Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit rontok el a házkeresésben?

Mit rontok el a házkeresésben?

Figyelt kérdés

Idén június óta keresek kertes házat a következő paraméterekkel: ne sülledjen, ne vizesedjen, a tetőt ne kelljen cserélni öt-tíz éven belül, legyen legalább 1000 nm kert, és legyen élhető településen.


Idáig mi történt:

- általában se ingatlanos se tulaj nem veszi fel a telefont

- felveszi a telefont, de közli, hogy ő nem az, és az illető nem hirdet semmit

- ingatlanos nem vitt ki megtekintésre, közölte, hogy hétvégén, aztán lemondta az utolsó pillanatban, ezt nem egy ingatlanos játszotta el;

- ingatlanos telefonon elkezdett kivallatni, mire kell nekem a ház voltaképpen (vajon???!), aztán valahogy még a telefonban kiderült, hogy a házak nem az általa feltüntetett településen vannak hanem egy másik településen

- ingatlanos kivitt megtekintésre, aztán végig azt üvöltötte, hogy én ezt úgyse veszem meg (minden falon egy óriás repedéssel tényleg nem, csak ezt kellett volna lefotózni, és akkor nem fárasztom magunkat azzal, hogy odamegyek)

- itt berekesztettem az ingatlanosok hívását örökre

- tulajjal egyeztettük a megtekintést, utaztam majdnem három órát, tulaj nem bukkant fel

- tulaj elfelejtette említeni a jelzálogot ami a házon van

- tulajjal egyeztettem a megtekintést, de később elkezdett irogatni milyen hibái vannak a háznak, még a megtekintés előtt, meg hogy megyek-e egyáltalán (???)

- voltam megtekintéseken, de 6 tulaj volt a képben meg egy haszonélvezet, és kiderült, hogy a többi tulaj nem is vágja, hogy épp eladják a házat, ezért ügyvédhez nem sikerült összegyűlni


Másoknak ez mennyi ideig tart?!


Mit csinálok rosszul?!



2018. dec. 7. 13:31
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
16: A negyven az kifejezetten kevésnek számít, mi bőven 100 fölött szoktunk megnézni minden alkalommal, amikor vásárlunk. Legutóbb "csak" befektetésnek vettünk, de ott is megvolt a közel 100, és majdnem egy éven át csak ezzel foglalkoztunk ketten.
2018. dec. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
20: Kösz az infót. Mi számít kis településnek?
2018. dec. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
2500-3000 fő alatti a kistelepülés. De szerintem már nagyközségbe se igazán érdemes költözni. Kivéve ahol multi van mert ott a kommunális adóból tudnak fejleszteni.
2018. dec. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!