Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakás társtulajdonosaként...

Lakás társtulajdonosaként milyen lehetőségeim, jogaim, kötelezettségeim vannak?

Figyelt kérdés
Mit tudok kezdeni a tulajdoni hányadommal, ha a másik társtulajdonos lakja, lakni akarja az ingatlant?

2018. nov. 14. 09:03
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, hozzátenném még azt az információt, ami persze másfelé is viheti a kérdést, hogy 1/2 árverésről (kicsike lakás) van szó, és azért érdeklődöm hogy egyáltalán van-e értelme foglalkozni vele. Nem akartam a kérdésbe beleírni.
2018. nov. 14. 10:46
 22/32 anonim ***** válasza:
16%

"ezért nem lehet általános érvényű szabályt látatlanban kijelenteni."

De, ezeket hívják törvénynek. :-) De hiába magyarázom, úgy látom. :-)

2018. nov. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
63%
Tényleg közös tulajdon megszüntetése pert érdemes kezdened, ha van pénzed a lakás felét megvenni.
2018. nov. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
35%

Olyan viszont nincs, amit itt az egyik hozzászóló fejtegetett, hogy egyik tulajdonos nem követelhet a másiktól bérleti díjat, mert őt a használatban nem akadályozza. Ha egyik tulaj él kis lakásban, akkor a másikat a használatban egyértelműen akadályozza.


A nem akadályozásra a tipikus példák a kertek, szőlők, ahol 1 helyrajzi számon gyakran van 4-5 tulaj. Mindenki a telek meghatározott negyedét, ötödét használja, amin gyakran van egy kis házikója is, de ha saját részét értékesíteni akarja, arra elővásárlási joga van a tulajdonostársaknak.

2018. nov. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező, hogy érted az 1/2-ed rész árverését? A másik tulajdonrészt árverezik? Ha így van, vélhetőleg Rajtad kivül senki nem veszi meg ha kis lakásról van szó. Érdemes tárgyalnod a végrehajtóval.


Bár ezt az elején leírhattad volna pontosan.

2018. nov. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Te akarsz megvenni egy árverezés alatt álló 1/2-ed részt, miközben a másik 1/2-es benne lakik?

Vagy neked már van 1/2-ed, de a társtulajdonos 1/2-ét árverezik?

Mert nagyon nem mindegy!

2018. nov. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Van egy lakás, amit néztem hogy érdemes lenne-e vele foglalkozni, 1/2 részt árvereznek, a társtulajdonos elvileg marad az ingatlanban, tehát nem beköltözhető.


Ezért kérdem, hogy van-e értelme megvenni, lehet-e valami hasznom belőle? Ezért kérdem hogy bérleti díjat lehet-e kérni, ha én nem akarok ott lakni, vagy esetleg piaci ár alatt eladja-e a társtulajdonos. Vagy pont fordítva, dupláját kérné...

2018. nov. 14. 13:57
 28/32 anonim ***** válasza:
46%
Először nézd meg a tulajdoni lapot. Ha van ügyfélkapud (okmányirodán igényelhető), akkor évente pár ingyenes lekérdezésed van. Ezt az 50% tulajdonrész árverést csak úgy tudom elképzelni, hogy a másik 50%-os tulajnak haszonélvezete van (szülő után örökölt az egyetlen gyerek és a házastárs is, utóbbinak van haszonélvezete).
2018. nov. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
48%

#28

Az árverési tájékoztatón szerepelnie kell, ha haszonélvezettel is terhelt az ingatlan.

2018. nov. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
48%

28 vagyok

Miért adná el neked piaci ár alatt? Nem is értlek!

Akkor nem egyszerűbb, ha ketten adjátok el piaci áron és feleztek?

Már amennyiben nincs rajta haszonélvezet, de ahogy már írtam, annak szerepelnie kell a kiírásban.

2018. nov. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!