Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyivel értékelődik fel a...

Mennyivel értékelődik fel a családi ház?

Figyelt kérdés

A ház ahol lakok 30 éve, azt a szüleim vették. Papír készült róla hogy 5/9 rész az enyém és 4/9 rész a bátyámé.


Egy 100m2-es 50 éves házról lenne szó.

A házban szó szerint mióta megvettük semmi se lett felújítva.


A házat szeretném szigetelni, viszont érdekelne hogy mennyivel dobja meg az értékét mivel ha egyszer ez a ház az enyém lesz, ha megveszem a 4/9 részt akkor nem mindegy hogy mennyivel fizetek érte többet.


EPS 80 10cm szigetelést kapna.


Az érdekel hogy az ingatlanon egy ilyen beruházás mennyit dob az értékén.


Tudom nem egyszerű kérdés, de kíváncsi vagyok nagyon!



2018. szept. 24. 17:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

#10

De mikorra fog ez neked egyáltalán megtérülni? Ezt már kiszámoltad? Évtizedek során és az csak a megtérülés, haszon még nem lesz rajta.

Ahogy már többen is mondták, először a tulajdonviszonyokat kellene rendezni! Már csak azért is, mert közben az évtizedek alatt az ingatlan ára is csak feljebb fog menni a szigeteléstől függetlenül és nem mindegy, hogy 9 milliónak fizeted a 4/9-ed részét, vagy 20 milliónak.

2018. szept. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
59%

"...beszéltem olyan emberrel aki nem cserélt nyílászárót és így is nagyon sokat spórolt fűtés számlán."

Muhhahha, ugye most csak viccelsz? Bemondásra kezdesz neki energetikai fejlesztésnek? A szigetelési sorban mindig a nyílászáró az első, aztán a födémszigetelés, majd a fal. Tudniillik az ablakon megy el a legtöbb hő, utána a födémen. Az az ember, ha nyílászárót cserélt volna inkább sokkal többet spórolt volna.

2018. szept. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

A kérdésedre nem tudok válaszolni, de a gázszámlához igen :)

Én tavaly cseréltettem kazánt és az összes nyílászárót, kb november elejére lettek kész, mire igazán elkezdtünk fűteni. Májusban volt az éves elszámolás, konkrétan a fele fűtés árát visszakaptam és nyilván ennyivel csökkent azóta a számla is. :)

Szigetelve nem lett a ház egyelőre

2018. szept. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak köszönöm az értékes hozzászólását!


Biztos hogyha régi nyílászáród van és úgy szigetelsz, akkor is kell hogy csökkenjen a számla.


Nálunk a hidegérzettel van probléma, az északi falnál 2 szoba van és a nappaliból ha átmegyek, érzem hogy hideg. Ezért akarom a háznak ezt a felét szigetelni, illetve a másik felét is mert azon az oldalon sorba cseréltük az ablakokat. Tehát úgy gondolom hogy így, 3 ablak cserével illetve egy L alakú szigetelés lenne így, a ház fele magyarul. Ezzel szerintem meg kell térülnie valamennyi gáznak.

2018. szept. 25. 13:01
 15/19 anonim ***** válasza:

13-as vagyok


Nyilván a szigetelés mindenképpen számít!

Abban a helyzetben voltam, hogy anyagilag nem fért bele. Vagy kazán és ablakok, vagy szigetelés. Azt mondta a kivitelezőm, hogy hőmegtartás szempontjából többet érnek az ablakok, mint a külső szigetelés, csak ezért írtam, hogy nekem a fele gázszámla lejött így. Ha be is lenne szigetelve, szerintem fillérekért fűtenénk.

Értem, hogy miért akarod ezt, szerintem ha a fél oldala kész, az is számít, abban a helyiségben biztosan, amelyik hideg most. Ha a fűtésen nem is szakítasz akkorát, legalább melegebb lesz az a szoba :)

2018. szept. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A szigetelés igenis sokat számít, mi vettünk egy félkész házat, amelyikben már benne voltak a termó ablakok, ajtók. Dryfitet vettünk, jó drága volt, de megérte. Ne olcsó anyagokat használj.
2018. szept. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Sokat számít a szigetelés, de én azt gondolom a jó nyílászárók nélkül nem érdemes belekezdeni. Persze lehet valamennyit így is spórolni, de ha alapvetően az ablakok húznak, elöregedtek, stb., akkor nem túl nagy számjegyekben fogod észrevenni a változást.

Ezért mondják a könnyűszerkezetes házakra is, hogy hiába választod meg jól a szerkezetet, ha a nyílászárókon spórolsz.

Arról nem is beszélve, hogyha egyszer elakarod adni, akkor inkább CSÖKKENT az értékén a fenti logikai bukfenc, hisz én nem szívesen venném meg úgy, hogy tudom, hogy az ablakcseréhez bontani kell a szigetelésen, a külső vakolaton. Ha minimálisan is, de látszani fog az utólagos nyílászáró csere és kinek van ideje, pénze energiája újraszíneztetni!?

Tehát részemről a normális, logikus sorrend:

1. Nyílászáró csere. Beleértve az ajtókat is, nem csak az ablakokat.

2. Szigetelés, színezés.

3. Fűtési rendszer korszerűsítés. (2-3. pont cserélődhet, ha utóbbi esetleg új kéményét, vagy egyéb külső változtatásokat is igényelne.)

A hármat összeadva olyan költséget kapsz, ami jó eséllyel a te életedben már nem fog megtérülni és egy nem éppen keresett helyen sosem fogod az ingatlan eladásánál árban észlelni a ráköltött pénzt.


Egy 120 nm-es két szintes ház számokban. Kb. 10 évvel ezelőtti ablakcserék és szigetelés. A nyílászáró cserékre számolnék 1,8 m forinttal, a szigetelésre és színezésre 2 m forinttal, a fűtéskorszerűsítés tavaly új kazánnal és radiátorokkal, vezetékezéssel 1,5 m forint.

Érezhetően melegebb van, jobb a komfortérzetünk és a fűtésköltségünk a harmada a korábbinak. De ez még mindig nem elég ahhoz, hogy ez a közeljövőben megtérüljön. :)

Mondjuk fél évig havonta megtakarítok 16-8 ezer forintot. Hát oszd el, hogy hány téli szezon alatt térül meg több, mint 5 millió forint.

De ha csak a szigetelés árát nézed, akkor is jókat lehet derülni. Segítek: Úgy 20 év alatt jön vissza csak a bekerülési költsége. :)

Szóval a megtérülés miatt ebbe ne vágj bele, semmi értelme!


A helyi értékesítési viszonyok ismeretének hiányában nem tudnám megmondani mennyit dob a ház értékén, ha szigeteled. Talán 1 milliót jó eséllyel, hasra ütve, de az is lehet, hogy ennyit sem.

Én mérnökként nem adnék érte ennyivel többet abban az esetben, ha nyílászáró csere nem valósult meg és a szigetelés is házi kivitel. Főleg, ha nem tégla.

2018. okt. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Az utolsó választ nagyon köszönöm!


Nagyon kielégítő volt.

Úgy néz ki a ház egy része lesz csak szigetelve, ahol már nyílászáró csere volt.


Viszont ahogy írtam, nem a mi házunk. Tovább nem lesz újítva.


Marad az 1000 éves kazán, a béleletlen kémény, kár rákölteni.


Úgy hogy nem a miénk nem éri meg.

A szigetelést is csak a húzó hideg hatás elkerülése miatt csináljuk. Már nagyon zavar 4-5 éve hogy baromi hideg van az északi szobánkban, és egyszerűen hiába fűtöd, hamar kihűl. Ott lett ablak cserélve, meg most a szigetelés. Remélem a komfortérzetem az idei télen már más lesz, mint eddig.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2018. okt. 1. 13:37
 19/19 anonim ***** válasza:

Másét valóban ne csináld meg. Értéknövelőként sem éri meg.

Úgy megéri, ha tudod, hogy ott szeretnél élni, megöregedni és a komfortérzeted megkívánja, ennyi.


Nincs értelme milliókat rákölteni egy ingatlanra, ha nem magadért csinálod, mert nagy eséllyel ez neked sosem fog megtérülni. A szigetelés pedig kifejezetten ilyen. Ha felújítás, akkor én esetleg más jellegű fűtésben, pl. padlófűtésben gondolkoznék, ami kiegészíti az ezeréves kazán munkáját a hideg helyiségekben. A hőérzet teljesen más akkor is, ha a hőfok alapvetően nem változik.

2018. okt. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!