Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyivel értékelődik fel a...

Mennyivel értékelődik fel a családi ház?

Figyelt kérdés

A ház ahol lakok 30 éve, azt a szüleim vették. Papír készült róla hogy 5/9 rész az enyém és 4/9 rész a bátyámé.


Egy 100m2-es 50 éves házról lenne szó.

A házban szó szerint mióta megvettük semmi se lett felújítva.


A házat szeretném szigetelni, viszont érdekelne hogy mennyivel dobja meg az értékét mivel ha egyszer ez a ház az enyém lesz, ha megveszem a 4/9 részt akkor nem mindegy hogy mennyivel fizetek érte többet.


EPS 80 10cm szigetelést kapna.


Az érdekel hogy az ingatlanon egy ilyen beruházás mennyit dob az értékén.


Tudom nem egyszerű kérdés, de kíváncsi vagyok nagyon!



2018. szept. 24. 17:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát én előbb venném meg, utána vágnék bele csak nagyabb munkába, így nincs vita. Így magad alatt vágod a fát, mert majd többet kell fizetned a más részéért.
2018. szept. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

Eleve a későbbi vásárlásnál lejönnek a az általad fizetett értéknövelő beruházások, felújítások, korszerűsítések, stb.

Hogy értsd, hogy hogy is működik ez, (csak hasszámokkal):

A ház jelen állapotában ér 10 milliót, szigetelve érne 14 milliót, de ha ebben az évben akarod megvenni, akkor a 10 milliót kell alapul venni.

Viszont 5 év múlva a ház ér mondjuk szigetelve 20 milliót, akkor szakértő megállapítja a ház szigetelésének az akkori értékét, az levonódik az eladási árból és a maradék a ház szigeteletlen értéke, aminek a 4/9-ed részéért megveheted, ha a bátyád eladja.

De a legtisztább az lenne, ha nem variálnál, hanem még így vennéd meg mielőtt invesztálsz bele és akkor ez tiszta üzlet és nincs harag! ... aztán jövő télre majd szigetelsz, a magadéban.

2018. szept. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Lehet kb semmivel.

Borsodban kb jobb, ha hozzá se nyúlsz a házhoz.

2018. szept. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Te miért kaptál nagyobb részt a házból, mint a bátyád?
2018. szept. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nekem van egy házam, ahol laknak a szüleim.

Ez anno nagyon el lett cseszve. Viszont már nem akarunk variálni rajta.

Én ebben a házban szeretnék élni továbbra is, a ház nem érhet többet 9 milliónál.


A probléma "csak" annyi hogy nem tudom kifizetni a 4/9 részét zsebből, hitelt meg ezért nem szeretnék felvenni.


Magam alatt sem akarom vágni a fát, viszont ha szigetelek akkor az a 19 ezer forintos álltalány gáz számla csak lejjebb menne, és csak vissza hozná az árát.


Szerintetek?

2018. szept. 24. 22:16
 6/19 A kérdező kommentje:

#4


Ez egy hosszú történetet lenne és túl személyes is, de összesen 3 ház van a családunkban és abból egyet kapott a bátyám, én egy felet kaptam, mert a feleségem fizette a másik felét. És ennek a 3. háznak amiről jelen esetben szó van, annak az 5/9-ét.

2018. szept. 24. 22:20
 7/19 anonim ***** válasza:

Egy 9 milliós ház szigetelése is pont annyiba kerül, mintha Pesten lenne és 40 milliót érne a hely miatt.

Tehát én úgy gondolom, hogy mire bebugyolálod a házat, padlást, lecseréled az ócska nyílászárókat (mert anélkül minek szigetelni?) kb. 30 év gázszámláját fizeted ki.

A szigetelés árából fizesd ki a tesód, vegyél a ház központi helyére egy jó és nagy teljesítményű öntöttvas kandallót és megoldva a gond jó időre.

2018. szept. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

A kérdésem még mindig az, hogy egy 9 milliós 50 éves ingatlanon mennyit dob egy 10 cm-es szigetelés.


Szerintem nem kell nyílászárót cserélni, beszéltem olyan emberrel aki nem cserélt nyílászárót és így is nagyon sokat spórolt fűtés számlán. Nincs azzal baj ha cserélődik a házban a levegő. A régi ablakokba lett bemarva szigetelés.


Nem szeretnék kandallót, sőt semmilyen fatüzelést sem :)

2018. szept. 24. 23:24
 9/19 anonim ***** válasza:
Leírásodból kiindulva nem egy keresett térségben van a házad. Ebben az esetben a szigetelés áránál kevesebbel értékelődik fel a házad. A testvéredet nem tudod kifizetni, ő sem követelődzik szóval, ha úgy gondolod szigetelj, bár én előbb a padlásra terítenék üveggyapotot, ez olcsó és sokat jelent, utána jönnének a nyílászárók és utána a falak.
2018. szept. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Igen, Somogy megyében található.

Az ingatlan árak nagyon lent vannak, a helyi kereslet miatt..


Igazából én is gondolkodtam minden félén, de úgy gondolom ha körbeszigeteljük a házat, azzal már ha megtakarítom a fűtés számla felét, vagy jó részét egy idő után nekem fogja megérni.

2018. szept. 25. 08:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!