Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesten mindenhol romlik a...

Budapesten mindenhol romlik a helyzet vagy lépjek, amíg még lehet?

Figyelt kérdés

Örökségből van lakásom.

Nagyon szeretem, zajos helyen van, de aranyos lakás, kicsi rezsijű és sok az előnye.


5-20 éve egy békés, családos, kutyasétáltatós környék volt.

Egész kevés rablás és kocsilopás. (Sajnos midkettő előfordult, de nem olyan sok.)

Sötétben se kellett félni.

Tisztaság, belső részhez képest sok zöld, állandóan épült valahol új társasház parkkal. Kutyások, futók.... Büszke voltam a környékre.


Az elmúlt 2-3 évben rohamosan romlott a közbiztonság, illetve nemcsak az, hanem alapvetően egyre több a drogos, az igénytelen ember, a hajléktalan, a kosz.

Vagy khm vizeletszag van a ház tövében, vagy konkrétan "zombi" üldögél ott, vagy órákig ott ül és telón trécsel igénytelen, ápolatlan, aggasztó kinézetű ember.

Ha jól szűrtem le a petykák alapján, az elmúlt pár hónapbn több rablás is volt a közvetlen környékünkön.


Amúgy imádnék ott lakni és akkor lépnék csak, ha párom van, pénz van és (2.) gyereket tervezük.


A zaj miatt kisebb értékű lakás, félek, kisebbet tudnék máshol venni.

Hitel, jelenleg, ezért nem játszik!



S.O.S!



2018. szept. 17. 13:44
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, nincs messze a jelenlegi környéketetől Zugló, ott nem találnátok megfizethető, nektek tetsző helyet? Mert anyagilag megoldható lenne szerintem.
2018. szept. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
62%

50: A Kérdező még mindig egy belvárosközeli helyen lakik közlekedési csomópontnál, akinek egy olyan megoldást javasolsz, ami 1. tényszerűen nem létezik, és 2. ami nem alternatívája a mostani életvitelének, mert teljesen más anyagi és időigényű.

Iskola: Nem azt írtam, hogy Budaörsről nem lehet a Fazekasba járni, hanem hogy nem 2 perc alatt lehet átsétálni otthonról (ami nekünk adott) - nem mellesleg 8 éves kortól önállóan - és nem fér bele 12 különóra, ahova szintén 2-3 perc alatt eljut a gyerek önállóan, sétával. A szülő igenis megküzd érte, hogy a gyereket autóval hozza-vigye, és mellette esetleg még 2-3 különórára hozza-vigye. Ennek a fuvarozásnak az anyagi fedezetével együtt.

Ezt még mindig arra válaszolom, hogy nem érted, miért gondolkodnak emberek azon, hogy elviseljék a környék

- esetleg átmeneti - romlását.

Mert még mindig messze több az előnye, azért. Élén az anyagi előnyökkel. És minden más előny is az anyagi előnyökhöz kanyarodik vissza. A Te általad felvázolt életvitel 400 000 alatt nem jön ki, ha egy személyről van szó, a századosnegyedi meg 90 000-ből kijön 1 ember, 1 ingatlan fenntartásával.

2018. szept. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
88%

Tehát, kérdező, sok szerencsét! Elég sok ingatlant adtam vettem, mint magánszemély, az utóbbi időben, így, ha van kérdés azt javaslom, ne hidd el, amiket ide írnak neked :)


Nézd meg az átlagárakat az ingatlan.com-on, a környékekeket, és MÉRLEGELJ főleg, hogy nektek mi, mit ér meg. Megéri-e aköltözés nyűgje mondjuk azt, hogy nyugalom és tisztasg legyen vagy sem, és ezt hol találjátok meg.


Én továbbra is sok szerencsét kívánok neked.

2018. szept. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 A kérdező kommentje:

Nincs gyerekem, szingli vagyok.

Arra utaltam, hogy ha a környékem olyan lenne, mint volt 4 éve, fel se merülne az elköltözés. 1, esetleg 2 kicsi gyerekig elég nagy a lakás.



Egy Pillangó park, egy Újhegy, József Attila-lakótelep tetszik nekem, de ugyanannyira tetszik a jelen lakóhelyem is. Igen, jó a belvároshoz közelség is, az 1-es villamos (pl reggeli csúcsban normális emberek vannak), a 2-es metró, az Aréna pláza.

Az tetszik, hogy nem egy metró van, ami pikkpakk bevisz a városba, hanem van egy metró, buszok, villamosok és egy körirányú villamos, és nemcsak a belváros felé lehet menni.

Van parkolóhely és elég biztonságos, talán erre jók a térfigyelő kamerák, vannak bringautak.

Közel a Városliget, bringával 10-20 perc.



64%-ossal értek egyet.

A jelenlegivel egy szintben levő városrészekben vagy már most terjednek a drogosok, vagy mi a garancia rá, hogy nem jár a környék ugyanígy?

2018. szept. 19. 12:45
 55/59 anonim ***** válasza:
9%

Annyit ne nyavalyogj!

Sokan örülnének, ha szingliként örökölnének egy drága budapesti lakást.

Mi, akik mindenért megküzdünk, sokat nyomorogtunk az életben, mi adjunk neked tanácsot?

Ha használj ki minket!

2018. szept. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
Gondolod, hogy aki ott született, ott élt évtizedekig, megörökölte az addigra lepusztult házat, és a bőrét is lenyúzták illeték címén (akkor még voltííííí9, olyan nagyon irigyelhető? Még eladni se volt könnyű, mert kicsi volt a telke. Nagggyon jó, amikor nem tudsz semmit becsukni, mozog az épület, beázik a tető és kénytelen vagy benne lakni? Végül sikerült, de áron alul.
2018. szept. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
Szerintem nem romlik mindenhol a helyzet. Én éltem 2 évet az Osztály utcai lakótelepen, ez kb 20 éve volt, nem szerettem, bár a lakás szép volt. Aztán Zuglóba költöztünk, itt nagyon szeretek azóta is. Idén pedig a 16. ba megyünk, ez még Zuglónál is jobban tetszik. Múltkor amugy a Herbaház miatt mentem az Osztály u környékén, és hát tényleg nem a legjobb, de sztem ez a Hős utca hatása, amit ugye bontani fognak.. Én gyerekkel inkább zöldebb, külsőbb kerületbe mennék, vagy akár agglomerációba is mostmár az árak miatt.
2018. szept. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
61%
Kérdés, hogy meddig lehet menekülni a problémák elől, mikor jut el oda a magyar, hogy összefogjon, és szembeszálljon a negatívumokkal.
2018. szept. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim válasza:
Ahogy gondolod, de a leírtak alapján nem olyan borzasztó a közbiztonság. Nem egy dél-amerikai favella.
2018. szept. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!