Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért duplázódtak meg néhány...

Miért duplázódtak meg néhány év alatt az ingatlanárak, mikor mindenki, aki csak teheti kimegy külföldre? Nem ellentmondásos ez a dolog?

Figyelt kérdés

2018. okt. 21. 20:45
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
90%
Bocs, hogy közbeszólok, de ex ingatlanosként mondom, hogy itt szerintem a pestiek/nagyvárosban élők és a vidékiek is véleménybuborékban vannak. De az tény, hogy mondjuk kelet-magyarországról nehéz elképzelni azt ami 4 éve megy a pesti ingatlanpiacon. Tényleg sok a készpénzes vevő.
2018. okt. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
93%
Sebaj, mind tudjuk, hogy Budapest=Magyarország, Gödöllőn túl az emberek vadásznak-halásznak-gyűjtögetnek...
2018. okt. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
82%

28: "#25 honnét veszed, hogy az illető nem ment be jó előre a bankba hitelért? Maximum nem tudsz róla. Se a bank, se a vevő nem fogja az orrodra kötni, honnét származik a pénze."

Ezt már leírtam. A bank az ingatlan adásvételi szerződés bemutatása UTÁN ad csak hitelt.

Nem vehetsz fel úgy lakáshitelt, hogy még nem kötötted meg az adásvételi szerződést az adott ingatlanra.

Ez az egyik feltétele a hitelnek.

2018. okt. 23. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:

28:

"#26 nem csináltam semmiféle statisztikát, mert erről nem is lehetne. Csak abból indulok ki, hogy a lakosság egy jelentős hányadénak a mindennapi kenyér előteremtése is gondot okoz, nemhogy itt Krőzusok módjára csiliókkal a zsebükben mászkálnak, és csak úgy á lá natúr megvesznek egy lakást, mert nekik megtetszett."


https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__ingatlan-vasarlas-ela..

2018. okt. 23. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
80%

28: " https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__ingatlan-vasarlas-ela..


Az én 20 érdeklődőm közül 19 külföldi volt. (Belga, flamand, francia, olasz, angol, walesi, svájci, ausztrál, japán, vietnámi, németországi magyar, stb.)


Nem is tudtam volna eladni angoltudás nélkül.


A németországi magyar nő az 50+ milliós ingatlant a 2. lányának akarta megvenni, mert a legnagyobbnak már vett egyet és a legkisebbnek is akart még.


Végül ausztrálok vették meg.

Ez a 2. ingatlanjuk volt Budapesten.

2018. okt. 23. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:

Bocs, a beidézést elrontottam.

A 15. hsz-t is erre a bekezdésedre válaszoltam: "#26 nem csináltam semmiféle statisztikát, mert erről nem is lehetne. Csak abból indulok ki, hogy a lakosság egy jelentős hányadénak a mindennapi kenyér előteremtése is gondot okoz, nemhogy itt Krőzusok módjára csiliókkal a zsebükben mászkálnak, és csak úgy á lá natúr megvesznek egy lakást, mert nekik megtetszett."

2018. okt. 23. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:

Bocs, a beidézést elrontottam.


A 35. hsz-t is erre a bekezdésedre válaszoltam: "#26 nem csináltam semmiféle statisztikát, mert erről nem is lehetne. Csak abból indulok ki, hogy a lakosság egy jelentős hányadénak a mindennapi kenyér előteremtése is gondot okoz, nemhogy itt Krőzusok módjára csiliókkal a zsebükben mászkálnak, és csak úgy á lá natúr megvesznek egy lakást, mert nekik megtetszett."


Na, sokat rontok itt az éjjel.:))

2018. okt. 23. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
73%

" nem csináltam semmiféle statisztikát, mert erről nem is lehetne. Csak abból indulok ki, hogy a lakosság egy jelentős hányadénak a mindennapi kenyér előteremtése is gondot okoz, nemhogy itt Krőzusok módjára csiliókkal a zsebükben mászkálnak, és csak úgy á lá natúr megvesznek egy lakást, mert nekik megtetszett."



Azt el tudod képzelni, hogy másnak más a valósága mint neked? Azért mert a te ismeretségi köröd nem tehetős, attól még élnek tehetős emberek - Magyarországon vagy külföldön - akiknek van akkor tőkéje, hogy KP-ra vásárol.


Mi az elmúlt 3 lakásunkat kp-re vettük (az mind megvan még), amit eladtunk azt kpre vették meg.

Tehát az én tapasztalatom más, ugyanakkor tudom, hogy saját tapasztalatból nem lehet kiindulni, mert ez lehet egyedi eset, inkább megnézek róla egy hitelesebb forrást:


[link]



"Tíz ügyfélből csupán 3–4 igényel hitelt a lakásvásárlás lebonyolításához, áll a Duna House sajtóközleményében – ez összhangban áll az MNB legutolsó lakáspiaci jelentésével."



Értem, hogy te nehezen hiszed, hogy az ember előkap 15 milliót (ennyiért kb alig van lakás Budapesten amúgy), de ettől független 10-ből 6-7 esetben ez a helyzet.

2018. okt. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
91%

#33, nemcsak lakásra lehet hitelt felvenni, a legtöbben szabad felhasználásút vesznek fel, úgy mind 2008-ban (amit aztán a döntő többség baromságokra szórt el).


#34 az nem az én kérdésem,de köszi a linket, majd vetek arra is egy pillantást.


#38 feljebb írták, hogy a legtöbb készpénzes vevő külföldi volt. Ja, hát úgy könnyű, idejönnek erős, stabil euróval olyan országból, ahol meg is fizetik rendesen a munkát, és nem 25 órát robotoltatják a munkavállalókat nettó 100 ezerért...

Biztos van, aki "kápéér'" tud ma lakást venni, de az is biztos, hogy ez a társadalomnak egy elenyésző rétege. Pláne egy olyan országban, ahol 4,6 millió nincstelen él.

2018. okt. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
20%

Ennyi balgát egy helyen. A sok pénzügyi zseni, mint 2007-ben. Meglátjuk majd mi lesz.

Honnan veszitek ezt a marhaságot, hogy kell hozzá adásvételi szerződés? :D Foglalózni szokás, és amennyiben a bank megadja a hitelösszeget, lehet adásvételi szerződést kötni. Egyébként is, a bank közvetlen az eladónak utalja az összeget.


A vevők 99 százaléka hitelből vásárol és most nem kell azzal jönni, hogy pont TI szuper ingatlanosok csak készpénzes vevőkkel találkoztok, mert attól még nagyon nagyon sok olyan ember van aki az utolsó önerőt is személyi kölcsönökből finanszírozza. És el kéne gondolkozni, hogy milyen ország ez, ahogy a 2-300 ezres fizukkal esélyed sincs a nyugati vásárlókkal szemben.

f***szok.

2018. okt. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!