt is, amikor még nem így hívták.

3. óta egyedül mentem haza, egyedül mentem 13-14 évesen már sötétben is. Sőt, sétálni is, a Pennybe is. 17-18 éves korom óta futni is.

Szmog valamennyi biztos van a Hungária mellett közvetlenül. És?? Sajnos nem élek annyira egészségesen, hogy pont ez a rizikófaktor izgasson.

Hős utca (X. kerület)? A Hős utcai villamosmegálló volt rossz, ott kellett vigyázni és esetleg a Pennyig elmentek. Ennyi. Például a Százados úton már egy darab se volt, de a mai napig van egész hét, hogy romát se látok (drogost sajna igen, lásd fő témakör :( ).


Szóval igen, felnőttem itt, imádtam.


2 környék, Kelenföldön a Fehérvári-Bártfai környéke illetve Óbudán az OE környéke, amit ismerek, szeretek, de egyébként tisztaságilag, "proli szempontból", közbiztonságilag nem érzek különbséget.



Szóval igen, fáj, hogy azért, mert ipartelep van, azért, mert Hős utca (évtizedekig nem bántott minket) és jaj Hungária, biztos szmogos, leszólod.

Nekem meg sajnos a II. kerület Margit krt része nem tetszik, de tartózkodom a leszólásától, ha lehet, mert más meg azt imádja.

2018. szept. 19. 11:31
 30/59 A kérdező kommentje:

Attól tartottam, ha leírom, hol lakom, akkor nem a kérdés lényege marad meg: elmúlt 2-3 évben romlás, mit tegyek?

Hanem átcsap a környékem f.kázásába.

Sajnos beigazolódott.



Kérlek, 66%, ne!

Tudom, hogy jót akarsz, kedvesen írsz, de ne!



64%!

Te itt laksz?


Te úgy tűnik, megérted a helyzetet :)

Igen, a Pillangó park felé is terjeszkedik a gond, és most hallottam, hogy pl Újhegy felé is.


Ez egyáltalán még a Hős utca gondja ilyen messze is?

2018. szept. 19. 11:35
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!