Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tősgyökeres budapestiként,...

Tősgyökeres budapestiként, mennyire merjek kiköltözni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem Pestet, de szeretnék kertes házat. Az anyagi lehetőségeink korlátozottak, ilyen árak mellett muszáj agglomerációban gondolkodnunk. Dolgozni bejárnánk, fiatal házasok vagyunk, most még munka mellett tanulunk, de pár éven belül szeretnénk családot alapítani. Azt hiszem, hogy egy 2-3 ezres faluba, ahol szombaton 2-kor bezár a bolt megbolondulnék. Viszont most is jól esik munka után a külvárosi, nyugis otthonunkba hazajönni. Ezek alapján szerintetek mekkora község az, ami még nem zavaróan kihalt? Konkrét településeket is írhattok, de elsőként tapasztalat érdekel, ki, mekkora városkában lakik és milyen a hangulata?
2018. dec. 2. 21:13
1 2 3
 11/29 anonim válasza:
100%

Gödöllő szép, nekem a kedvencem Váccal együtt, de ezekre a helyekre péntek délután autóval eljutni.....brrrrrr.....


Én Fejér megyében laktam, oda a régi 6-oson, pláne az M6-oson pillanatokon belül ott vagy.

Tudsz kapirgálni a kertben, és szinte mintha Budapesten lennél mégis.

Ellenben Fejér megye....hmhm....eléggé ősbunkó emberkék vannak néhány helyen, én Iváncsa környékéről álltam tovább.

És elég vacakul éreztem magam, 27 évnyi budapesti élet után.

Ne költözz el, én azt ajánlom.

2018. dec. 4. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Nem konnyitettetek meg a dolgom. :) Meretben megfelelo kertes hazat pesten nem fogok talalni. Muszaj koltozni. Abban viszont megerositest kaptam, hogy a falukat hanyagoljam. Az elso valoban a kozlekedes, a masodik az iskola szinvonala, a gyerekek miatt.
2018. dec. 4. 07:23
 13/29 anonim ***** válasza:
Leányfalu,Tahitótfalu, busszal 40 perc Újpest. Néhány éve költöztünk ki, de régi rossz családi házból. Nagyon őrzi a kulturális hagyományait pl. Leányfalu, rendezett utcák, jó közbiztonság, csend és nyugalom. Összközműves házak, rendszerint téglából épült volt nyaralók, kémény van, rendszerint elektromos fűtéssel. Boltok, orvosi rendelő, termálfürdő, szép környezet. Talán 4000 lakos van, de mert a telkek nem kicsik, nem zavarjuk egymást.
2018. dec. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Iskola, óvoda van, bölcsi is lesz, van sportpálya (lehet szurkolni), lehet kajakozni a Dunán, van könyvtár, Faluház, boltok, benzinkút stb. Lakópark viszont nincs. Gáz, víz, csatorna, kábeles internet. És a Dunapart csodaszép. Falu a neve, de nem az, inkább kisváros, ezerszer jobb, mint a túlzsúfolt Szentendre.
2018. dec. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
2018. dec. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem, Tahi is ilyen.
2018. dec. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Gödöllő, Szentendre, Tahitótfalu, Dunakeszi stb valóban remek hely, de nem tudom,hogy a kérdező mekkora összeget szán rá. szerintem simán vetekszenek az ottani árak a budapestiekkel.


Falun élek, sőt, ezen túl még kistelepülésen is, 2200 lakos él itt. A boltok közül van ami nem zár be sozmbat délben :), sőt, még vasárnap is nyitva van.

Viszont én, aki tősgyökeres falusi vagyok még véletlenül se jönnék a fővárosból vidékre családot alapítani. Főleg a gyerekek miatt nem. Itt az óvoda, iskola nem nyújtja azt amit egy városi, főleg nem fővárosi iskola.

Nincs választási lehetőség, általában évfolyamonként egy osztály van, és kevés falut találsz ahol jó képességűek a gyerekek, nagyrésze kisebbség, hiszen aki teheti elviszi a gyerekét a közeli városba, már óvodába is.


Ha a fővárosba jártok dolgozni, oda viszitek a gyerekeket óvodába, iskolába, szinte csak aludni jártok haza.


Autó nélkül itt meghalsz, (néha sajnos szószerint). Persze, manapság ez természetes, de jön egy nagy havazás és már ki sem jutsz onnan. Sehogy.


A kisebb falvak halálra vannak ítélve, lassan bezár minden. Nálunk pl. most az egyetlen pénzintézet, de a gyereklétszám csökkenésével nem tudom meddig lesz iskola, óvoda.


Lehet ingázni Budapestre, de autóval bejutni reggelente, főleg ha többfelé mentek, képtelenség.A kicsi gyerekedet pedig bizonyára nem fogod tömegközlekedésen vonszolni reggelente.


Elhiszme,hogy szeretsz kertészkedni, de nyáron én pl. másfél hetente nyírom a füvet, naponta locsolom a virágokat, amit ha lejársz odlgozni rendszeresen tenni fárasztó.

Aztán ott a fűtés...Ha gázzal fűtesz...hát mit mondjak? Ha fával...mikor gyújtasz be?


Ha vágysz vidékre vegyél egy nyaralót, csendes,helyen, esetleg tóparton, vagy épp" ott, ahol szívesen töltenétek a szabadidőtöket.


Én nem a boltban látom a nehézséget, inkább a gyerekek, a munkahely szempontjából látom nehézkesebbnek.


Nem kell a szomszédokkal sem szorosabb kapcsolatban lenni, de ha nem tartózkodsz itthon, vagy bármiben azonnali segítségre szorulsz (pl. elakadsz a hóban), nem árt az ha beszélőviszonyban vagy a közelben lakókkal.

2018. dec. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Koszonom neked is! Igen, a kozlekedes es az iskola a legaggasztobb. Iskolat mar most nezek es sajnos a falusi iskolak szinvonala a meroszamok szerint nagyon alulteljesit. Leanyfalu es Tahi szerintem draga es a bejutas is nagyon hosszu. (Pedig ismerem es szeretem is mindkettot) Kezdetnek 70-90 m2 szeretnenk, legalább 350 m2 kerttel, 25 M-ert. De eleg remenytelen, ennyiert csak erosen felujitandok vannak, pedig nincsenek nagy igenyeink. Jelenleg kertesben lakunk, csak nagyon, nagyon picikeben, van kinti allatunk, szeretjuk a kertet, ezert ragaszkodunk hozza.
2018. dec. 4. 19:16
 19/29 anonim ***** válasza:
25M-ért ilyen feltételekkel max Nógrád megyében találsz
2018. dec. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Két 2-3000 falut is ismerek, és szombaton este 7-8 körül zár a bolt.

Vasárnap se sokkal előbb.

Konkrétan a józsefvárosi otthonomban rosszabb a helyzet.

2018. dec. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!