Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tősgyökeres budapestiként,...

Tősgyökeres budapestiként, mennyire merjek kiköltözni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem Pestet, de szeretnék kertes házat. Az anyagi lehetőségeink korlátozottak, ilyen árak mellett muszáj agglomerációban gondolkodnunk. Dolgozni bejárnánk, fiatal házasok vagyunk, most még munka mellett tanulunk, de pár éven belül szeretnénk családot alapítani. Azt hiszem, hogy egy 2-3 ezres faluba, ahol szombaton 2-kor bezár a bolt megbolondulnék. Viszont most is jól esik munka után a külvárosi, nyugis otthonunkba hazajönni. Ezek alapján szerintetek mekkora község az, ami még nem zavaróan kihalt? Konkrét településeket is írhattok, de elsőként tapasztalat érdekel, ki, mekkora városkában lakik és milyen a hangulata?
2018. dec. 2. 21:13
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Leányfalun és Tahiban is felmentek az árak, de pl. Szentendre a 11-es út közelében nem rossz. Lakások és házak is vannak, sőt építési telkek is. A Szentendrei-sziget jóval olcsóbb, csak nehézkes a közlekedés.
2018. dec. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Számomra az mérvadó lenne,hogy nehézkes a közlekedés. Munkahelyre, óvodába, iskolába,időben bejutni fontos. Sőt, számomra az is fontos,hogy ne csak autóval lehessen közlekedni.

Aki tősgyökeres budapesti megszokta azt,hogy ugyan idő függvényében de mindenhová el tud jutni.


Bárhová költözik, ha Budapestre kell bejárni már macerásabb.


Ismerősöm Dunakeszin lakik. Közel Budapesthez, és mégsem olyan egyszerű bejutnia.Szerintem Szentendrével hasonló a helyzet, max a hév az, amivel valameddig bejut.


Én írtam,hogy kistelepülésen élek, polgármesteri hivatalban dolgozom. Számtalanszor tapasztaltam,hogy Budapestről - általában kényszerhelyzet miatt- leköltözők az ideköltözés után döbbennek rá,hogy mennyire másabb itt az élet.


De mindenkinek magának kell mérlegelnie.

2018. dec. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Szentendre és Visegrád között félóránként, csúcsidőben 10 percenként van Volánbuszos közlekedés. Mivel laktam budapesti külső kertvárosban, tudom, hogy ott sem járnak sűrűbben a BKV buszai. Ezek a Volánbuszok 40 perc alatt Újpesten, a Városkapunál vannak. Onnan most nehézkes a közlekedés, mert metrópótlók járnak a Lehelig, de fel lehet menni a vasúthoz és onnan be a Nyugatiba. Az esztergomi vonatok új szerelvények járnak, melegek és gyorsak. A nincs közlekedés a szigetre jellemző. A másik parton pedig van M2, M12, van Volánbusz és van vonat is, nem kell feltétlenül autóban ülni a dugóban. Dunakesziről sem.
2018. dec. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Én csak azért írtam az autóval közlekedést mert a kérdező pár éven belül családot alapít.

Felnőttként közlekedhetsz/várakozhatsz/átszállhatsz bárhogy. De kicsi gyerekkel, esetleg két kicsi gyerekkel már másabb a helyzet.

2018. dec. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Mi is hasonlóban gondolkodtunk 1.5 éve, de lemondtam róla - számold hozzá hogy minimum 2 autó kell majd hosszabb távon, főleg ha gyerek lesz. És nem lehet egyik se csotrogány mert a gyerekeid ülnek benne, tehát csak a vételár és a kezdeti költségek jópár millióra rúgnak. Igen, nem kell elsőre megvenni, de belátható időn belül gyűjteni kell rá a gyerekek mellett. Na meg utána fenntartani.

Mi végül egy nagyon jó elrendezésű lakásba költöztünk, aztán ha úgy alakul, 10 éven belül költözünk majd kertesbe. Addigra azért rendeződik az anyagi helyzetünk is, és a mostani törlesztőnk jó, mert nem kellett batár sok hitelt felvenni.

2018. dec. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Kevés az a fiatal, gyerekes család aki nem bánja meg a vidékre költözést. Agglomerációban a családi házak nem olcsóbbak mint Pesten.


Viszont ha bárhonnan be kell járni ahhoz valóban két autó kell, és örök körforgás, mert a gyereket vinni, munkahelyre menni, vásárolni menni, orvoshoz menni, mind-mind olyan, amihez távolságra kell menned, ami jelentős időt vesz igénybe.


Tegyük mérlegre:manapság megvan az oka,hogy vidéken miért annyik, és Budapesten, vagy nagyobb városokban miért annyik az ingatlanárak.

2018. dec. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Koszi a sok hasznos valaszt! Jelenleg a 17-ben lakunk, igy azert nem annyira idegen kicsit kiljebb menni, bar az igaz, hogy az arak kozel azonosak. 15 M oneronk van, 10 M-ban azert allnank meg, mert 12 evre nezve annak a torlesztoje vinne a fizunk 25%-at, aminel tobbet en nem jo szivvel vallalnek be, igy esetleg a futamidot novelhetnenk, de ugy meg mar nagy rafizetes egy fix kamatozasu. Szoval van min gondolkodni. Lakas nem johet szoba, meglevo allataink miatt se, meg a gyerek(ek) miatt se, a kert meretebol muszaj vagyok lejjebb adni. Megegyszer koszonom a sok segitokesz valaszt!
2018. dec. 8. 19:42
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi kérdező, bátran told ki a hitel futamidejét 20 évre.

Nagy könnyebbség, általában bizonyos idő (5-10 év) után ingyenes előtörlesztés van, végtörlesztés meg 1%. (Ami mondjuk 2millió esetében 20 ezer Ft tehát nem tétel a törlesztéshez viszonyítva).

Mi 8-at vettünk fel, 20 évre, kényelmesen kijövünk kb 45ezer törlesztőből, közben rakunk továbbra is félre.

Ja és - ne koppra számold a költségeket, tudod, van illeték is (4%), meg ügyvédi díj, minimális felújítás (minimum egy festés meg zárecserék, riasztó egy háznál!), költözködés, új bútorok - ezek szépen viszik a pénzt amire fel kell készülni.

2018. dec. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Az agglomerációban többnyire helyi adó is van. Egyes nagyobb településeken akár több tízezer forint is lehet évente.
2018. dec. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!