Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Azt mondják, nem csapnivaló...

Azt mondják, nem csapnivaló egész Budapest. Akkor melyik része konrétan, ami még jó?

Figyelt kérdés
Például ahol egy nő este 8-kor haza mer menni egyedül.
2018. nov. 20. 10:57
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:

Azt írtam, van ismerősöm, aki annyira beveszi a migránsos riogatást, hogy Bécsben nem merne egyedül utcára menni. Ha ezzel Bécset szidtam szerintetek, hát....



Nem vagyok partiarc, éjszaka ritkán járok kint, sportosabban öltözködök.

Így is ért atrocitás pár hete.

2018. nov. 20. 16:14
 22/50 anonim ***** válasza:
55%
Engem semmilyen atrocitás nem ért még Budapesten, éjjel sem. Egyetlen általam ismert embert sem.
2018. nov. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:
Az kemény.
2018. nov. 20. 18:57
 24/50 A kérdező kommentje:

Nálunk pár napja is törtek fel gépjárművet.

Engem pár hete ért atrocitás.

A családomat az évek alatt többször is. Autólopás, bringalopás, egyik ősömtől vagy 2 nyaklánctépés is, szomszédtól nyaklánctépés, egyik autót 3x törték fel forgalmas főúton közepes környéken stb-stb....



Bárkivel beszélgetek élőben és szóba kerül akármiért, megjegyzi, hogy egyre rosszabb. Egyre rosszabb, pedig itt nincsenek is migránsok - jegyzik meg kormánypártiak és ellenzékiek is, csak épp a végkövetkeztetés más a 2 tábornál.


Drogosok egyre több helyen, JA ltp, Újhegyi ltp, Palotanegyed, csak pár példa...


Ez már nem Hős utca...

De ott se talány, miért lett élhetetlen a környék: eddig a X., Hős utcában elvoltak magukban, most ott sokszor van rendőr, így a Százados útra, a Hős utca VIII. ker. oldalára, a Ciprus utcába, Tisztes utcákba szorultak, persze messzebb is, Pillangó park...

Azonban az egyre több drogosra nem lehet már szimplán legyinteni, hogy "Hős utca". Ez több és messzebb mutató annál.

2018. nov. 20. 21:49
 25/50 anonim ***** válasza:

Ex vidékiként azt mondom, hogy alacsony az ingerküszöbötök. Arányait tekintve itt sincs több veszélyes hülye, mint máshol, csak mennyiségben több. Minden kerületben van élhetőbb és élhetetlenebb környék. Én a XV. kerületben lakom újpalotán és ennek is van olyan környéke ahol napközben is részeg csövesek vannak, de ahol mi lakunk (Kőrakás park) az annyira a szívünkhöz nőtt, hogy itt vettünk lakást is.

[link]

2018. nov. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:

Én még csak 5,5 éve élek Budapesten, illetve fél éve már közvetlen környezetében csak, de soha nem ért semmilyen atrocitás és ismerni sem ismerek olyat, akit ért volna, pedig hatalmas a baráti körünk. Érdekes, hogy te pont a ló másik oldalán ülsz.

Pedig ahogy említettem éltem olyan kerületekben, amik híresen rossz nevűek.

2018. nov. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:

24

I, II, III, V, XII. kerületek, és az általad felsorolt helyeken kívül minden ok.

2018. nov. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
70%
Én tősgyökeres budapesti vagyok. Kelenföldön nőttem fel, miután otthonról elköltöztem laktam először a Nefelejcs utcában(VII.ker), aztán a Vámház körúton, a Blahához közel(Vass utca),megjártam a XII. kerületet is (Fodor utca), sőt laktam a Margit körúton is, sőt a Tarr utcában egy olyan házban, amit már elbontottak és szerintem csak mi voltunk a fehérek egyedül, házinyúlra ott sem lőnek, sosem volt gondom, igaz, 3 hónapot maradtam csak. 44 éves vagyok, most családostól a XIII. kerületben élek, Újlipótváros. Soha nem ért semmilyen atrocitás, nyilván szóltak már be, vagy tettek megjegyzést és sok mindent láttam, de nem történt semmi olyan inzultus, ami igazán említésre méltó volna, sem a nagyobbik lányommal, aki most 19 éves. A környezetemben sem tudok ilyenről, pedig értelemszerűen döntő többségük, barátok, család, kollegák is Budapestiek. Nyilván anno a Mártonhegyen volt a legnyugisabb, de evvel együtt is élhető Budapest. Nem való mindenkinek, akinek meg ellenérzései vannak eleve, nem értem miért költözik ide, mikor az ingatlanárak az egekben, venni kell akkor valami vidéki városban, vagy megyeszékhelyen lakást, nem igaz, hogy akinek egy pesti ingatlanra telik, annyira ostoba és alulképzett, hogy csak a fővárosban találhat munkát magának. Nem kötelező itt élni, de fikázni sem szükséges. Nagyváros, az ország vízfeje, minden itt koncentrálódik és csapódik le a leginkább, így a nagy számok törvénye alapján nyilván más lesz egy belső kerület bűnügyi statisztikája is a 450 fős Kalukaböszöméd-alsóhoz képest, ahol se aluljáró, sem odavándorló (mert ugyan minek mennének) tömegek nincsenek és itt az országon belüli vándorlást és nem a migránsokat értem. Mert az például az én ingerküszöbömet végképp nem éri el, mármint a riogatás velük kapcsolatban, amiben csak a propagandát érzem, a valós veszélyével meg még nem találkoztam sosem. Ha valós példát akarsz, egy ismerősöm lányát pár hete érte kisebb támadás megyeszékhelyen, egy fogyatékkal élő, autista fiatalembert pedig szintén nemrég(májusban) vertek félholtra Dunaújváros főterén, csupán azért, mert autizmussal él. Nem kell az ilyenekhez Pestre költözni, arányaiban viszont igenis mindig itt lesz a legtöbb eset, hiszen itt élnek csak több millióan egész Magyarországot tekintve. Nem kell szeretni, de élni sem kötelező itt, pláne ha választhat az ember, márpedig egy fővárosi lakás árával rendelkezve vannak lehetőségek. Ez az este 8 után hazamenni is egy lózung, alkalmazkodni kell a környezetéhez az embernek és nem végiggyalogolni a Népszínház utcán este 9-kor egyedül, spiccesen. Ez egy világváros, annak minden előnyével és hátrányával, nem várhatod el, hogy kisvárosi körülmények legyenek. 44 éve élek itt, mint mondtam, azaz ez nem igaz, mert volt egy 3 éves külföldi kiruccanásom, így csak 41, ismerem, mint a tenyeremet és van sok minden, amit nem szeretek benne, amit már egyre nehezebben tolerálok, pláne, ahogy öregszem. Ezzel együtt is inkább az előnyét látom, ha már nem tanulnak a gyerekeim valószínűleg kiköltözünk a Dunakanyarba, téliesítjük a nyaralónkat és akkor meglesz az időskori nyugi, amire most még nem vágyom. Rengeteg élhető része van Budapestnek és érhet atrocitás a Vérhalom utcában is. Így kákán a csomót keresed tulajdonképpen. Mindenhol vannak jó, biztonságos részek, nekem a Vass utca volt a kedvencem, pedig kerületileg az a 8 ugye. Te meg akkor keresgélj vidéken, mert evvel a hozzáállással sem szeretni, de még elfogadni sem fogod sosem és mint ilyet, egyszerűen élve megrág és kiköp a város, ahogy teszi azt mindenkivel, aki alkalmazkodni képtelen.
2018. nov. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 A kérdező kommentje:

Élve elrág és kiköp.... ? Jó hasonlat.



Tényleg nem volt nyaklánctépés, autólopás, bringalopás, autófeltörés a családotokban?

Popsipacsi, lökdösődés a beszólásokon felül,stb...



Tényleg nem volt?

2018. nov. 21. 10:15
 30/50 anonim ***** válasza:

Egy idoben sokat kozlekedtem egyedul a 8 kerben este 10-11 utan is. Semmi bajom n lett.


Biztosithatlak, mindenhol haza mernek menni 8 utan is.

Jartal te mar Pesten egyaltalan?

2018. nov. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!